סיליקון בשפתיים – מילוי שפתיים בסיליקון ? או בחומצה היאלורונית?

השפתיים הן איבר המושך אליו לא מעט תשומת לב – גם מפני שהן ממוקמות במרכז הפנים, גם לנוכח התנועה שלהן ובפרט תוך כדי דיבור וגם בגלל שהן מזוהות עם אנרגיות חיוביות שונות כמו נתינה, חיוניות וחושניות. בהתאם עיבוי שפתיים ועיצובן הוא טיפול מבוקש – וכדאי להכיר את חומרי המילוי המובילים והאיכותיים שמאפשרים לנו להעניק לאיבר זה את המראה המבוקש.

בפרט כדאי לדעת מה ההבדל בין סיליקון בשפתיים לבין שימוש בחומצה היאלרונית – ובעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים לגבי הדרכים השונות לעצב את השפתיים, היתרונות של כל חומר מילוי והדגשים החשובים באופן כללי בדרך לשפתיים מלאות ומסוגננות ופנים מרשימות.

1. מילוי שפתיים בסיליקון

סיליקון הוא חומר מילוי מתאים כשהמטרה היא עיבוי שפתיים. אימפקט נוסף של שימוש בסיליקון הוא מיצוק העור סביב השפתיים ובפרט בצידי הפה ובחלק שבין הפה לאף.

כשמוסיפים סיליקון בשפתיים חשוב להקפיד על זהירות מרבית. בכל פעם תוזרק אל אזור כזה או אחר בשפה כמות מזערית של סיליקון ג'ל, וזאת במטרה למנוע גושים ואיתם מראה שאינו טבעי ובוודאי שלא מחמיא. סביב הסיליקון נוצרת מעטפת של קולגן והיא זו שמקנה לשפתיים בסופו של דבר את המראה הרצוי, וזו גם הסיבה לכך שמרוויחים את מיצוק העור באזור.

בגלל הצורך במינימום שינוי, נדרשים באופן טבעי מספר מפגשים עד להשלמת יצירת המראה המבוקש, כשבין מפגש למפגש ישנו מרווח של כ-6 שבועות – כך שהרופא המטפל יוכל לראות את השפעות ההזרקה הקודמת ולהמשיך בטיפול בהתאם להן.

 ייתכנו שטפי דם מקומיים, נפיחות מסוימת ושינויים של צבע השפתיים בנקודות ההזרקה. פרט להימנעות ממאכלים ומשקאות חמים או קרים במשך מספר שעות אחרי כל טיפול אין הפרעה לשגרה הרגילה. תוצאות הזרקת סיליקון לשפתיים מחזיקות מעמד זמן רב – 5 שנים ולעתים אפילו יותר.

בעיה אחרת שצריך לקחת בחשבון שהסיליקון יכול לנדוד ממקומו. למקומות אחרים כמו כן יכול ליצור גרנולומות . יש להיזהר בזמן ההזרקה ולאחריה היות והחומר נשאר זמן רב ברקמה. כמו כן צריך לזכור אחרי הזרקת סיליקון יש חשש להופעת זהומים מאוחרים לאחר טיפולי שינים או הזרקות אחרות בפנים .