הזרקת שומן לפנים – מראה עור פנים צעיר ב- 3 שלבים

שומן נתפש בדרך כלל כמרכיב מיותר, ובני אדם רבים מתאמצים מאוד כדי לסלק אותו מהגוף, אבל בפנים כמות מסוימת של שומן היא דווקא בעלת ערך חיובי – היא זו שמקנה לאיבר המרכזי והמשפיע ביותר על המראה החיצוני שלנו את החיוניות. ככל שאנחנו מתבגרים, שכבת השומן התת עורית בפנים הופכת דקה יותר ויותר. זהו תהליך בלתי נמנע, שגורם לנו להיראות פחות קורנים ובמידה מסוימת גם פחות בריאים. בנוסף גם משתנה המיקום של השומן שמתחת לעור הפנים, וכתוצאה מכך נוצרים שקעים – בעיקר בלחיים וגם מתחת לעיניים, באזור הרקות וסביב השפתיים. אימפקט נוסף של הידלדלות השומן בפנים הוא טשטוש קו הלסת, שגם הוא לא מחמיא לנו.

אחד הפתרונות האפקטיביים ביותר לכל התופעות הנ"ל הוא הזרקה של שומן עצמי, כלומר שומן שנלקח מהמטופל או המטופלת, לאזורים בפנים שם הוא חסר. בעמוד זה תמצאו מידע מקיף אודות ההליך, יתרונותיו, חסרונותיו ותופעות הלוואי האפשריות.

כיצד מתבצעת הזרקת השומן לפנים ?

הזרקת שומן לפנים מורכבת מ-3 שלבים:

אלקיחת השומן מאזור אחר בגוף של המטופל או המטופלת – בדרך כלל האזורים המתאימים ביותר הם הבטן התחתונה, המותניים והישבן. בחירה מושכלת של המקום ממנו נלקח השומן חשובה בעיקר על-מנת לקצר את תקופת ההחלמה ככל האפשר, ובאופן טבעי גם האסתטיקה של המקום נלקחת בחשבון.

בהשבחת השומן – לפני שהשומן העצמי מוזרק לפנים הוא עובר תהליכים שמבטיחים מקסימום אפקטיביות. מטרה נוספת היא הפיכתו לעוד יותר בטוח לשימוש (כשהבסיס לכך הוא כמובן העובדה שמדובר בשומן של המטופלים עצמם ועל כן סכנת הדחייה שלו היא אפסית).

גהזרקה לפנים – גם שלב זה מחייב כמובן מיומנות גבוהה במיוחד, גם במסגרת תכנון ההליך, כלומר בחירת הנקודות אליהן יוזרק השומן וכמות החומר שתוזרק, וגם תוך כדי הביצוע בפועל.