ניתוחי חזה - הרמת חזה

סיליקון בחזה

לסיליקון אולי יש לפעמים אסוסיאציות שליליות (למשל משבר הסיליקון בחלב של תנובה), אולם כשמדובר בסיליקון בחזה, כלומר שתלים מלאים בג'ל על בסיס סיליקון, אפשר להיות סמוכים ובטוחים כי מבחינה רפואית אין כל חשש – ומבחינה אסתטית שתלים אלה מספקים תוצאות מרהיבות (וגם נעימות מאוד למגע).

מי מלח אאוט, סיליקון אין

בראשית ימי הגדלות החזה (כבר בשנות השישים של המאה הקודמת, אגב) השתלים שהגדילו את שדיהן של הנשים החלוצות מבחינת ניתוח פלסטי זה היו על בסיס סיליקון.

בעשור האחרון של המאה ה- 20, לאחר מספר מקרים של דליפת חומר זה מהשתלים ותביעת ענק שהגישו נשים שנפגעו בשל כך כנגד יצרנית השתלים, נאסר בארה"ב השימוש בשתלי סיליקון (אם כי בשאר העולם לא הייתה כל מניעה חוקית להמשיך להיעזר בהם לצורת הגדלת חזה). את מקומו של הסיליקון תפסו מי המלח, אולם מאז השכילו יצרניות השתלים לפתח סוגים חדשים של שתלים בעלי מעטפת סיליקון ומילוי סיליקון ג'ל – שתלים עמידים להפליא ובטיחותיים במיוחד, כך שאין שום מניעה להשתמש בהם (מה גם שהם קיבלו הן את אישור ה- FDA והן את אישור ה- CE, שני הגופים המרכזיים מבחינת תקינה רפואית, בארה"ב ובאירופה בהתאמה).

ואכן, רוב רובם של השתלים בהם משתמשים כירורגים פלסטיים בבואם להגדיל את החזה של המנותחת ממולאים בסיליקון ג'ל (שתלים מלאים במי מלח משמשים בעיקר לשחזורי שד).

הצורות השונות של השתלים

פרמטר חשוב נוסף הוא צורת השתל, כשישנן 4 אפשרויות: שתל אנטומי שצורת כמעין אגס (יש המדמים את צורתו לטיפה או דמעה), שתל עגול בעל פרופיל מובלט, שתל עגול שטוח ושתל עגול חצי מובלט.

באופן עקרוני שתל סיליקון אנטומי הוא זה שמדמה בצורה הטובה ביותר את השד הטבעי (מה גם שניתן לבחור בדיוק את מידותיו), אולם גם שתל עגול חצי מובלט נהנה ממראה טבעי ובלתי מאולץ. בכל מקרה חשוב להתאים את צורתו של השתל הנבחר למבנה גופה של המנותחת וכמובן לאופן שבו היא מאמינה שהשדיים שלה צריכים להיראות (ובכפוף למגבלות פיזיות, כמובן).

לנשים רזות בעלות חזה קטן שרוצות להגדילו אך לא במידה ניכרת ולא באופן כזה שהתוצאה תהיה בולטת מדי, למשל, מומלץ לבחור בשתלים עגולים בפרופיל נמוך, ואילו לנשים המעוניינות דווקא בחזה מזדקר לעין ובעל נוכחות מרשימה במיוחד השתלים האופטימליים יהיו אלה העגולים בעלי הפרופיל המובלט.

בכל מקרה חשוב לקחת בחשבון גם את גודל השתלים, שגם הוא נקבע כמובן תוך התייעצות בין האישה שעתידה לעבור את הניתוח לבין הכירורג הפלסטי שיבצע אותו, את מיקום השדיים (ישנם גבוהים יותר וישנם נמוכים יותר, לדוגמה), אם ישנה אסימטריה מסוימת ועוד ועוד פרמטרים – שעל כולם נותן המנתח את הדעת במהלך פגישת הייעוץ הראשונית עם הפציינטית, כך שהיא תוכל לבחור באופן מושכל שתלים שיתאימו לה במיוחד והציפיות שלה מהניתוח יהיו ריאליות.

מחירי שתלי הסיליקון

הבחירה בסוג השתלים משפיעה באופן טבעי גם על מחיר הניתוח, שכן עלות השתלים היא אחד המרכיבים החשובים בעלות הכוללת של הגדלת החזה והגשמת החלום.
ככלל שתלים אנטומיים הם מעט יקרים יותר מאלה העגולים, אולם בכל מקרה ישנו מנעד מחירים רחב למדי בכל סוגי השתלים. מומלץ בחום לבחור סוג איכותי במיוחד, גם אם מחירו גבוה יותר, שכן ככל שהשתל טוב יותר כך תהיה התוצאה מושלמת יותר.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

מעוניינת לקבוע פגישת ייעוץ? התקשרי עכשיו 077-7298704 או לחצי כאן!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *