תוכן העניינים

תוכן העניינים

את כבר שנים סוחבת את משקל החזה- את הכאבים בכתפיים, בצוואר ובגב, היציבה שלך לא זקופה ואת יודעת שצניחת החזה שלך תהיה מהירה וקרובה. לכן הגיע הזמן לעמוד זקופה ולהסיר את המשקל הכואב אחת ולתמיד. בניתוח המתבצע על ידי מומחה בכירורגיה הפלסטית תוכלי להקטין את החזה ולעצבו מחדש כמוצק וזקוף – חזה נשי וטבעי.

כיצד נקבע אופן ביצוע ניתוח הקטנת החזה?

הבחירה בין שני סוגי החתכים הינה על סמך המאפיינים הספציפיים של כל מטופלת. במסגרת מפגש הייעוץ תקבלי הסברים מפורטים לגבי החתך המתאים לך ולגודל החזה האופטימלי מבחינתך. לד"ר שבשין מיומנות גבוהה וניסיון עשיר בביצוע שני סוגי החתכים והניתוחים. משך הניתוח – בין שעתיים ל-4, בהתאם לנתונים ההתחלתיים ולמראה המבוקש. הקטנת חזה מתבצעת בהרדמה מלאה.

לאחר ניתוח החזה:

ברב המקרים תשוחררי אחרי מספר שעות השגחה במתקן האשפוז. במיעוט המקרים יש צורך באשפוז למשך הלילה שלאחר הניתוח. למחרת תשוחררי לביתך עם הנחיות מדויקות ומפורטות לגבי המשך ההתאוששות וההחלמה. הדגשים העיקריים: * יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך כ-4-5 שבועות. גם הרמת משקל משמעותי אינה אפשרית במשך כחודש * בחודש הראשון מומלץ להיעזר בחזיית ספורט תומכת (ללא ברזלים) ברוב שעות היממה * יש להימנע משינה על הבטן במשך כחודש כדי לא להפעיל לחץ מיותר על השדיים * יחסי מין מותרים לאחר כשבוע (בימים הראשונים מגע מיני עלול לגרום לגודש בשדיים). יש להקפיד על הימנעות ממגע בחזה * חשיפה לשמש של החזה עלולה לגרום להצטלקות לא מוצלחת (צלקות כהות). קרני השמש גם מאטות, לעתים במידה ניכרת, את תהליך ההחלמה – וחשוב להגן על השדיים מפניהן * ניתן להיעזר במשככי כאבים פשוטים במידה ותחושי אי נוחות לאחר הניתוח * ניתן לצפות למעט הפרשות מן השד, זהו תהליך טבעי לחלוטין * ייתכנו גם שינויים בתחושה של השדיים ושל הפטמות, כולל ירידה בתחושה * התפרים המבוצעים הינם תפרים נמסים. אין צורך לחזור למרפאה לשם הוצאת התפרים, אלא רק להסרת התחבושות והפלסטרים .בפגישת ביקורת זו  נוודא שההחלמה מתנהלת באופן תקין ומיטבי. במרבית המקרים לאחר שבוע כבר ניתן לחזור ולבצע את רוב הפעולות שמרכיבות את שגרת היומיום, פרט כאמור לפעילות גופנית אינטנסיבית. סיבוכים אפשריים הם דימום או זיהום. במקרים אלה יש לפנות למרפאה או לטיפול רפואי אחר. סיבוך אפשרי אחר הוא א-סימטריה בין השדיים. סיבוך נדיר הינו נמק של פטמה – הוא מתרחש בעיקר בקרב נשים מעשנות. הפסקת העישון מפחיתה במידה דרמטית את הסיכון לנמק זה. דוגמנית לאחר ניתוח הקטנת חזה

צלקות בניתוח הקטנת חזה

אחת הסוגיות הרגישות ביותר בהקשר של ניתוחים פלסטיים היא ההצטלקות. חשוב להדגיש כי אין שום דרך לדעת מראש בוודאות כיצד ייראו הצלקות אחרי ניתוח מכל סוג שהוא. הסיבה לכך היא שלכל אדם מגוון רחב של נתונים אישיים שמשפיעים על ההצטלקות של העור ועל יכולות הריפוי שלו – ובהתאם עשויים להיות הבדלים משמעותיים. בכל מקרה ד"ר שבשין מקפיד על ביצוע ההליך הכירורגי להקטנת החזה באופן שיבטיח מינימום הצטלקות, בין אם מדובר בחתך קצר ובין אם בחתך ארוך. במרבית המקרים הצלקות נסתרות מהעין גם כשהמנותחת נשארת עם חזייה בלבד, ועם הזמן הצלקות מיטשטשות והופכות לבהירות יותר ולמעשה כמעט בלתי מורגשות גם כשהן נחשפות. ניתן גם להשתמש באמצעים שונים לטיפול בצלקות וכמו כן במכשירים כגון : לייזר 

לאילו מצוקות מספק ניתוח הקטנת חזה מענה אפקטיבי?

רוב הניתוחים הפלסטיים מבוצעים במטרה לשפר את המראה החיצוני, מטרה שהיא כמובן יקרת ערך בפני עצמה. ניתוח להקטנת החזה מבטיח חזה יפה, פרופורציונלי לגוף ובעל חזות טבעית להפליא – ובנוסף מספק מענה אפקטיבי למצוקות פיזיות משמעותיות. במרבית המקרים בעלות חזה גדול, שמטבעו הוא גם כבד, גורם לא רק לפגיעה בדימוי העצמי אלא גם לכאבים בגב שנאלץ לשאת את המשקל הרב ולכאבים בכתפיים (בגלל הלחץ הניכר על כתפיות החזייה). מצוקה נוספת כתוצאה משדיים גדולים – וככל שהם גדולים יותר כך המצוקה משמעותית יותר – היא יציבה לקויה: נשים רבות בעלות חזה גדול מדווחות על קושי למצוא תנוחה נוחה ועל כן נוצרים ליקויים ביציבה, שמעצימים את הכאבים. בנוסף בחלק גדול מהמקרים החזה הגדול סובל ממידה כזו או אחרת של צניחה, ועל כן הוא גם פחות מרשים ונתפש כפחות אסתטי, וגם מוביל לחיכוך מתמיד בעור (באזור המפגש עם הגוף). התוצאה של החיכוך המתמיד בעור הינה פריחה, אדמומיות ולעתים גם דלקות. לכל התופעות הלא רצויות הנ"ל מספק ההליך הכירורגי של הקטנת החזה מענה אפקטיבי מאוד – ובהתאם השיפור באיכות החיים אחרי ניתוח זה משמעותי במיוחד.

פגישת הייעוץ לפני ניתוח הקטנת חזה:

במהלך פגישת הייעוץ, יקשיב ד"ר שבשין לציפיותיך מהניתוח, יבצע בדיקה גופנית, ימדוד ויצלם את החזה שלך. המידע הרלוונטי לצורך תכנון ההליך כולל את גודלו של החזה הקיים, את מידת הצניחה של רקמות השד ושל הפטמות, את צורתם של השדיים, את מידת הא-סימטריה בחזה, את גודלן של העטרות, את מידת האלסטיות של העור באזור ואת הפרופורציות הכלליות של גוף. מידע רלוונטי נוסף הוא כמובן הרצונות שלך, כלומר מהו גודל החזה שנתפש אצלך כמחמיא לך ביותר. במפגש זה תוכלי גם לקבל מידע נרחב על ההליך הרפואי המומלץ לך, הסיכונים, התוצאות הצפויות על פי המלצה אישית לגודל האופטימאלי שיתאים למבנה גופך, ויראה טבעי ומוצק אך יחד עם זאת קטן יותר. ד"ר שבשין מקפיד על שקיפות מלאה ועל הסברים מפורטים, כך שכל מטופלת ומטופלת תוכל לשקול את היתרונות ואת התועלת הניכרת מהניתוח להקטנת החזה אבל גם את הסיבוכים האפשריים – ותקבל את ההחלטה הטובה לה ביותר על סמך תמונת מצב מלאה, מדויקת ומהימנה. כמו כן מתנהל ד"ר שבשין מתוך יושרה מלאה ובמקרים שבהם אין צורך של ממש בניתוח הקטנת החזה הוא ממליץ לא לעבור את ההליך הכירורגי (ואולי לבצע טיפולים אחרים שעשויה להיות להם תועלת אמיתית). גם תכנון ההליך הכירורגי הספציפי נשען על יושרה מלאה, וההחלטה לאיזה גודל להקטין את החזה נקבעת על סמך דיאלוג עם המטופלת ומתוך הקפדה כי התוצאה תיראה טבעית ותייצר הרמוניה עם מבנה הגוף באופן כללי. חשוב להדגיש כי הקטנת חזה דורשת מיומנות כירורגית גבוהה, מכיוון שבהליך זה יש לעצב את החזה מחדש, לדאוג לסימטריה בין השדיים, להקדיש תשומת לב לגבי הרווח והגודל האופטימאלי עבור כל מטופלת, למזער ככל האפשר את הצלקות וכמובן לבצע כל פעולה ופעולה באחריות מלאה ומתוך בקיאות מעמיקה לגבי האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף הנשי ואזור החזה בפרט. אלפי מטופלות כבר נהנו מהמקצוענות ומהניסיון של ד"ר שבשין – וגם את מוזמנת להתרשם באופן ישיר מיכולותיו ולשמוע מהן ההמלצות הספציפיות שלו עבורך.

האפשרויות העומדות בפנייך בהליך הכירורגי:

במהלך הניתוח ד"ר אורי שבשין מעצב מחדש את השד לגודל המתאים לגופך. ההליך הכירורגי כולל הסרת רקמות עור ושומן עודף, וכן הרמה של העטרה והפטמה. התוצאה: שדייך הופכים מעוצבים יותר, מוצקים וזקופים. ישנם 2 סוגי חתכים בהליך כירורגי זה, קצר וארוך.

הקטנת חזה עם חתך קצר

חתך מסביב לעטרה כלפי מטה עד לקפל בשד, ההליך הזה מתאים לנשים בעלות חזה בגודל בינוני. המיומנות הכירורגית בשילוב הנתונים הטבעיים שלך כמו אלסטיות העור, ריפוי ואיחוי התאים משפיעים על מראה התפרים לאחר ההחלמה.

הקטנת חזה עם חתך ארוך

חתך מסביב לעטרה כלפי מטה עד קפל השד ולאורכו של הכפל בחיבור בין הגוף לשד (יצירת T הפוך או צורת עוגן) , ההליך הזה מתאים לנשים בעלות חזה גדול במיוחד.  גם בחתך זה מראה התפרים לאחר ההחלמה תלוי המיומנות הכירורגית בשילוב הנתונים הטבעיים שלך כמו אלסטיות העור, ריפוי ואיחוי מתאים. לתמונות ניתוח הקטנת חזה לפני ואחרי לחצי כאן https://www.drshabshin.com/breast-reduction-before-and-after-photos/'

שאלות ותשובות

באופן טבעי לקראת ניתוח כמו הקטנת חזה ישנן למטופלות שאלות רבות. כאמור במסגרת מפגש הייעוץ עונה ד"ר שבשין על כל שאלה ושאלה ומספק לכל מטופלת את כל המידע שהיא זקוקה לו כדי להחליט האם אכן לעבור את הניתוח, ובנוסף לדעת בדיוק מה מצפה לה (מחקרים רבים גילו כי ככל שרמת אי הוודאות פוחתת, כך פוחת גם המתח לקראת הליכים כירורגיים). לפניכן מספר שאלות נפוצות במיוחד – והתשובות להן:

מאיזה גיל ניתן לבצע הקטנת חזה?

אין טעם לבצע הקטנת חזה בטרם הושלמה ההתפתחות הטבעית, שכן אם השדיים ממשיכים לגדול תוצאות הניתוח מן הסתם ייפגעו. הגיל שבו מסתיימת ההתבגרות המינית והשדיים מקבלים את צורתם וגודלם הסופיים הוא 17-18. בהתאם בגילאים צעירים נדרש אבחון מקצועי במיוחד ומדויק כדי לוודא שאכן כדאי לבצע את ההקטנה. במקרים אלה מקדיש ד"ר שבשין תשומת לב רבה גם לפן הרגשי, שכן בגיל צעיר מצד אחד עלולה להיות מצוקה של ממש עקב שדיים גדולים מאוד וכן סבל פיזי רב, ומצד שני לא כל בחורה בת 17-18 בשלה לעבור ניתוח פלסטי שמטבעו כרוך גם בהתמודדות רגשית. עד לגיל 18 נדרשת בכל מקרה הסכמת ההורים, וגם מעבר לגיל זה כשמדובר במנותחות צעירות יש לתמיכת המשפחה חלק מרכזי בהצלחת התהליך. עוד מצב שמחייב מחשבה מעמיקה הוא צעירות לפני גיוס שמבקשות לבצע שירות שכרוך במאמצים פיזיים, שכן במקרה זה חזה גדול יתר על המידה עלול ליצור קשיים מיותרים – ניתוח הקטנת חזה לפני הגיוס מקל על ביצוע שירות משמעותי ובעל ערך מוסף.

האם הקטנת החזה פוגעת ביכולת ההנקה?

בהקטנת החזה בדרך כלל אין פגיעה משמעותית ביכולת ההנקה .חלק מהנשים שעוברות הקטנת חזה לא יוכלו להניק.  אין דרך לדעת מראש האם תיפגע יכולת ההנקה שלך – וכדאי כמובן לקחת זאת בחשבון, שכן מצד אחד חלב אם נחשב לתזונה האופטימלית עבור התינוק/ת ומצד שני ישנן לא מעט נשים שאינן מניקות.

האם כדאי לחכות עם הניתוח עד לסוף פרק ההריונות?

לנשים שמעוניינות בוודאות להניק ההמלצה היא להמתין עם ניתוח הקטנת חזה עד לאחר שישלימו את הקמת המשפחה, ובפרט אם השדיים הגדולים לא מכבידים עליהן יתר על המידה. בנוסף חשוב לזכור שבמהלך ההריון חוות נשים שינויים הורמונליים משמעותיים שעשויים להשפיע גם על השדיים. לאחר הלידה מתפוגגת בהדרגה השפעת אותם שינויים והמצב חוזר לקדמותו, אבל גם כך תיתכן השפעה של תקופה מרגשת וייחודית זו על מראה וצורת החזה. מצד שני לוקח ד"ר שבשין בחשבון גם את הקשיים הניכרים שגורם חזה גדול מאוד, ולעתים לא כדאי לסבול שנים רבות רק בגלל החשש שמא יהיו שינויים מסוימים (וממילא הגוף שלנו משתנה ללא הפסקה לאורך כל החיים).

מה כוללת ההיערכות לקראת ניתוח להקטנת החזה?

במסגרת מפגש הייעוץ המקדים סוקר ד"ר שבשין גם את ההיסטוריה הרפואית של כל מטופלת ומוודא שאין בעיות שעלולות לגרום לסיכונים מיותרים או להקשות על ההחלמה בעקבות ההקטנה של החזה. בנוסף כוללת ההיערכות לקראת ניתוח זה בדיקות דם. בחלק מהמקרים מתבקשת המטופלת לעבור גם US שדיים  חזה במטרה לזהות כל מכשול אפשרי למעבר הניתוח. בזכות בדיקות אלה והניסיון של ד"ר שבשין תוכלי להיכנס לחדר הניתוח בראש שקט ובידיעה ודאית שאת אכן כשירה לעבור את ההליך הכירורגי. לקראת הניתוח עצמו יש להימנע משתיית אלכוהול (במשך 48 שעות לפחות) ולהיות בצום מלא (של 8 שעות). כמו כן תקבלי הנחיות לגבי תרופות ותוספים – ישנם תוספים ותרופות שיש להפסיק ליטול כשבועיים או שלושה לפני הניתוח, כמובן בהתייעצות רופא. דגש חשוב נוסף הוא הימנעות מעישון. סיגריות מקשות מאוד על הגוף להתאושש ולהחלים לאחר ניתוחים, וכאמור עלולות להוביל גם לנמק בפטמה – בהתאם ההמלצה היא להפסיק לעשן לפחות 2-3 שבועות לפני הניתוח, ומטופלת שתנצל את ההזדמנות להיגמל מההרגל המזיק, תיהנה מרווח כפול – גם חזה יפה יותר וגם בריאות משופרת.

מתי ניתן לראות תוצאות?

תוצאות הקטנת חזה באות לידי ביטוי מלא כ-3 עד 6 חודשים לאחר הניתוח. מומלץ לשמור על משקל תקין וכן על אורח חיים בריא, כדי לשמר את הישגי ההליך הכירורגי ולהמשיך ליהנות מחזה בגודל האופטימלי שתמיד חלמת עליו, יציבה נכונה וחיים ללא כאבים ועם מקסימום נחת. אולי יעניין אותך גם

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

ניתוח הקטנת חזה

הוצאת שתלי סיליקון

הוצאת שתלי סיליקון הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. נשים רבות, בישראל וכמובן שגם במדינות אחרות ברחבי העולם, עברו אותו ונהנות בזכותו משדיים

אישה לאחר ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה ללא ניתוח

הקטנת חזה ללא ניתוח באופן קצר ובטוח חזה גדול הוא כמעט תמיד גם חזה כבד, ועל כן עלול ליצור בעיות פיזיות שונות. בפרט חשופות נשים