מתיחת פנים


לפרטים נוספים

הרמת עפעפיים


לפרטים נוספים

הרמת גבות


לפרטים נוספים

מתיחת צוואר


לפרטים נוספים

 

בני אדם רבים מתגעגעים למי שהיו פעם, ובמיוחד מבחינת החזות החיצונית. החל מגיל מסוים כמעט כולנו מתבוננים בתדירות כזו או אחרת במראה ומשווים את מה שמשתקף מולנו למה שהיה שם בעבר. באופן טבעי המראה הנוכחי מבוגר יותר ופחות מחמיא – השנים שחולפות מותירות בפנים שלנו סימנים שונים שהיינו שמחים לוותר עליהם: רקמות נפולות, קמטים וחריצים, רפיון ועור עייף. לצוואר גורל דומה וגם איבר זה מתאפיין לעתים קרובות במראה שמוט ומבוגר מאוד.

אפשר להיכנע למראה הנוכחי – ואפשר להחזיר לפנים את הרעננות והחיוניות. ניתוחים שונים באיבר שמושך אליו את תשומת הלב הרבה ביותר מאפשרים לנו ליהנות מחזות צעירה יותר באופן משמעותי, כשלפעמים ההבדל בין הלפני לאחרי מבחינת המראה הוא של עשור שלם. בעקבות השינוי החיצוני הדימוי העצמי מושפע אף הוא לטובה, גם כן באופן משמעותי, כך שמובן לחלוטין מדוע ישנו ביקוש נרחב להליכים כירורגיים אלה. בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אופציות נפוצות: מתיחת צוואר, הרמת גבות (ומצח), הרמת עפעפיים וגם ניתוח שלא נועד לספק מענה להתבגרות הפנים אבל בהחלט משנה אותן – הצמדת אוזניים.

מתיחת צוואר

ישנם  מקרים בהם הפנים עדיין מתוחות וחלקות ואילו הצוואר כבר מידלדל. הרפיון בצוואר עלול להשפיע על המראה של כל החלק העליון של הגוף, וכשזה המצב כדאי לשקול מתיחה.

לנשים ולגברים שמעוניינים להצעיר את הצוואר ישנה בחירה בין שתי אפשרויות: הליך כירורגי או מתיחה ללא ניתוח באמצעות מכשיר חדשני שנקרא נקטייט. על-מנת להחליט באופן מושכל איך להגיע למראה המיוחל נלקחים בחשבון שיקולים רבים, ובפרט מידת החשש של המטופל או המטופלת מניתוחים בהרדמה מלאה ומצב הצוואר.

חשוב להדגיש שגם ללא ניתוח ניתן להגיע לשיפור מרשים מאוד במראה הצוואר. מכשיר הנקטייט מבוסס על טכנולוגיה שנקראת RFAL והפעולה שלו היא שאיבת שומן מהצוואר. במקביל להמסת השומן בעזרת אנרגיית חום של גלי רדיו ושאיבתו, המכשיר גם "מגהץ" את עור הצוואר כדי שיהיה הדוק ומוצק, ועוד תועלת משמעותית שמושגת בזכות הנקטייט היא הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין באזור המטופל.

קולגן ואלסטין הם שני חלבונים חשובים שלוקחים חלק ביצירת רקמות עור חדשות. הפגיעה המבוקרת בעור הצוואר גורמת לגוף לייצר כמויות גדולות יותר מהם, והתוצאה היא רקמות עור חדשות – וכמו כל רקמה חדשה אין בהן קמטים או כתמים.

סיבה טובה נוספת לבחור בנקטייט לצורך מיצוק עור הצוואר והצערת האיבר היא קלות הטיפול. בזכות העובדה שגלי הרדיו מועברים אל שכבת העור הפנימית אין פגיעה בשכבה החיצונית, כך שתופעות הלוואי מועטות יותר. בנוסף המכשיר יודע לצרוב כלי דם כך שיש פחות שטפי דם ונפיחות, ואם לוקחים בחשבון גם את היעדר הצורך בהרדמה מלאה, קל להבין מדוע ניתן לחזור במהירות לשגרה כמעט מלאה.

מתיחת צוואר בשיטה החדשנית הנ"ל יכולה להתבצע בפני עצמה או כהשלמה לכל ניתוח פנים.

כדאי לדעת שעם השנים שחולפות המצח עלול להפוך לנפול (לאחר שהעור בחלק זה של הפנים מאבד את האלסטיות ובנוסף הופך דק יותר). גם הגבות עלולות להפוך לשמוטות עקב התרופפות הרצועות שמקבעות אותן למקום שלהן, ובמקרה זה הפגיעה היא לא רק אסתטית אלא עלולה לבוא לידי ביטוי גם בפגיעה מסוימת בשדה הראייה.

התיקון הוא באמצעות ניתוח. למעשה ישנם מספר ניתוחי פנים שמתמקדים בשליש העליון שלהם – כך שלכל מטופל ומטופלת ניתן להתאים את ההליך שיחולל את השינוי האופטימלי עבורם. השלב הראשון בדרך להצערת הפנים ובפרט העלמת קמט הזעף שבין הגבות הוא אבחון מדויק לגבי מידת הצניחה של כל גבה, המיקום הנוכחי שלהן, האם ישנם עודפי עור באזור, מהו מצב השרירים, מהי מידת האלסטיות של העור במצח, מבנה הפנים באופן כללי ועוד.

דרך אחת להחזיר את הגבות למיקום גבוה יותר – בהליך ייחודי לד"ר שבשין – היא דרך חתך קטן שממוקם בקו השיער. דרך חתך זה מבוצעות מספר פעולות: הסרת עודפי עור, ייצוב מתיחת רקמות קיימות והרמת הגבות למיקום שמבטיח מראה מחמיא ובה בעת טבעי.

דרך נוספת להצעיר את השליש העליון של הפנים היא דרך חתך חתך קטן בצידי קו השיער – שיטה זו נקראת הרמת גבות לטרלית ובמסגרתה מורם החלק החיצוני (זה הרחוק מהאף) כדי ליצור מראה צעיר ואטרקטיבי. כאמור ישנן עוד שיטות, ובחלק מהמקרים יורמו במקביל גם העפעפיים (ובפרט אלה העליונים) להשלמת השינוי החיובי.

הרמת עפעפיים

מבין כל האפשרויות של ניתוחי פנים וצוואר, זהו ניתוח שנחשב קל יחסית – אם כי גם הוא מצריך כמובן מיומנות גבוהה של הכירורג הפלסטי שמבצע אותו.

גם כשהמטרה היא מתן מענה לעפעפיים שמוטים ישנן אפשרויות רבות: ניתן לבצע הרמת עפעפיים עליונים בלבד, הרמת עפעפיים תחתונים בלבד, להרים רק עפעף אחד או את כל ה-4, וכאמור לעתים משולבת הרמת העפעפיים בהרמת גבות. בנוסף ניתן לבצע הרמה של העפעפיים כהשלמה בעקבות ניתוח מתיחת פנים.

הניתוח מבוצע בהתאמה אישית על-מנת לספק את המענה המדויק ביותר לתהליכים הטבעיים שהובילו לצניחת העפעפיים אצל המטופל או המטופלת הספציפיים. כך למשל בעפעפיים התחתונים לעתים נחלשים הגידים ומתרופפות הרצועות ובחלק מהמקרים ישנם גם עודפי עור (אותן "שקיות" שמתחת לשתי העיניים) ו/או שומן. גם בעפעף העליון ייתכן מצב שיש בו רקמות עור עודפות, ועוד כדאי לדעת שבלא מעט מקרים ניתוחי עפעפיים מרחיבים מחדש שדה ראייה שהצטמצם עקב עודפי העור.

ההליך הכירורגי להרמת העפעף העליון כולל הסרת עודפי עור (גם מהאזור שבצד העין), הידוק רצועות, גידים ושרירים ולעתים גם הסרה של שומן מיותר. ההליך הכירורגי לשיפור מראה העפעף התחתון עשוי לכלול גם הרמה של רקמות עור ממרכז הלחי, קיבוע שרירים באזור והסרה של עור עודף.

הצמדת אוזניים

גם הצמדת אוזניים משויכת לקטגוריה של ניתוחי פנים, אם כי בניגוד להצערת צוואר, ניתוח מתיחת פנים, הרמת גבות ו/או עפעפיים, ניתוח זה לא נועד להעלים את הסימנים שהשנים מותירות בפנים אלא לתקן ליקוי שלרוב מלווה את האדם כבר מלידה – אוזניים רחוקות במידה חריגה מהקרקפת.

חשוב להדגיש שהמרחק בין האוזניים לקרקפת לא מהווה בעייה בריאותית ולא פוגם ביכולת השמיעה, אולם הוא כן עלול לפגוע בדימוי העצמי ובביטחון העצמי, הן בגיל צעיר והן בגיל מבוגר. במסגרת ההליך הכירורגי – שנמשך שעה בסך הכל וגם ההחלמה ממנו מהירה יחסית, אם כי גם כך חשוב להפקיד אותו בידיים מיומנות מאוד – מעוצבת רקמת הסחוס באפרכסת של כל אוזן. העיצוב מחדש של הקונכייה וההליקס (החלק העליון באוזן) מנטרל את הבולטות ומקצר את המרחק בין האפרכסת לבין הקרקפת.

כאמור בדרך כלל ניתוחי פנים וצוואר מיועדים לבנות ובני ה-40-50 ומעלה שמרגישים פער בין התחושות הפנימיות לבין המראה החיצוני. הצמדת אוזניים, לעומת זאת, מבוצעת במקרים רבים אצל ילדים – כבר בגיל 7 ניתן לעבור את ההליך הכירורגי וכך למנוע שנים של סבל מיותר. הפרמטר העיקרי אותו בוחן ד"ר שבשין הוא מידת הבשלות הרגשת של הילד/ה וכן הוא מקדיש תשומת לב רבה לאופן שבו הילד/ה עצמם תופשים את האוזניים שלהם ואת המראה החיצוני באופן כללי.

חשיבות מפגש הייעוץ

השלב החשוב ביותר במסגרת כל ניתוח פנים או צוואר, כולל כמובן ניתוח מתיחת פנים, הוא מפגש הייעוץ. מפגש זה מאפשר לד"ר שבשין להתרשם הן ממראה הפנים והצוואר והן מהרצונות והתחושות שלך, ובהתאם להמליץ על הניתוח שיחזיר לפנים שלך את החיוניות והרעננות, ובאופן כללי את המראה שאפיין אותן בגיל צעיר יותר.

בנוסף מפגש הייעוץ הלא מחייב הוא הזדמנות עבורך לשאול איש מקצוע עתיר ניסיון את כל השאלות הספציפיות שחשוב לך למצוא להן תשובה, לשתף את ד"ר שבשין בכל החששות שלך, לקבל תמונת מצב מלאה לגבי הדרך עד למראה הצעיר והמחמיא – ועל סמך המידע המפורט והמקצועי להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורך.

עיצוב הפנים​


לפרטים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *