מתיחת פנים טבעית – נראים צעירים. לא רק מרגישים

הפנים הן אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בחזות החיצונית שלנו, ובהתאם יש להן השפעה רבה על הדימוי העצמי ועל התחושות שאיתן אנחנו מסתובבים בעולם. מאחר שאין פנים שלא מתבגרות עם השנים, ובמקרים רבים התוצאה של התהליכים הבלתי נמנעים היא מראה עייף ורושם עגמומי משהו, פותחו במסגרת הרפואה האסתטית שלל פתרונות לשימור החיוניות והחן. בעבר התוצאה הייתה לא מעט מקרים של מראה צעיר אבל מאולץ ועל כן לא מחמיא – כיום הביקוש הוא בעיקר למתיחת פנים תוך הקפדה על מראה טבעי.

איך מתבצעת מתיחת פנים טבעית?

מתיחת פנים טבעית נקראת גם פייסטייט (FaceTite). השם נגזר משמו של המכשיר שבאמצעותו מבוצע הטיפול שמתאפיין במינימום פולשנות ובמקסימום שינוי לטובה – BodyTite. הטכנולוגיה שעליה מבוססת מתיחת הפנים הטבעית עם הבודיטייט היא RFAL (ראשי תיבות של Radiofrequency Assisted Liposuction) ובזכותה הטיפול גם לא מחייב החלמה ממושכת וגם מייצר חזות צעירה באופן טבעי ומחמיא מאוד.

האנרגיה של גלי הרדיו מועברת אל הרקמות הפנימיות בעור הפנים באמצעות קנולה דקיקה (קוטרה הוא 1.3 מ"מ) שמוחדרת בעדינות עד לעומק של 25 מ"מ. בזכות הממדים של הקנולה והמבנה החכם של המכשיר כולו ניתן להעביר את האנרגיה באופן מדויק להפליא אל המקומות שבהם היא תייצר שינוי ניכר לעין, ומצד שני הוא לא ייראה מלאכותי וגם לא תהיינה תופעות לוואי משמעותיות מדי. שכבת העור העליונה לא נפגעת כמעט בכלל במהלך מתיחת הפנים הטבעית, ועוד כדאי לדעת לגבי פייסטייט שבשכבת העור העמוקה בפנים הטמפרטורה מגיעה ל-50 עד 70 מעלות אבל בשכבת העור החיצונית הטמפרטורה היא לכל היותר 42 מעלות.

הטמפרטורה הגבוהה בשכבת הדרמיס (השכבה שמתחת לשכבה העליונה, שנקראת אפידרמיס) מובילה ראשית כל להמסתם של תאי שומן. ובנוסף מעודדת הפגיעה הכמובן מבוקרת את הגברת קצב ייצור הקולגן – חלבון שמהווה מרכיב עיקרי בייצור רקמות עור חדשות. שילוב שתי הפעולות הנ"ל מבטיח עור פנים חלק יותר, מוצק יותר והדוק יותר, ובקיצור המטופלים זוכים למתיחת פנים ללא ניתוח.