קוסמטיקה רפואית – כל האפשרויות לשיפור מראה העור ובריאותו

קוסמטיקה רפואית

תוכן העניינים

תוכן העניינים

המודעות לחשיבות האסתטיקה מצד אחד ומצד שני הנזקים השונים שנגרמים לעור שלנו משלל סיבות הביאו להתפתחות מואצת בתחום חדש יחסית: הקוסמטיקה הרפואית. חשוב להבחין בין טיפולים קוסמטיים “רגילים” לבין אלה הרפואיים, שכוללים שימוש בחומרים מתקדמים וטכניקות שמחייבות בקיאות מעמיקה (ובהתאם את חלקן מומלץ בחום להפקיד בידי כירורג פלסטי מנוסה).

הקוסמטיקה הרפואית מאפשרת להעלים כתמי שמש, להסיר נגעים בעור, לטפל בפיגמנטציה על בסיס הורמונלי, לטשטש באופן משמעותי צלקות אקנה ואחרות, לספק מענה לצניחת העור, לבצע פעולות אנטי אייג’ינג כמו מיצוק העור והענקת רעננות מחודשת, ועוד.

באופן כללי כדאי לזכור שהחל מגיל 30 העור שלנו מתחיל להזדקן. ככל שחולפות שנים נוספות כך ההשפעה המצטברת של תופעות בלתי נמנעות יוצרת מראה מבוגר, עייף ולא מחמיא – מראה שהמבחר הרחב של הטיפולים במסגרת הקוסמטיקה הרפואית יכולים לשפר ולהצעיר.

מהם הטיפולים המומלצים במסגרת הקוסמטיקה הרפואית?

קוסמטיקה רפואית היא שם כולל לשלל טיפולים. בפרט כדאי להכיר את האופציות הבאות:

פילינג

פילינג הוא דוגמה מצוינת לטיפול שמצד אחד הוא אפקטיבי להפליא ומצד שני ביצוע לא מיומן שלו עלול לגרום לנזקים של ממש. בהתאם כדאי לעבור אותו רק אצל רופא בעל ניסיון בניתוחים פלסטיים ובעל ידע מעמיק בכל הנוגע להשפעת חומרים שונים על העור, ובפרט TCA (חומצה תלת כלורית).

ישנם 3 סוגי פילינג: שטחי, בינוני ועמוק. הבחירה ביניהם היא על סמך היקף השינוי המבוקש, כשכדאי לקחת בחשבון שפילינג עמוק הוא טיפול מורכב יותר שכרוך בהחלמה ממושכת יותר.

הפילינג השטחי מתאים למקרים שבהם המטרה היא החלקת קמטוטים סביב הפה ו/או סביב העיניים. זהו טיפול פשוט יחסית שאורך כחצי שעה, מבוסס על חומצה תלת כלורית בריכוז נמוך ותופעת הלוואי העיקרית בעקבותיו היא שינוי בגוון העור (תופעה שחולפת מעצמה תוך מספר שבועות).

פילינג בינוני ניתן לבצע גם בעזרת TCA עם ריכוז גבוה יחסית וגם בעזרת לייזר. בחירה באופציות אלה מתאימה למצבים שבהם מתבקש מענה לקמטים יחסית עמוקים ו/או פיגמנטציה. טיפול זה אורך כשעה ולאחריו נדרשת החלמה של כשבוע.והגנה מפני שמש לחצי שנה.

הפילינג העמוק כבר מבוצע בהרדמה מלאה (או טשטוש משמעותי). אופציה זו מאפשרת לטשטש ואף להעלים צלקות אקנה, וגם לטפל בהצלחה בקמטים עמוקים. זמן ההחלמה הוא שבוע או מעט יותר, והאדמומיות עלולה ללוות את המטופלים במשך פרק זמן יחסית ארוך. כמו כן חשוב במיוחד להגן על העור מהשמש וכן להשתמש במייק אפ.

מיצוק העור באמצעות גלי רדיו

קוסמטיקה רפואית נעזרת כאמור בטכנולוגיות מתקדמות ודוגמה טובה לכך היא גלי רדיו (RF).

הטיפול מבוסס על שיגור גלי הרדיו אל הדרמיס שהיא שכבת עור עמוקה. לפעולה זו 2 יתרונות משמעותיים: ראשית, שכבת העור החיצונית (שנקראת אפידרמיס) לא נפגעת ובהתאם יש פחות תופעות לוואי לטיפול, ושנית, בגלל הפגיעה (המבוקרת והמדודה) בעומק העור מופעל מנגנון חשוב מאוד בגוף של המטופלים – זה שאחראי על ייצור הקולגן.

קולגן הוא חלבון משמעותי שתורם רבות לחידוש העור בזכות תרומתו לייצור רקמות עור חדשות, חלקות ומוצקות מטבען. בהתאם מצליח הטיפול גם למצק את העור וגם להעלים קמטוטים, וזאת בלי סכנת פיגמנטציה, ללא כאבים ועם מינימום זמן החלמה.

סקין בוסטרס

דוגמה נוספת לאפקטיביות המרשימה של טיפולי קוסמטיקה רפואית היא סקין בוסטרס.

את הטיפול שמקנה לעור חזות קורנת ורעננה אפשר לבצע בפנים, בצוואר (עוד אזור שמשפיע במידה ניכרת על המראה החיצוני), בכפות הידיים (חלקן החיצוני) ובאזור המחשוף. סקין בוסטרס כולל הזרקת חומצה היאלרונית, חומר שהגוף מייצר בכוחות עצמו אבל בכמות שהולכת ופוחתת עם השנים ולכן הצורך בהשלמות.

כתוצאה מהנוכחות המחודשת של החומצה ההיאלרונית בשכבות השטחיות  של העור הוא מתחדש באופן משמעותי, צלקות אקנה מיטשטשות, נזקי שמש מצטמצמים והעור יהיה מבריק יותר רענן יותר ובעל מגע נעים בהרבה.

בדרך כלל מומלץ לבצע3 או 5 טיפולים מסוג זה, במרווח של מספר שבועות האחד מהשני. התוצאות נשמרות למשך חצי שנה עד 10 חודשים, וטיפול שימור בתום פרק זמן זה יבטיח מראה שובה לב במשך שנה נוספת

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. אם אתם שוקלים לעבור את ההליך הכירורגי מן הסתם תרצו לדעת גם מהו מחיר הניתוח. בעמוד זה

הקפאת שומן מחיר

הקפאת שומן מחיר

שומן עיקש שמסרב להיעלם וממשיך להיצמד לגוף גם כשמקפידים על ביצוע פעילות גופנית וכמובן על תזונה נכונה הוא מקור לעוגמת נפש משמעותית. ישנם גם לא

דוגמנית לאחר ניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים ללא ניתוח

החל מגיל מסוים, לחלק גדול מבני האדם לא קל להתבונן בראי. פעמיים ביום תוך כדי צחצוח השיניים ובעצם בכל פעם שאנחנו שוטפים פנים, משתקפת במראה