ניתוח הקטנת חזה

תוכן העניינים

תוכן העניינים

הגדלת חזה אינה נחשבת לניתוח מורכב במיוחד או קשה מאוד, אולם גם כך – כמו לאחר כל הליך כירורגי – נדרש פרק זמן מסוים להחלמת הגוף עד שיוכל לחזור לשגרה מלאה, וחשוב מאוד כי כל מי ששוקלת לעבור את הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר בימינו תהיה מודעת לתהליך ההחלמה על שלביו השונים.

יש להדגיש כי תהליך ההחלמה הינו אינדיבידואלי, שכן לכל אדם יכולת ריפוי שונה התלויה בגורמים רבים ובהם:

  • גנטיקה
  • עישון (לאנשים מעשנים קשה יותר להחלים במהירות מניתוחים שונים)
  • מצב הבריאות הכללי
  • גיל
  • היקף הניתוח ועוד

בנוסף ישנה השפעה גם לאופן בו מתבצעת הגדלת החזה, ובפרט לשאלה האם השתל מוקם מעל לשריר החזה או מתחתיו, כשהשתלה מעל השריר כרוכה בפחות כאבים ותקופת ההחלמה בעקבותיה קצרה יותר.

יחד עם זאת, למרות ההבדלים בין מנותחת למנותחת ניתן גם למצוא עקרונות כלליים המאפיינים את מתווה ההחלמה.

אשפוז

ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה כללית, ומחייב אשפוז קצר על מנת לאפשר למנותחת להתאושש מההרדמה ולהתחיל לשוב לאיתנה – בדרך כלל האשפוז יהיה בן מספר שעות בלבד, אולם ישנם גם מקרים המחייבים אשפוז של כיממה (או לפחות ללילה).

כאבים לאחר הגדלת חזה

הימים הראשונים שלאחר הניתוח מתאפיינים בכאבים, שבחלק מהמקרים יהיו קלים ונסבלים אבל בחלק מהמקרים יהיו בעלי נוכחות בולטת יותר (במקרים אלה מומלץ להסתייע במשככי כאבים).

גרף הכאבים הולך ויורד ככל שחולף יותר זמן מהניתוח עצמו, ובדרך כלל לאחר שבוע הם נעלמים כליל. במהלך אותו שבוע הכאבים עשוים להיות מורגשים במיוחד כשמרימים את הידיים כלפי מעלה.

רגישות יתר בחזה או היעדר תחוש הבאזור

מאפיין נוסף של התקופה הראשונה של ההחלמה היא רגישות יתר בחזה או היעדר תחושה באזור זה (ובפרט בפטמות ובסביבתן).

ככלל הרגישות הגבוהה (או היעדרה) עשויות להימשך כשבועיים שלושה ואין סיבה להילחץ בשל כך. אם התופעה לא נעלמה כעבור פרק זמן זה כדאי להתייעץ עם הרופא המנתח.

נפיחויות ובצקת

המלצה חמה של כל המנתחים הפלסטיים המבצעים הגדלות חזה היא לבצע מסאז'ים יומיומיים של השדיים החדשים – על מנת למנוע היווצרות בצקות ולהפחית את הנפיחויות הקיימות בעקבות הניתוח.

מסאז'ים קלים יהיו בדרך כלל נעימים מאוד, ואילו אלה העמוקים יותר – שלעיתים דווקא הם המומלצים בזכות האפקטיביות שלהם – עלולים להיות כואבים. כך או כך מומלץ לא לוותר על עיסוי השדיים, שכאמור מפחיתים את מידת הנפיחות ובנוסף מקטינים את הסיכון להתקשות השד.

מקלחות

בימים הראשונים שלאחר הניתוח (בדרך כלל 3-4 ימים) יש להימנע ממקלחות מלאות. לאחר מכן ניתן להתקלח כרגיל אולם להקפיד על עדינות בעת סיבון השדיים.

חזרה לשגרה ולעבודה לאחר הגדלת חזה

חזרה לשגרה כמעט מלאה ובפרט לעבודה מומלצת כעבור כשבוע. בכל מקרה מומלץ למנותחת להיות קשובה מאוד לגופה (ולנפשה) ולא להאיץ בעצמה לחזור לשגרה אלא לתת לגוף להחלים ולנפש להתרגל לשינוי.

פעילות ספורטיבית ויחסי מין

מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית ומקיום יחסי מין במשך כ- 3 שבועות, וגם לאחר מכן לעשות זאת בהדרגה ובפרט להקפיד על עדינות בעת קיום יחסי מין.

חשיפה לשמש לאחר ניתוח הגדלת חזה

חשוב מאוד שלא לחשוף את אזור החזה לשמש במשך כחודשיים – וגם לאחר מכן להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם גבוה, וזאת על מנת להגן על אזור רגיש זה ועל תוצאות הניתוח.

אולי יעניין אותך  גם :

 

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

ניתוח להגדלת חזה

מנתח פלסטי בכיר בבית חולים תל השומר  חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (ISPS)  חבר באיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית (ASPS)  חבר באיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית ואסתטית (ASAPS)  חבר באיגוד העולמי

הגדלת חזה חדש

הגדלת חזה – כשרפואה ויופי נפגשים! את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך.את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית

דוגמנית לאחר ניתוח הגדלת חזה

איך להתכונן לניתוח הגדלת חזה?

הגדלת חזה היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינות רבות, וגם כאן בישראל. הסיבה פשוטה: ההליך הכירורגי השתכלל מאוד עם השנים, וכיום ניתן להבטיח לכל

הגדלת חזה

תמונות לפני ואחרי כשרפואה ויופי נפגשים את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך.את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית

הגדלת חזה 2

את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך. את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית רוצה חזה גדול יותר, נשי