תוכן העניינים

תוכן העניינים

מתיחת פנים בחוטים

חוטים נמסים למתיחת עור הפנים

מתיחת פנים הינו ההליך הטוב ביותר לפנים שהתבגרו ונפלו, אך לפעמים המקרה אינו חמור ומטופלים אינם מעוניינים לעבור מתיחה אשר כוללת פעולה ניתוחית הכרוכה בצלקות. מתיחת עור הפנים בעזררת חוטים נמסים מאפשרת למנתח לבצע פעולה עדינה שלא כוללת צלקות וחתכים ומאפשרת למטופל לחזור במהרה לשגרה עם מראה חדש וצעיר.

ד״ר שבשין משתמש בחוטי Silhouette soft שהגיעו לישראל מארה״ב. חוטים אלו הינם חוטים נמסים המאושרים ע״י משרד הבריאות ונחשבים לאיכותיים ובטיחותיים.

ניתן לטפל במספר אזורים:

     • קו הלסת
     • קו הלסת התחתונה (״בולדוגים״)
     • צוואר

החוטים הנספגים מוחדרים בצורה עדינה, מהדקים את העור, משפרים את גמישותו, מראהו ומרקמו.

החוטים מכילים חומצה פולילקטית שנכון להיום מוכרת כסקין בוסטר משמעותי עבור נשים מעל גיל 40.

החוטים מתמוססים לחלוטין לאחר שנה וחצי ומשפרים בתקופה זו באופן משמעותי את מצבו של האזור המטופל.

הטיפול בעזרת חוטי Silhouette soft הינו אלטרנטיבה לניתוח מתיחת פנים במקרים מסויימים לפי המלצתו של ד״ר שבשין.

היתרונות של מתיחת פנים עם חוטים

מתיחת פנים בחוטים היא לא הליך חדש – כבר בשנות ה-50 של המאה העשרים היו ניסיונות להרים רקמות עור נפולות בדרך זו – אבל רק במאה ה-21 היא התחילה לעורר עניין ולזכות לביקוש רב. הסיבה העיקרית לכך היא פיתוח חוטים משופרים שמאפשרים תוצאות טובות יותר, ובנוסף גם הטכניקה עצמה של המתיחה בעזרתם של החוטים השתכללה.

השיפורים הנ”ל מצטרפים למספר יתרונות מובהקים של מתיחת הפנים עם חוטים:

מינימום פולשנות

מתיחת פנים באמצעות חוטים מחייבת מידה מסוימת של פולשנות, כדי להחדיר את חוטי הסילואט לנקודות שנבחרות בקפידה על-ידי ד”ר שבשין, אבל זוהי פעולה פשוטה יחסית ורמת הפולשנות שלה מינימלית – ובוודאי שפחותה במידה רבה בהשוואה למתיחת פנים בניתוח “רגיל”.

בלי חתכים, ללא צלקות

ניתוח מתיחת פנים מבוסס באופן טבעי על חתכים ועל תפירתם בסוף ההליך, וכתוצאה מכך ישנה גם הצטלקות מסוימת. אמנם בידיים מיומנות הצלקות מינימליות והן גם מיטשטשות עם הזמן, אבל אם אפשר להגיע לתוצאות מרשימות בלי חתכים בכלל, ובהתאם גם ללא צלקות, זוהי כמובן אופציה שכדאי מאוד לשקול.

התאמה טובה מאוד גם לאזורים רגישים בפנים

באמצעות החוטים ניתן כאמור לשפר את מראה הפנים בכל האזורים השונים, מקו הלסת התחתונה והצוואר ועד לגבות. הטכניקה המשוכללת שבה מתבצעת בימינו הרמת רקמות העור שצנחו מאפשרת לבצע את ההליך גם במקומות עדינים דוגמת העפעפיים.

תוצאות טבעיות

מתיחת פנים בחוטים מצעירה מאוד את המראה, אבל לא משנה את ההבעות שמאפיינות את המטופלים ומשמרת את החזות המקורית. הקרבה הרבה למראה הטבעי מבטיחה גם פרופורציות מדויקות והרמוניה מלאה בין חלקי הפנים, כך שהתוצאה מחמיאה במיוחד. 

שינוי מהיר

אחרי ניתוח מתיחת פנים המטופלים צריכים להתאזר בסבלנות במשך כחודשים עד שלושה כדי להתחיל לראות את השינוי, ועוד פרק זמן דומה עד להשלמתו. אחרי הרמת פנים בחוטים לעומת זאת האימפקט כמעט מידי וכבר לאחר מספר ימים ההבדל ניכר לעין, ואפילו תוצאות מלאות מתקבלות תוך כשבועיים (וממשיכות להשתפר לאורך זמן – פירוט בהמשך).

שקט נפשי לקראת ההליך

כדאי לזכור שבאופן כללי רוב בני האדם רגישים מאוד לגבי הפנים שלהם, והידיעה שמדובר בפעולה עדינה ושהחדרת החוטים לפנים כמעט ואינה מורגשת, תורמת לשקט הנפשי לקראת הפרוצדורה וחוסכת מתח רב ולא מעט חששות.

רמת סיכון מזערית

מתיחת הפנים ה”רגילה” כרוכה מטבעה, כמו כל הליך כירורגי, בלא מעט סיבוכים. אמנם בידיים מיומנות של כירורג פלסטי מנוסה רמת הסיכון נמוכה מאוד, אבל גם כך למי שרוצה לצאת לדרך עם מינימום לחץ מומלץ להעדיף את אופציית החוטים – מה גם שבפעולה זו אפשר לוותר על ההרדמה הכללית,  ולהסתפק בהרדמה מקומית, שמטבעה הינה בטוחה יותר.

תקופת החלמה קצרה יותר

בזכות מינימום הפולשנות והיעדר החתכים והתפירות, זמן ההחלמה אחרי מתיחת פנים עם חוטים קצר בהשוואה לניתוח ה”רגיל” – בין 4-5 ימים לשבוע או מעט יותר, לעומת שבועיים אחרי הליך כירורגי מקיף. בדרך כלל גם החזרה הביתה תהיה כבר באותו היום ולפעמים ממש מיד אחרי החדרת החוטים, לעומת אשפוז של לילה אחרי הליך כירורגי. פגיעה בשגרה מצומצמת היא יתרון בלתי מבוטל למי שלא יכול להרשות לעצמו חופשה ממושכת וגם למי שלא אוהב להרגיש מוגבל או מנוטרל.

מתיחת פנים בחוטים – חסרונות

על-מנת לקבל החלטה מושכלת אם לעבור מתיחת פנים עם חוטים, כלומר ללא ניתוח, או להעדיף את ההליך הכירורגי המלא, חשוב להיות מודעים גם לחסרונות של האופציה הפשוטה יותר.

ראשית, כשהפנים מבוגרות מאוד ונדרש שינוי עמוק במיוחד, ייתכן שחוטי הסילואט לא יספקו את השינוי המבוקש. לעתים נדרשת הרמה משמעותית אחרי שיש צניחה של ממש של רקמות עור הפנים, ואת הפעולה הזו ניתן לבצע רק על בסיס חתכים, הפרדה של רקמות העור, הידוק שרירים וסילוק שומן מיותר.

חיסרון שני הוא משך הזמן שבו אפשר ליהנות מהמראה הצעיר יותר: התוצאות של מתיחה “רגילה” מחזיקות מעמד בערך עשור, ואילו האימפקט של החוטים נשמר למשך שנה עד 5 בלבד. אמנם אחרי שהחוטים כבר לא משפיעים אפשר פשוט לעבור טיפול דומה, אבל גם כך אי אפשר להתעלם מהעובדה בהיבט הזה למתיחת פנים מלאה יש יתרון.

התועלת הכפולה של הרמת פנים בחוטים

מתיחת פנים עם חוטים מצליחה לייצר שינוי משמעותי בפנים בזכות שתי פעולות: עצם ההרמה של רקמות עור שצנחו עם השנים, וההשפעה המתמשכת של הנוכחות של החוטים בפנים.

התועלת הראשונה מובנת – כל חוט מוחדר לנקודה מדויקת שנבחרת על בסיס ידע מקצועי רחב היקף וניסיון רב, גם לגבי ניתוחים פלסטיים באופן כללי וגם ספציפית בשימוש בחוטי הסילואט. בהתאם החוטים מרימים כלפי מעלה את החלקים שגורמים למראה השמוט והמבגר מאוד (לסת, צוואר, גבות ועוד) ומחזירים למטופלים את החזות שאפיינה אותם בגיל צעיר יותר.

התועלת השנייה מחייבת הסבר קצר – החדרת החוטים מגרה את עור הפנים ומעודדת את הגוף להגביר את היקף הייצור של שני חלבונים חיוניים, קולגן ואלסטין. גם הקולגן וגם האלסטין הם אבני הבניין של רקמות עור חדשות, כשהקולגן אחראי בעיקר לחוזק ולמוצקות והאלסטין תורם את הגמישות. בהתאם, בזכות החוטים, לא רק שרקמות העור נמשכות כלפי מעלה אלא שגם נוצרות רקמות חדשות, שבאופן טבעי הן חלקות ומוצקות, וכך מתחזק האימפקט של הצערת הפנים.

התועלת הראשונה הינה כמעט מידית, ואילו התוספת המשמעותית – מרקם רענן יותר ומרשים יותר – מתווספת בהדרגה, כשהקולגן והאלסטין החדשים נכנסים לפעולה. בהתאם התוצאות כאמור משתפרות עם הזמן ובמשך מספר חודשים לאחר הטיפול עצמו.

למי מתאימה האופציה של החוטים?

מתיחת פנים בחוטים מיועדת בעיקר לנשים ולגברים צעירים יחסית – עד לסביבות גיל 50 והחל מסביבות גיל 30, כשהשנים כבר מתחילות לתת את אותותיהן.

בפרט מתאימה האופציה המתקדמת למי שחושש או חוששת מפני ניתוח מורכב יחסית בהרדמה כללית, למי שמבקש או מבקשת להצעיר את הפנים גם בלי תקופת החלמה ממושכת וכשאין צורך בשינוי דרמטי.

מתיחה עם חוטים פחות מתאימה למטופלות ומטופלים עם פנים רזות וכשהעור יחסית דק וללא שכבה של שומן תת עורי (שכבה זו הכרחית להצלחת ההרמה).

מה קורה לחוטים אחרי הכנסתם לפנים?

חוטי ה-Silhouette soft שבהם משתמש ד”ר שבשין הם כאמור חוטים נמסים. ההתמוססות שלהם בתוך הרקמות של עור הפנים מתרחשת באופן טבעי, ללא צורך בהתערבות מכל סוג שהוא, ונמשכת מספר חודשים. למעשה המטופלים כלל לא מרגישים את החוטים (אלא רק רואים את ההשפעה החיובית שלהם), וגם התהליך שבו הם נספגים בפנים לא משפיע על שגרת היומיום. 

החומרים מהם עשויי חוטי הסילואט בטוחים לחלוטין – הטיפול קיבל את כל האישורים הנדרשים של הגופים המחמירים ביותר – ולכן אין שום בעיה בכך שהם נספגים בגוף.

הכנה לקראת מתיחת פנים באמצעות חוטים

ההכנה לקראת מתיחת פנים בחוטים כוללת סקירה של המצב הרפואי הכללי של המטופלים, כדי לוודא שאין מחלות רקע חמורות או בעיות אחרות שמונעות את קיום ההליך, והפסקת נטילת תרופות ותוספים שגורמים לדילול הדם (אספירין, אומגה 3, שמן דגים, גינקו בילובה ועוד).

ביום המתיחה כמובן שאי אפשר להתאפר, לפני המתיחה עצמה שוטפים את הפנים עם מים וסבון נוזלי – וזוהי בעצם כל ההיערכות לטיפול הפשוט.

כמה זמן נמשך ההליך והאם יש תופעות לוואי?

מתיחת הפנים בעזרת חוטים אורכת כשעה ולפעמים אפילו פחות. היא מתבצעת תחת הרדמה מקומית בלבד, כך שהחזרה לשגרה מהירה יחסית וברוב המקרים אין צורך באשפוז.

תופעות הלוואי האפשריות הן אי נוחות מסוימת, שטפי דם נקודתיים, נפיחות וכאב. כל התופעות הן לרוב קלות יחסית ומתפוגגות בהדרגה תוך מספר ימים עד שבוע לכל היותר. אין מגבלות משמעותיות על ההתנהלות במהלך תקופת ההחלמה ובסך הכל היא נחווית כקלה למדי.

סיבוכים אפשריים הם תגובה אלרגית, כאב משמעותי, זיהום, דלקת תת עורית שגורמת להתקשות של העור באזור שאליו הוחדרו חוטים, פיגמנטציה, א-סימטריה בפנים, בליטות ושקעים. כולם מתרחשים לעתים נדירות (אבל היושרה מחייבת הבאתם לידיעת המטופלים, כך שיוכלו לקבל את ההחלטה האם לעבור את הטיפול על בסיס תמונת מצב מלאה לחלוטין). זיהום יטופל באמצעות אנטיביוטיקה ואילו א-סימטריה או כל פגם אסתטי אחר ניתן לתקן בקלות יחסית – באמצעות שליפה של חוטים.

כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות?

עם הזמן החוטים כאמור נמסים ולכן כבר אין מה שיאחוז את רקמות העור והן חוזרות להימשך כלפי מטה, כחלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות שלנו (הרצועות שתומכות בהן מתרופפות, ובנוסף כוח המשיכה הטבעי תורם גם הוא לצניחה). ההשפעה החיובית של האלסטין והקולגן נמשכת, אבל באופן כללי השיפור המשמעותי מחזיק מעמד לפרק זמן מוגבל – בדרך כלל בין שנה וחצי לשנתיים.

הקפדה על אורח חיים בריא ובפרט תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית מתאימה מסייעת לשימור התוצאות ולשיפור החזות החיצונית באופן כללי. כמו כן אפשר לעבור טיפולים אסתטיים נוספים להצערת הפנים ושדרוג המראה – הזרקת שומן עצמי, פילינג, החלקת קמטים, סקין בוסטרס ועוד. עוד אפשרות היא כמובן לחדש את המתיחה בעזרת חוטים חדשים לאחר כשנתיים.

איך להבטיח שינוי מיטבי ומחמיא במיוחד?

מתיחת פנים בחוטים היא טיפול חדשני ואפקטיבי, עם פוטנציאל לשיפור משמעותי של המראה בלי ניתוח, בלי כאב, בלי צלקות וכמעט בלי תופעות לוואי. החוטים עשויים לחולל שינוי של ממש באיכות החיים של נשים וגברים רבים – וכדי לדעת האם גם לכם מתאימה האופציה הזו, מומלץ להגיע למפגש ייעוץ לא מחייב. במפגש כזה ניתן יהיה למצוא את הדרכים הטובות ביותר להעניק לכם את המראה המבוקש מבחינתכם, ולאחר מכן להוציא לפועל את התוכניות באופן מושלם, על בסיס המיומנות הגבוהה והאחריות הרבה של ד”ר שבשין.

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

עיבוי שפתיים

השפתיים הן איבר שממקד אליו תשומת לב רבה: בדרך כלל מיוחסות לשפתיים עם נוכחות מובהקת תכונות חיוביות כמו נתינה, חיוניות וחושניות. בהתאם עיצוב שפתיים ובפרט

טיפולי פנים וצוואר

טיפולי פנים וצוואר במינימום פולשנות הזרקת שומן עצמי ד"ר אורי שבשין חושף טרנדים חדשים בעולם הרפואה האסתטית: הפנים הן האיבר החשוף ביותר בגוף שלנו, ובהתאם

בוטוקס

בוטוקס – או בשמו המדעי טוקסין הבוטולינום – הוא חומר רב עוצמה שמהווה בסיס למגוון רחב של טיפולים ובפרט לטשטוש קמטים בפנים. בעמוד זה תמצאו

טיפולי פנים

במרפאתו של ד״ר שבשין אנו מבצעים מגוון רחב של טיפולי פנים וצוואר. לכל מטופל/ת אנו מבצעים התאמה אישית ומציעים חבילה שאנו מאמינים שתשדרג משמעותית את מראה