תוכן העניינים

תוכן העניינים

המסת שומן בקור Coolsculpting – (או הקפאת שומן )

שיטה מהפכנית לטיפול במצבורי שומן בעיתיים. מה שהופך את השיטה למהפכנית זו העובדה שהפעולה אינה פעולה ניתוחית, אינה כוללת הרדמה והחזרה לשגרה היא מיידית.

בטן תחתונה חודשיים לאחר הטיפול…

המסת שומן בקור (CoolSculpting) הינה שיטה מהפכנית לטיפול במצבורי שומן בעייתיים. מה שהופך את השיטה למהפכנית זו העובדה שהפעולה אינה פעולה ניתוחית, אינה כוללת הרדמה והחזרה לשגרה היא מיידית – והשינוי המשמעותי לטובה והניכר לעין בכל אזור שטופל במכשיר המתקדם. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות השיטה ותשובות מלאות לכל השאלות שמתעוררות אצל מי ששוקל/ת לנצל את יתרונותיה.

כיצד מתבצעת הפעולה במרפאתנו?

לפני התחלת הפעולה, מתבצעת הערכה על הגוף של הפציינט על מנת לבחור את מצבורי השומן הבעייתיים אשר מהם רוצים להיפטר.

הייעוץ הינו חלק חשוב בתהליך המאפשר לבחור את האזורים המתאימים ביותר לבצע עליהם את הפעולה ובכך לעצב את הגוף בצורה הטובה ביותר. הצרת היקפים על בסיס המסת שומן בקור אפשרית במגוון רחב של אזורים. בפרט נהוג לבצע את הטיפול החדשני בבטן ובמותניים (מקומות שאצל נשים וגברים רבים מצטברים בהם תאי שומן שנשארים גם כשמקפידים על תזונה נכונה ועל פעילות ספורטיבית מתאימה – CoolSculpting מספק לכך מענה אפקטיבי להפליא), בירכיים הפנימיות (עוד אזור בגוף ש"מועד לפורענות" מבחינת מצבורי שומן מיותרים), בזרועות וישנן כמובן עוד אפשרויות.

התקשרו עכשיו! 077-7298704

תהליך הקירור המבוקר

בטיפול עצמו מתבצע קירור מבוקר של האזורים שנבחרו בתהליך הייעוץ. הקור גורם להתכווצותם של תאים והיעלמותם לאורך זמן. ללא פגיעה בעור, עצבים ושרירים. בהקשר זה כדאי לדעת כי מחקרים רבים בנושא שהתקיימו באוניברסיטת הרווארד שבארה״ב ובמקומות נוספים מצאו שתאי השומן רגישים במיוחד לקור. בהתאם, כשבאזור מסוים בגוף מורדת הטמפרטורה מתחת לרף מסוים, תאי השומן מומסים ומתים בעוד תאי שריר, תאי עצב, כלי דם ותאי עור כלל לא נפגעים עקב הקור.

חשוב לעבור את הטיפול אך ורק אצל מומחים לכירורגיה פלסטית שצברו ניסיון בהפעלת המכשיר שבאמצעותו מבוצעת המסת השומן בקור ובניצול כל היתרונות של הטכנולוגיה המתקדמת – כך שתוכלו לדעת בוודאות שאתם בידיים המקצועיות ביותר שיש, שלא צפויים סיבוכים ושהתוצאות תהיינה מחמיאות במיוחד.

אורך הטיפול ומספר הטיפולים

לרוב מדובר בטיפול אחד אך במקרים מסויימים יש לחזור על אותו אזור פעם נוספת. משך הטיפול לרוב נע בין שעה לשלוש שעות, תלוי במספר האזורים בהם מטפלים. כך שבעצם עושים הפסקה של כמה שעות מהשגרה היומיומית ולאחר הטיפול חוזרים בחזרה לשגרה.

מספר המפגשים נקבע בהתאם למטרות הטיפול ולמספר האזורים שמהם רוצים להעלים שומן. ד"ר שבשין והמטופלים מחליטים בצוותא מהו היעד ולפיו מגובשת התוכנית המיטבית עבור כל מטופל ומטופלת. במידה וההמלצה במפגש הייעוץ היא על מספר מפגשים, המרווח האופטימלי ביניהם הוא של כ-6 שבועות (כך שגם כשמבצעים 3 טיפולים, התהליך כולו מושלם תוך 3 חודשים).

במהלך הטיפול – מאחר שקירור האזור לא פוגע בעור, בתאי עצב, בכלי דם או בשרירים – המטופלים יכולים לנצל את הזמן לטובת קריאה, משחק בסמארטפון, נמנום או כל דרך אחרת שיבחרו. בדרך כלל בתחילת הטיפול מורגשת אי נוחות קלה, אולם עד מהרה האזור המטופל מתרגל לטמפרטורה הנמוכה ואי הנוחות מתפוגגת. כמו כן חשוב להדגיש שגם לאחר טיפול אחד בלבד מושג שיפור ניכר לעין והעלמה של כמות שומן משמעותית.

מתי אפשר לראות את התוצאות של המסת שומן בקור?

לאחר שהטיפול עצמו מסתיים, תאי השומן שהומסו ומתו עקב החשיפה המבוקרת לטמפרטורה נמוכה נמצאים עדיין בגוף. בשלב זה, וכשהמטופלים כבר חזרו לשגרת חייהם הרגילה, נכנסת לפעולה מערכת הלימפה שמסלקת מהגוף ביעילות את כל אותם תאים מתים. לאחר כ-3 שבועות תוכלו להבחין בתוצאות ראשוניות, ובתום חודשיים נוספים יושלם השינוי המשמעותי לטובה. תהליך סילוקם של תאי השומן המתים מהגוף עשוי להימשך עד חצי שנה, כך שהגוף ממשיך להתעצב וההיקפים הופכים צרים יותר. מומלץ לשמור על תזונה נכונה ולבצע פעילות גופנית מתאימה על-מנת לשמר את הישגי הטיפול.

למי מתאים הטיפול?

הקפאת שומן מתאימה לכל מי שמתבונן בעצמו ואינו מרוצה מהמראה עקב הצטברות שומן מיותר באזור מסוים בגוף, או במספר אזורים. כאמור מדובר בהליך לא כירורגי שגם אינו מחייב הרדמה, כך שגם אם אתם חוששים מניתוחים, חיתוכים והרדמות, הטיפול מתאים לכם. CoolSculpting אידיאלי למי שמשקלם תקין או מעט מעל לטווח המומלץ ושניסו להעלים את אותו שומן מתסכל בדרכים אחרות (דיאטה, תרגילי ספורט ייעודיים) אבל לשווא.

היושרה המקצועית מחייבת לציין כי בכ-10-15% מהמקרים המסת שומן בקירור לא מניבה את התוצאות המיוחלות. אין דרך לדעת מראש מיהם הגברים והנשים שתאי השומן אצלם בגוף לא מגיבים לטמפרטורה הנמוכה, אולם כשמתבוננים על אחוזי ההצלחה הגבוהים של השיטה – 85-90% – ובעיקר כשמסתכלים על תמונות של המסת שומן בקור לפני ואחרי, המסקנה היא שבהחלט כדאי לבצע את הטיפול.

באילו מקרים מומלצים טיפולים אחרים לחיטוב הגוף?

המסת השומן באמצעות קירור לא מתאימה למי שסובל ממשקל עודף באופן משמעותי, לבעלי בעיות בקרישת הדם או בעיות הקשורות לסוכרת ופוגעות בזרימת הדם, לאנשים רגישים במיוחד לקור וכשבאזור שבו הצטבר שומן מיותר ישנה צלקת טרייה (בת שנתיים ומטה). כמו כן לא מומלץ לעבור טיפול זה במהלך הריון או במשך תקופת ההנקה..

המסת שומן בקור חוות דעת – לקוחות ממליצים

האם המסת שומן בקירור היא טיפול בטוח?

בהחלט. השיטה – שנקראת גם הקפאת שומן, ולעתים גם קריוליפוליזיס – קיבלה את אישור ה-FDA (מנהל המזון והתרופות בארה"ב, גוף שמהווה מקור סמכות בכל הנוגע לטיפולים רפואיים מכל הסוגים בכל העולם). כשעוברים המסת שומן בקור אצל כירורג פלסטי מיומן שמשתמש במכשיר משוכלל, הטיפול בטוח לחלוטין.

מידע רלוונטי נוסף בהקשר זה נוגע לרמת השומנים בדם בעקבות הטיפול. אחד החששות בעבר היה שהשומן שהומס באמצעות מכשיר הקירור יישאר בדם ולא ייצא מהגוף – בדיקות רבות שבוצעו על-מנת לבחון סוגיה רגישה זו העלו כי אין כל שינוי ברמת השומנים בדם אצל מי שעברו טיפול CoolSculpting. למעשה, גם בדיקות שנערכו אצל מטופלים שהתאפיינו ברמת שומנים גבוהה בדם טרם הטיפול גילו ממצאים דומים: לא נצפה כל שינוי בערך רב חשיבות זה של רמת שומן בדם, וכן לא נצפו שינויים ברקמות הכבד – ובהתאם מסקנתם של החוקרים היא שטיפול בקור למטרת המסת שומן הינו בטוח לגמרי.

כמו כן כדאי לדעת שהקירור משפיע על שכבה בעובי של כסנטימטר אחד בלבד, שממילא אין בה אלמנטים חיוניים, וכאמור הטמפרטורה המדויקת של המכשיר מונעת כל נזק לשרירים, עצבים, כלי דם או רקמות עור.

מהן תופעות הלוואי האפשריות אחרי CoolSculpting?

אין כמעט טיפול רפואי, כולל למטרות אסתטיות, שאין בעקבותיו בכלל תופעות לוואי – וגם לאחר הטיפול הפשוט והבטוח של המסת שומן בקור תיתכן אדמומיות מסוימת באזור שטופל. תופעת לוואי אפשרית אחרת היא חוסר תחושה באותו אזור או חוסר נוחות. לעתים ישנם שטפי דם נקודתיים זעירים. בכל מקרה מדובר על תופעות זמניות שמתפוגגות מעצמן מתוך זמן קצר. לא צפוי כאב, ובכל מקרה החזרה לשגרה הינה מידית.

האם מושגת ירידה במשקל בזכות המסת השומן?

התפישה המקובלת מזהה משקל עודף עם שומן, אולם ירידה במשקל הגוף וצמצום כמות השומן בו הם שני תהליכים שונים. כשאנחנו יורדים במשקל, מספר תאי השומן בגוף לא משתנה אבל כל תא שומן בפני עצמו הופך לקטן יותר. אחרי המסת שומן בקור, כמות תאי השומן מצטמצמת, ואותם תאי שומן שנעלמו כבר לא יחזרו. בכל מקרה, למי שמבקש להשיל ממשקלו קילוגרמים רבים, CoolSculpting אינו הפתרון הנכון (ישנן אפשרויות אחרות, מדיאטה קפדנית ועד ניתוח בריאטרי).

במקרים רבים, המסת השומן מתניעה תהליך מקיף יותר, שכן בזכות התוצאות המשכנעות ישנה מוטיבציה גבוהה לשמור על המראה החיצוני המרשים שהושג, וקל יותר להימנע ממאכלים שמזיקים לנו כמו גם לבצע פעילות גופנית בתדירות הרצויה ובאינטנסיביות הנכונה לכל אדם.

מהם ההבדלים העיקריים בין המסת שומן בקור לבין שיטות אחרות?

לצד האופציה של הקפאת שומן וסילוקו מהגוף לאחר מכן באמצעות מערכת הלימפה, מציעה הרפואה האסתטית עוד פתרונות למי שסובל ממצבור שומן נקודתי בחלק כזה או אחר של הגוף. ביניהם: בודיטייט (מכשיר שפעולתו מבוססת על גלי רדיו) ושאיבת שומן בניתוח.

גם שיטות אלה מובילות כמובן לשיפור משמעותי במראה החיצוני, ובעקבותיו גם ביטחון עצמי רב יותר ודימוי עצמי משופר. למעשה ייתכנו מצבים שבהם טיפול בודיטייט או ניתוח שאיבת שומן הם הטיפול שיניב את השינוי המרבי, אולם בכל מקרה לא כדאי להתעלם מכל היתרונות המשמעותיים של המסת השומן בקירור בהשוואה לשיטות אחרות:

ראשית, אין צורך בהרדמה ועל כן גם אין צורך להגיע לחדר ניתוח – ניתן לעבור את הטיפול במרפאה. בזכות עובדה זו מושג גם חיסכון כספי ובאופן כללי החוויה נעימה הרבה יותר ונוחה יותר. שנית, אין צורך בתקופת החלמה. לאחר שאיבה בניתוח למשל נדרשת מנוחה של כ-10 ימים עד שבועיים, ואילו לאחר המסת שומן בקור המטופלים יכולים לחזור לשגרת חייהם, לא מפסידים ימי עבודה, לא צריכים לוותר על בילויים או תוכניות אחרות ובאופן כללי כל מה שנדרש הוא להקדיש לטיפול כשעתיים-שלוש (כולל ההגעה למרפאה).

יתרון שלישי הוא היעדר הצורך במחוך או בחבישה אלסטית מיוחדת אחרי הטיפול (צורך שכן קיים בשיטות אחרות ובאופן טבעי יש בו אי נוחות מסוימת למשך פרק זמן בלתי מבוטל של עד חודש). לכל הנ"ל כדאי להוסיף את העובדה שהמסתו של השומן באמצעות הקפאתו אינה כואבת ושאין כמעט תופעות לוואי.

עוד יתרון הוא התוצאות: שכבת השומן המעצבנת מתכווצת בכ-25% ומושגת הצרת היקפים של כ-2-3 ס"מ. בנוסף אין עודפי עור רפויים שעלולים לפגום במראה של האזור המטופל ובסך הכל נוצר שינוי בולט שאי אפשר לפספסו, כך שקל להבין מדוע מטופלים רבים בכל רחבי העולם בחרו ב-CoolSculpting.

"השיטה הטובה ביותר לשנת 2013"

אינדיקציה מצוינת לכך שלכל מי שמחפש או מחפשת המסת שומן במרכז הארץ, בצפונה או בדרומה מומלץ בחום לבחון את האופציה של המסת שומן בקור היא ההכרזה של חברה בשם LipoAdvisor לפיה הקפאת שומן היא "השיטה הטובה ביותר לשנת 2013" (השנה שבה בוצע המחקר המקיף לפיו הגיעה החברה למסקנה החד-משמעית). המחקר, שנמשך מספר חודשים, השווה בין 5 שיטות שונות להעלמת שומן מיותר מהגוף (אחד הטיפולים המבוקשים ביותר באופן כללי במדינות רבות בעולם): המסה בקור, שני סוגי טיפולים בלייזר, טיפול בגלי רדיו וטכנולוגיה שמשלבת אינפרא עם גלי רדיו. לשם ההשוואה נלקחו בחשבון תגובותיהם של מאות מטופלים בכל אחת מהשיטות, תוך התייחסות מפורטת לשלל פרמטרים ובהם השיפור במראה החיצוני, תופעות הלוואי, יחס עלות מול יעילות, רמת הידוק העור באזור שטופל ועוד.

הציון של טכנולוגיית הקריוליפוליזיס (Cryolipolysis – כש-Lipolysis פירושו המסת שומן, ו-Cryo פירושו קור עז) היה כאמור הגבוה ביותר, ובהפרש ניכר משאר האפשרויות הלא ניתוחיות

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא