מתיחת פנים לפני ואחרי -תמונות של לקוחות מרוצות וממליצות

הרמת חזה

תוכן העניינים

תוכן העניינים

אמנם נהוג לומר שאי אפשר לעצור את הזמן, ואכן כולנו מתבגרים מדי יום, אבל כן אפשר לנטרל, ובמידה משמעותית, את ההשפעות של השנים שחולפות על המראה שלנו. הדרך האפקטיבית ביותר היא ניתוח למתיחת הפנים – וליתר דיוק ניתוחים, שכן ישנם מספר הליכים כירורגיים שמובילים להצערת האיבר הבולט ביותר של כל אחד ואחת מאיתנו. כמו בכל ניתוח, גם מתיחת הפנים מעלה שאלות רבות ומייצרת אי ודאות מסוימת, וכדי לפוגג אותה כדאי לדעת מה בדיוק כוללת ההיערכות ומה מאפיין את פרק הזמן לאחר שהמנתח הפלסטי משלים את עבודתו.

לפני ניתוח מתיחת פנים כדאי לעשות תיאום ציפיות ריאלי

כשאנחנו מתבוננים בתמונות של מי שעברו מתיחת פנים לפני ואחרי הניתוח ההבדל בולט לעין. למעשה, במקרים רבים מדובר בשינוי דרמטי, לטובה כמובן. יחד עם זאת כשהאדם שעבר את הניתוח מסתכל על עצמו במראה, לא תמיד ישנה אותה רבה של התפעלות מהתוצאות.

הסיבה לכך היא בעיקר ציפיות לא ריאליות. חשוב להבהיר: מתיחת פנים היא ניתוח שמחולל שינוי של ממש, אבל גם לאחריו בני ובנות חמישים לא יכולים (ולא צריכים) להיראות כפי שנראו בגיל 30. עוד כדאי להבין שלעתים הקושי האמיתי בחיים לא קשור בכלל למראה הפנים או לחזות החיצונית בכלל, וכל ניסיון לפתור אותו באמצעות ניתוח פלסטי נועד לכישלון. בהתאם כירורג מנוסה מקדיש תשומת לב גם לפן הרגשי של התהליך, שהוא חשוב לא פחות מהאספקטים הפיזיים (שגם הם, כמובן, זוכים להתייחסות מקיפה מצידו). מפגש הייעוץ הראשוני והלא מחייב נועד בין השאר למטרה זו – לוודא שאכן ניתוח פלסטי עשוי לשפר את איכות החיים של המטופל או המטופלת, ולוודא שהציפיות שלהם מהתהליך ריאליות.

תכנון מפורט ומדויק

כאמור ישנן מספר אפשרויות לביצוע מתיחת פנים. בפרט ישנה הבחנה בין מתיחה מלאה לחלקית, וכן נדרשת החלטה לגבי שילוב הליכים נוספים – מתיחת צוואר, הרמת עפעפיים עליונים ו/או תחתונים, הרמת גבות ועוד. החלטות אלה משפיעות על היקף השינוי, כשבכל מקרה הדגש העיקרי בניתוחים המודרניים הוא על שימור מראה טבעי, וגם על תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח, כך שחשוב להקדיש להן את מלוא תשומת הלב.

בדיקות רפואיות חיוניות

מרכיב נוסף לפני הניתוח עצמו הוא בדיקות רפואיות שונות. הסיבה לביצוע בדיקות דם, צילום חזה, א.ק.ג ובדיקות נוספות בהתאם למצב הבריאותי ולהיסטוריה הרפואית של כל מטופל ומטופלת היא החובה לוודא שההליך הכירורגי לא מסכן את האדם וכי ביכולתו להתאושש מהניתוח.

כדי להבטיח מינימום סיכון והחלמה מיטבית יש להפסיק לעשן (לפחות 3 שבועות לפני הניתוח ועוד 3 שבועות לכל הפחות לאחריו – החומרים המזיקים בסיגריות פוגעים במידה ניכרת ביכולתו של הגוף להתאושש ועלולים להוביל לצלקות בולטות שיפגמו כמובן בהצלחת התהליך). גם תרופות ותוספים שמגדילים את הסיכון לדימומים יש להפסיק לקחת, על בסיס ייעוץ מרופא. ביניהם: גינקו בילובה, אומגה 3, ויטמין E, ג'ינסנג, קומדין ואספירין.

אחרי: סבלנות ומנוחה

כאמור כשמסתכלים על תמונות של מי שעברו מתיחת פנים לפני ואחרי הניתוח רואים רק את השינוי המשמעותי, ולא את תופעות הלוואי והקשיים בימים הראשונים שלאחר הניתוח. כדאי לזכור זאת בפרק זמן זה, וכך תופעות הלוואי מקשות פחות. המלצה נוספת היא להיערך מראש לשבועיים שיש בהם מידה מסוימת של אי נוחות – למשל להבטיח שתהיה עזרה בבית, להכין מראש אוכל למספר ימים, לארגן ספרים שתמיד רציתם לקרוא או סרטים שתוכלו לנצל את זמן המנוחה כדי לצפות בהם, וגם לדאוג שיהיו בבית משככי כאבים. בכל מקרה תופעות הלוואי הבולטות אחרי ניתוח מתיחת פנים הן נפיחות (שנשארת למשך 10-14 ימים ואז מתפוגגת לה בהדרגתיות), דימום נקודתי תת עורי (שהביטוי החיצוני שלו הוא כתמים בגוונים שונים), ירידה בתחושה באזורים שונים בפנים ורמה מסוימת של כאב.

מתי נעלמות צלקות אחרי מתיחת פנים?

כמו כל הליך כירורגי, גם מתיחות הפנים על סוגיהן השונים מותירות צלקות. המיקום והאורך משתנים בהתאם להיקף השינויים שבוצעו. ככל שהמנתח הפלסטי מיומן ומנוסה יותר, כך החתכים יהיו מינימליים ובמקומות שאינם מתבלטים לעין. אין דרך לדעת מראש איך יגיב הגוף וכיצד תיראה ההצטלקות, אבל במרבית המקרים הצלקות מתבהרות ומיטשטשות ככל שמתרחקים ממועד הניתוח, ואם מלכתחילה הן מוסוות – למשל באמצעות קו השיער או מאחורי האוזניים – קרוב לוודאי שהן לא יהוו גורם שמשפיע על המראה החיצוני שלכם.

כמה זמן תוצאות ניתוח מתיחת פנים מחזיקים מעמד?

המרכיב השני החיוני אחרי הניתוח הוא כאמור סבלנות – שכן רק לאחר מספר חודשים תוצאות המתיחה באות לידי ביטוי מלא. הבשורות הטובות הן שהן מחזיקות מעמד שנים רבות. במרבית המקרים גם עשור שלם לאחר המתיחה, ואפילו 15 שנים אחרי שיצאתם מחדר הניתוח, הפנים עדיין נראות צעירות מכפי גילן, קורנות ומרשימות – ובפרט אצל מי שמקפיד על אורח חיים בריא.

אולי יעניין אותך לקרוא גם :

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

מתיחת פנים – RHYTIDECTOMY

View this post on Instagram צניחה של העור באזור הפנים הינו תהליך טבעי שמתרחש ככל שאנו מתבגרים… הגיעה אלינו מטופלת שהתעניינה במתיחת צוואר והאזור התחתון