תוכן העניינים

תוכן העניינים

טיפולי פנים וצוואר במינימום פולשנות

הזרקת שומן עצמי

ד"ר אורי שבשין חושף טרנדים חדשים בעולם הרפואה האסתטית:
הפנים הן האיבר החשוף ביותר בגוף שלנו, ובהתאם מידת השפעתן על המראה החיצוני.
עבור מי שרוצה להקרין חיוניות וליהנות מחזות צעירה גם כשהשנים שעוברות משאירות סימנים פחות מחמיאים בפנים, ישנה קשת רחבה של פתרונות אפקטיביים לכל צורך גם ללא ניתוח.
במצבים מסוימים טיפולי פנים הם תחליף יעיל לניתוח מתיחת פנים ובמקרים אחרים זוהי השלמה להליך הכירורגי בדרך למראה המחמיא ביותר האפשרי.
בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות הטיפולים המובחרים בתחום.

סקינבוסטרס

דוגמה מצוינת לחדשנות של טיפולי פנים ולמידת האפקטיביות שלהם היא סקינבוסטרס.
טיפול זה מספק מענה מוצלח במיוחד לאחת התופעות הבלתי נמנעות – הירידה באיכות החומצה ההיאלרונית. חומצה היאלרונית היא חומר שגוף האדם מייצר באופן טבעי כל העת, אבל ככל שאנחנו מתבגרים כך הכמות פוחתת. כתוצאה מכך נפגעת איכות עור הפנים (וגם איכות העור באזורים אחרים), שכן בין תפקידיה של החומצה ההיאלרונית תיקון רקמות עור שניזוקו ואצירת לחות בתאי העור.טיפול סקינבוסטרס מחדיר אל שכבות עור שטחיותחומרים ייחודיים, כך שרמת החומצה ההיאלרונית תחזור להיות גבוהה, כמו בגילאים צעירים יותר. הפעולה משיבה לתאים את הלחות החיונית להם ולעור הפנים את הגמישות והרכות.

ניתן לבצע טיפול סקינבוסטרס גם בצוואר ובאזור המחשוף, שני מקומות נוספים שבהם העור חשוף ועל כן עלול להזדקן במהירות, וכן בחלק החיצוני של כפות הידיים. בכל מקרה התוצאה היא עור אלסטי, מוצק ורך ומראה צעיר יותר ואף זוהר.

בדרך כלל נדרשים שניים או שלושה מפגשים עם מרווח של מספר שבועות ביניהם להשגת תוצאה אופטימלית. הטיפול אינו כואב ותופעות הלוואי בעקבותיו מועטות מאוד. השפעותיו מחזיקות מעמד לחצי שנה עד 10 חודשים וכשהן מתחילות להתפוגג ניתן לעבור עוד טיפול שישמר את המראה המשודרג לשנה נוספת.

בדרך כלל נדרשים שניים או שלושה מפגשים עם מרווח של מספר שבועות ביניהם להשגת תוצאה אופטימלית. הטיפול אינו כואב ותופעות הלוואי בעקבותיו מועטות מאוד. השפעותיו מחזיקות מעמד לחצי שנה עד 10 חודשים וכשהן מתחילות להתפוגג ניתן לעבור עוד טיפול שישמר את המראה המשודרג לשנה נוספת.

הזרקת שומן עצמי

שומן נתפש בדרך כלל כגורם מיותר, אבל לפעמים הוא דווקא חיוני למראה מחמיא. למעשה, אחת התופעות שגורמות לנו להיראות מבוגרים ואפילו מובסים היא ההידלדלות של שכבת השומן התת עורית בפנים. התמעטות כמות השומן תורמת להתקמטות העור ולהופעת חריצים עמוקים – ואחד הפתרונות האפקטיביים לכך הוא לקיחת שומן מאזור אחר בגוף והזרקתו לפנים.

הזרקת שומן עצמי לפנים מחזירה להם נפחים שאבדו ומחייבת מיומנות גבוהה וניסיון רב כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר, בהתאם למבנה הפנים הספציפי, ההבעות והמקומות שבהם ישנם חריצים בולטים. את השומן ניתן לשאוב מהבטן התחתונה, הירכיים או המותניים, והוא עובר תהליך ייחודי שמשביח אותו ומבטיח מקסימום שינוי לטובה במראה הפנים.

היתרון העיקרי של טיפול זה על פני הזרקת חומרי מילוי אחרים לפנים הוא שהסיכון כי תיווצר תגובה אלרגית הוא נמוך במיוחד, שכן השומן נלקח מגופם של המטופלים. אין דרך לדעת בוודאות כמה מהשומן ייספג בפנים, כך שייתכן צורך לחזור על הטיפול לאחר מספר חודשים – אולם התוצאות הטבעיות והמחמיאות, והעובדה שהן מחזיקות מעמד למשך שנים, הופכות את האופציה של הזרקת שומן עצמי לכזו שכדאי לשקול.

הזרקת שומן עצמי לפנים מחזירה להם נפחים שאבדו ומחייבת מיומנות גבוהה וניסיון רב כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר, בהתאם למבנה הפנים הספציפי, ההבעות והמקומות שבהם ישנם חריצים בולטים. את השומן ניתן לשאוב מהבטן התחתונה, הירכיים או המותניים, והוא עובר תהליך ייחודי שמשביח אותו ומבטיח מקסימום שינוי לטובה במראה הפנים.

היתרון העיקרי של טיפול זה על פני הזרקת חומרי מילוי אחרים לפנים הוא שהסיכון כי תיווצר תגובה אלרגית הוא נמוך במיוחד, שכן השומן נלקח מגופם של המטופלים. אין דרך לדעת בוודאות כמה מהשומן ייספג בפנים, כך שייתכן צורך לחזור על הטיפול לאחר מספר חודשים – אולם התוצאות הטבעיות והמחמיאות, והעובדה שהן מחזיקות מעמד למשך שנים, הופכות את האופציה של הזרקת שומן עצמי לכזו שכדאי לשקול.

פייסטייט / נקטייט – שאיבת שומן ומיצוק עור הפנים

במקביל להידלדלות רקמות שומן באזורים מסוימים בפנים, ישנם גם אזורים שבהם מצטבר שומן מיותר – שפוגם אף הוא במראה. טיפול מתאים למקרים אלה הוא שאיבת שומן באמצעות מכשיר משוכלל שנקרא Facetite. מכשיר זה ממיס את השומן המתסכל ושואב אותו מידית מחוץ לגוף – באמצעות אלקטרודה דקיקה שמוחדרת לעור הפנים מבלי להשאיר סימן.

פעולה חשובה נוסף של טיפול פייסטייט היא מיצוק עור הפנים, ובנוסף אנרגיית החום שמשגר המכשיר דרך האלקטרודה אל שכבות העור העמוקות מעודדות את הגוף להגביר את קצב ייצור הקולגן – חלבון שלוקח חלק ביצירת רקמות עור חדשות, ומוצקות מטבען – ואת קצב ייצור האלסטין שתורם לגמישות העור.

אופציה נוספת היא נקטייט – טיפול דומה שמתרכז בצוואר ומאפשר להיפטר מ"סנטר כפול" ולעצב קו לסת מרשים מאוד. גם לאחר טיפול פייסטייט וגם לאחר Necktite ניתן לחזור לשגרה תוך פרק זמן קצר. שמירה על אורח חיים בריא ובפרט תזונה מאוזנת מאפשרים לשמר את הישגי טיפול פנים זה.

פילינג

אחת האופציות היותר נפוצות של טיפולי פנים היא פילינג. ד"ר שבשין הוא כירורג פלסטי מנוסה שמוסמך לבצע מספר סוגי פילינגים בהתאם לצורך הספציפי של כל מטופל ומטופלת, כולל פילינג עמוק שמבוצע בהרדמה מלאה ומוביל לשינוי דרמטי לטובה. האפשרויות השונות הן:

פילינג שטחי

פילינג שמטרתו החלקת קמטוטים באזור העיניים, סביב הפה ובמקומות נוספים בפנים. ניתן לשלב טיפול פנים זה, שמבוסס על TCA (חומצה טריכלוראצטית), עם ניתוח מתיחת פנים, והוא אפקטיבי גם בפני עצמו.

פילינג בינוני

טיפול זה ניתן לבצע גם באמצעות TCA (בריכוז גבוה יותר בהשוואה לפילינג קל) וגם באמצעות לייזר. הטיפול מחליק קמטים עמוקים יותר ומספק מענה אפקטיבי גם לפיגמנטציה מסוגים שונים, כך שהתוצאה היא שינוי של ממש במראה החיצוני. זמן ההחלמה הוא כשבוע וגם את הטיפול זה אפשר לשלב עם מתיחת פנים בניתוח.

פילינג עמוק

טיפול פנים שמיועד לטשטוש קמטים עמוקים ולהסרת צלקות אקנה. פילינג עמוק מחייב כאמור הרדמה כללית וכן ניסיון רב מצד הרופא שמבצע אותו עקב הרגישות של הפנים ועוצמת החומר שמשמש לקילוף רקמות העור הפגומות.

הסרת נקודות חן ושומות

נקודות חן אמנם עשויות להוסיף לנו חן, אולם לעתים אנחנו מעדיפים לוותר עליהן וליהנות ממרקם חלק יותר ומעור פנים אחיד. בנוסף ישנן שומות ונגעי עור אחרים שאותם נרצה להעלים – ולשם כך פותחו במסגרת הרפואה האסתטית שלל שיטות שונות להסרת נקודות חן. בין האפשרויות: הסרת שומות בלייזר, העלמת נקודות חן באמצעות צריבה במחט חשמלית, טיפול בחנקן נוזלי ועוד. ד"ר שבשין מבצע אבחון יסודי של כל שומה ועל סמך הניסיון הרב שלו מציע את הדרך המתאימה ביותר, מתוך מחויבות להליך פולשני במידה מועטה ככל האפשר ולמינימום תופעות לוואי.

עוד כדאי לדעת כי ד"ר אורי שבשין הינו מומחה לניתוחי מוז – ההליך המומלץ במקרים שבהם ישנו חשש שהשומה כוללת תאים סרטניים.

מתיחת פנים בחוטים

מתיחת פנים בחוטים הינה הליך מעט מורכב יותר בהשוואה לטיפולי הפנים האחרים, אבל מצד שני מדובר בתחליף אפקטיבי להפליא לניתוח מתיחת פנים – ובפרט מומלצת אופציה זו למי שחושש/ת מהליך כירורגי מורכב, למי שלא זקוק/ה למתיחה מלאה אלא לפעולה עדינה יותר ולכל מי שרוצה להקדים תרופה למכה וליהנות מהצערת פנים משמעותית גם בגיל צעיר יחסית.

ההליך מבוסס על החדרת חוטים ייעודיים – שנקראים Silhouette Soft – לנקודות נבחרות בפנים. החוטים מושכים כלפי מעלה רקמות עור שצנחו (תופעה בלתי נמנעת החל מגיל מסוים) ומקבעות אותן במיקום הגבוה יותר. בדרך זו נמנעת "התארכות" הפנים והפיכתן לבעלות מראה מלבני ולא מחמיא שמקרין עייפות. כמו כן מכילים חוטים אלה חומצה פולילקטית, שמהווה סקינבוסטר ובפרט עבור נשים בנות 40 ומעלה.

תועלת נוספת שמספקת הרמת פנים בחוטים היא הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין – בדומה לאחרי טיפול פייסטייט או נקטייט, גם אחרי טיפול זה הקצב המואץ של ייצור שני החלבונים ממצק את עור הפנים ומשפר את גמישותו, כך שהתוצאה היא לא "רק" הרמת פנים אלא הצערת פנים של ממש.

החוטים עדינים והחדרתם לעור הפנים לא גורמת לכאב, תופעות לוואי בעייתיות או הצטלקות. הם נמסים מעצמם תוך מספר חודשים, וההשפעה שלהם מחזיקה מעמד כ 18 חודשים. ניתן לבצע את הטיפול באזורים שונים בפנים, בהתאם למצב הספציפי של כל מטופל ומטופלת.

טיפול בקמטים

קטגוריה חשובה במיוחד של טיפולי פנים היא אלה שמספקים מענה לקמטים שנחרצים בפנינו עם השנים. בנוסף לכך ששכבת השומן הופכת דקה, גם העור עצמו הופך דק יותר, הגוף מייצר פחות קולגן – והתוצאה: קמטוטים, קמטים ואף חריצים שמקנים לנו מראה מבוגר, לעתים יתר על המידה.

הפתרון לאותם קמטים בפנים, שנקראים קמטים סטטיים, הוא שימוש בחומרי מילוי. שומן עצמי הוא כאמור חומר מילוי אחד, וישנן עוד מספר אפשרויות כך שד"ר שבשין יכול להתאים לכל גבר ולכל אישה את האופציה המיטבית עבורם בהתאם למאפיינים של כל חומר מילוי, מידת הסמיכות, עובי עור הפנים ופרמטרים חשובים אחרים. באופן עקרוני קמטים שטחיים ועדינים מטופלים באמצעות חומר מילוי בעל סמיכות נמוכה יחסית ואילו קמטים עמוקים יותר מחייבים הזרקת חומרים סמיכים יותר אל שכבת עור עמוקה יותר (הדרמיס, שנמצאת מתחת לאפידרמיס שהיא שכבת העור החיצונית) – ובכל מקרה ההחלטה מתקבלת לאחר מפגש הייעוץ.

ניתן לחלק את חומרי מילוי הקמטים ל-3 סוגים:

חומצה היאלרונית – שכאמור מיוצרת באופן טבעי על-ידי גוף האדם, אבל בכמות שהולכת ופוחתת ככל שמתבגרים.

חומרים שהם נגזרות של קולגן – קולגן הוא כאמור חלבון שיש לו תפקיד מרכזי ביצירת רקמות עור חדשות. חשוב מאוד לוודא שלמטופלים אין רגישות אליו והוא מתאים בעיקר למילוי ועיצוב שפתיים.

חומרים על בסיס קלציום – חומר מילוי זה, שמוכר גם בשם רדיאס, מתאים בעיקר לקמטי הבעה.

בכל מקרה מדובר על טיפול קצר – אורכו עד 20 דקות – שלאחריו ניתן לחזור מיד לשגרה כמעט מלאה. תופעות הלוואי מועטות ואין צורך בהתאוששות או בתקופת החלמה. התוצאות מחזיקות מעמד עד שנה, ולאחר מכן ניתן לחדש את הטיפול.

טיפולי פנים בגלי רדיו

אופציה נוספת שמוצעת על-ידי ד"ר שבשין למי שרוצה ליהנות מהצערת פנים וממראה מושך יותר גם ללא ניתוח היא טיפולי פנים שמבוססים על גלי רדיו.

אחת האפשרויות היא פרקטורה (fractora) – טיפול פנים דומה מאוד לפילינג בלייזר. ניתן לבחור את עומק הפילינג, ובהתאם ייקבע גם זמן ההחלמה. בכל מקרה פילינג בגלי רדיו לא כרוך בסיכון להיווצרות פיגמנטציה, והשינוי במראה עור הפנים כולל החלקת קמטוטים וכן מיצוק וגמישות מחודשים.

אפשרות אחרת היא פורמה (forma) – טיפול לחידוש הקולגן וכתוצאה מכך מראה שובה לב וטבעי להפליא. הטיפול קל מאוד, אין חשש לכוויות והחזרה לשגרה מהירה במיוחד.

על מה חשוב להקפיד כשמבצעים טיפולים בפנים?

המבחר הרחב מאוד של טיפולי הפנים מאפשר למנתח פלסטי מקצועי ומנוסה להתאים לכל אחד ולכל אחת את ההליכים האופטימליים עבורם, בהתאם למצב העכשווי של עור הפנים ושורה ארוכה של פרמטרים נוספים. לעתים ההמלצה תהיה לשלב בין שני טיפולים, או אפילו יותר, ובמקרים אלה חשוב מאוד גם לתזמן במדויק את מועדי המפגשים כך שתושג מקסימום תועלת ובסופו של תהליך המטופלים יזכו למראה צעיר, קורן ומרשים במיוחד.

בנוסף, אמנם מדובר בטיפולים שלא כרוכים בהליך כירורגי ורמת הפולשנות שלהם היא מינימלית – אולם גם כך יש לבצע אותם באופן מוקפד, על בסיס מיומנות גבוהה וניסיון ספציפי רחב היקף.

בהתאם ההמלצה היא להגיע למפגש ייעוץ אצל פלסטיקאי מהשורה הראשונה בארץ. ד"ר אורי שבשין הינו מומחה לכירורגיה פלסטית שעוסק בתחום למעלה מ-25 שנה, ועל כן יכול להבטיח – ולא רק להבטיח אלא גם לקיים – שיפור משמעותי ואת המראה המחמיא ביותר האפשרי לכל מטופל ומטופלת.

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

עיבוי שפתיים

השפתיים הן איבר שממקד אליו תשומת לב רבה: בדרך כלל מיוחסות לשפתיים עם נוכחות מובהקת תכונות חיוביות כמו נתינה, חיוניות וחושניות. בהתאם עיצוב שפתיים ובפרט

בוטוקס

בוטוקס – או בשמו המדעי טוקסין הבוטולינום – הוא חומר רב עוצמה שמהווה בסיס למגוון רחב של טיפולים ובפרט לטשטוש קמטים בפנים. בעמוד זה תמצאו

טיפולי פנים

במרפאתו של ד״ר שבשין אנו מבצעים מגוון רחב של טיפולי פנים וצוואר. לכל מטופל/ת אנו מבצעים התאמה אישית ומציעים חבילה שאנו מאמינים שתשדרג משמעותית את מראה

הרמת עפעפיים – BLEPHAROPLASTY

View this post on Instagram הגיעה אלינו מטופלת עם מראה עייף, העור הרפוי באזור העפעפיים הווה את הסיבה העיקרית… ד״ר שבשין המליץ למטופלת על ניתוח