אישה לאחר ניתוח הקטנת חזה

תוכן העניינים

תוכן העניינים

על פי הסטטיסטיקה העגומה, אחת מבין כתשע נשים סובלת מסרטן השד – אשר מסכן באופן משמעותי את חייה. אין זה סוד כי אבחון סרטן השד מוקדם ככל האפשר עשוי להציל חיים, לא פחות, וזאת בדמות כריתתו של השד הנגוע לפני שגרורות הסרטן מתפשטות לאזורים אחרים בגוף אדם. אלא שיחד עם הניתוח, צצה בעיה לא פשוטה עבור הנשים: העובדה שאחד מהסממנים המובהקים ביותר של הנשיות מוסרים מהן, מה שמגלם בתוכו פגיעה לא פשוטה במראה האסתטי ובביטחון העצמי.

החדשות הטובות הן שהרפואה המודרנית מצאה פתרון יעילים להתמודדות עם המצב, כאשר המרכזי שבהם הוא ניתוח לשחזור השד.

קווים לדמותו של הניתוח

המטרה העיקרית של ניתוח לשחזור שד, כפי שניתן בוודאי להסיק משמו, היא ליצור שד אשר הצורה שלו תהיה זהה ככל האפשר לשד שנכרת בצורה מלאה או חלקית, כמו גם לשד השני. בנקודת הזמן הנוכחית, הרפואה המודרנית מציעה שיטות באמצעותן השגת רמת הדיוק הגבוהה ביותר היא בגדר אפשרות סבירה.

ניתוח שחזור שד לאחר כריתה שלו עשוי ללבוש שתי צורות עיקריות: הראשונה שבהן היא שימוש בשתלי סיליקון, בצורה דומה לניתוח להגדלת חזה. האופציה האחרת היא לבצע שחזור באמצעות רקמות מגוף האישה. הנקודה המרכזית היא שקשה להצביע על שיטה אחת אשר מומלצת יותר מהאחרת, כאשר כל אחת עשוי להתאים לנשים מסוימות – למשל, מבחינת מבנה הגוף שלהן. דוגמא מובהקת לכך היא שהשימוש בשתלי סיליקון מתאים במידה ניכרת לנשים רזות אשר השד שלהן קטן יחסית (מה שמוציא מכלל אפשרות את האופציה השנייה), כמו גם נשים שלא עברו טיפול בהקרנה. על כל פנים, את ההחלטה צריכה לקבל האישה רק לאחר שכירורג שד מוסמך מסביר לה את היתרונות והסיכונים של ההליך כולו, כמו גם כל אחת מהסיבות.

מתי מבצעים את השחזור?

שאלת העיתוי של הניתוח לשחזור השד עולה אצל נשים רבות, ובצדק גמור. גם מהבחינה הזו אפשר לראות שיש לא מעט אפשרויות. את השחזור ניתן לבצע "בזמן אמת", כלומר, במהלך הניתוח להסרת השד: בחירה שכזו תבטל למעשה את תקופת הביניים שלאחר הניתוח, תקופה במהלכה סובלות נשים מאותם תסמינים שתוארו מעלה. אופציה אחרת היא להמתין מספר שנים, וזאת במטרה לוודא כי הגידול הסרטני לא חוזר להופיע בשד: בעבר היה נהוג להמתין עד חמש שנים, אם כי כיום יותר ויותר נשים נוטות לבחור באפשרות ביצוע הניתוח בצורה מיידית. חשוב לציין שבכל אחד מהמקרים, עצם ביצוע הניתוח לא משפיע על הסבירות להופעתה המחודשת של המחלה.

אולי יעניין אותך גם:

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. אם אתם שוקלים לעבור את ההליך הכירורגי מן הסתם תרצו לדעת גם מהו מחיר הניתוח. בעמוד זה

הקפאת שומן מחיר

הקפאת שומן מחיר

שומן עיקש שמסרב להיעלם וממשיך להיצמד לגוף גם כשמקפידים על ביצוע פעילות גופנית וכמובן על תזונה נכונה הוא מקור לעוגמת נפש משמעותית. ישנם גם לא