ניתוח הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים • אוזניים בולוטות

למעלה מ-

3000
לקוחות מרוצים

מחוייבים לשביעות רצונך

ליווי צמוד לאורך כל התהליך

מעל 30 שנות ניסיון עם אלפי לקוחות

התאמת טיפול אישית עבורך

מה הלקוחות שלנו חושבים

מה זה ניתוח הצמדת אוזניי?

כאמור זהו ניתוח די פשוט ומהיר שמטרתו היא קוסמטית בלבד ונועד לתת למטופל/ת מנוח ממה שמורגש אצלם כמטרד. ההליך וההחלמה הינם קצרים מאוד ועם תוצאות שמחזיקות לאורך זמן.

שיפור המראה

ניתוח הצמדת אוזניים (אוטופלסטי) משפר משמעותית את מראה האוזניים על ידי עיצוב מחדש ומיקומם מחדש קרוב יותר לראש. זה יכול לעזור לאנשים להשיג פרופיל פנים מאוזן ואסתטי יותר.
שיפור הביטחון העצמי

אנשים רבים עם אוזניים בולטות עלולים לחוות דימוי עצמי נמוך בשל מראה האוזניים שלהם. ניתוח הצמדת אוזניים יכול להגביר את הביטחון העצמי ולשפר את דימוי הגוף הכללי, מה שמוביל לתפיסה עצמית חיובית יותר.
תוצאות ארוכות טווח

הליך זה בדרך כלל מספק תוצאות לאורך זמן. לאחר מיקומם מחדש של האוזניים ועיצובן מחדש, הן שומרות על המראה החדש שלהן לטווח ארוך.
צלקות ממוזערות

ד"ר שבשין ימקם את החתכים הקטנים מאחורי האוזניים. מה שמסתיר את החתכים ואת הצלקות בעתיד.
סימטריה משופרת

ניתוח הצמדת אוזניים יכול לתקן חוסר סימטריה בין האוזניים וליצור תאימות בגודלן, בצורתן ובמיקומן.

מידע כללי

זמן ההליך

צלקת

זמן החלמה

אשפוז

ההליך

1. ייעוץ

במהלך הייעוץ, תדון במטרות ובציפיות שלך מהניתוח, וד"ר שבשין יבחן את אוזניך כדי לקבוע את הגישה המתאימה למקרה שלך. תהיה לך גם הזדמנות לשאול שאלות לגבי כל בעיה.
2. הרדמה

לפני הניתוח עצמו תבוצע הרדמה של האיזור על מנת להבטיח שתרגישו נוח וללא כאבים במהלך ההליך. ניתן לבצע ניתוח הצמדת אוזניים בהרדמה מקומית ואילחוש או בהרדמה כללית, בהתאם למורכבות הניתוח והעדפתך.
3. מיקום החתך

ד"ר שבשין יבצע חתכים מאחורי האוזניים, בתוך הקמטים הטבעיים, כדי למזער צלקות גלויות. במקרים מסוימים, חתכים נוספים עשויים להיעשות על המשטח הקדמי של האוזן, אך הם בדרך כלל מוסתרים היטב גם.
4. עיצוב האוזן

לאחר מכן ד"ר שבשין יעצב מחדש את סחוס האוזן כדי להשיג את התוצאות הרצויות. זה עשוי לכלול טכניקות כמו ניקוד, קיפול או הסרה של עודפי סחוס. המטרה היא ליצור צורת אוזניים טבעיות ואסתטיות יותר תוך טיפול בכל בעיה של בולטות או עיוותים.
5. תפירה

לאחר עיצוב מחדש של סחוס האוזן, ד"ר שבשין ישתמש בתפרים פנימיים כדי לאבטח את הצורה החדשה שנוצרה. תפרים אלו עוזרים לשמור על תנוחת האוזן החדשה ומספקים יציבות לטווח ארוך.
6. סגירת החתכים

החתכים נסגרים בקפידה עם תפרים, שבדרך כלל נמסים ואין צורך להסירם. מיקום התפרים הוא קריטי כדי להבטיח שהצלקות יישארו מוסתרות ככל האפשר.
7. חבישה

תונח חבישה על האוזניים כדי להגן עליהן ולאפשר ריפוי תקין. ישנן טכניקות חבישה שונות בהתאם להעדפתו של ד"ר שבשין ולהליך הספציפי שבוצע.
8. מעקב והחלמה

לאחר הניתוח תועבר/י לחדר התאוששות. בנוסף ינתנו הנחיות כיצד לטפל באוזניים שלך לאורך ההחלמה. פגישות מעקב עם המנתח שלך יקבעו כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך, להסיר תפרים במידת הצורך ולהבטיח שהאוזניים שלך מתרפאות כראוי.

לאחר ההליך

חיוני לעקוב בקפידה אחר הוראות הטיפול לאחר הניתוח כדי לייעל את התוצאות ולמזער את הסיכון לסיבוכים. זמני ההחלמה משתנים, אך רוב המטופלים יכולים לצפות לראות את התוצאות הסופיות של ניתוח האוטופלסטי שלהם תוך מספר חודשים, לאחר שכל הנפיחות והחבורות יחלפו.
מטרת ניתוח הצמדת אוזניים היא אסתטית בלבד. אוזניים בולטות עלולות לפגוע בביטחון העצמי של ילדים ומבוגרים כאחד. אצל ילדים, אוזניים בולטות יכולות להוות מקור להטרדה והצקה, לעיתים עד לכדי סבל חברתי. מבוגרים שסובלים מאוזניים בולטות מרגישים חסרי ביטחון בנוגע למראה האוזניים גם בגילאים מבוגרים. מטרת הניתוח היא ליצור מראה טבעי ואסתטי לאוזניים, להצמיד את הקצה הבולט של האוזן לקרקפת זהו ניתוח פשוט ומהיר שאינו מצריך זמן החלמה ממושך, אך משפר משמעותית את איכות החיים של המטופלים ומחזק את ביטחונם העצמי.
ניתוח הצמדת אוזניים - שאלות נפוצות
Otoplasty, הידוע גם כניתוח הצמדת אוזניים, הוא הליך קוסמטי שנועד לתקן את הצורה, הגודל או המיקום של האוזניים. מבוצע לעתים קרובות כדי לטפל באוזניים בולטות או עיוותים מולדים.
מועמדים מתאימים לניתוח זה הם אנשים המוטרדים ממראה האוזניים שלהם והם במצב בריאותי תקין. ילדים ומבוגרים יכולים לעבור ניתוח זה, אך לרוב הוא מומלץ לילדים לאחר שסחוס האוזן שלהם התפתח במלואו, בדרך כלל בסביבות גיל 5 או 6.
הליך זה מבוצע בהרדמה, כך שלא תחושו כאב במהלך הניתוח. לאחר ההליך ייתכנו אי נוחות וכאבים קלים אשר ניתן לטפל בהם בעזרת משככי כאבים.

תקופת ההחלמה משתנה מאדם לאדם, אך בדרך כלל כוללת חבישה על האוזניים במשך כשבוע. רוב החולים יכולים לחזור לפעילות רגילה תוך שבוע או שבועיים, אם כי יש להימנע מפעילות מאומצת למשך מספר שבועות.

חתכים בהליך זה נעשים בדרך כלל מאחורי האוזניים, בתוך הקמטים הטבעיים, כדי למזער צלקות גלויות. עם טיפול מתאים, צלקות נוטות לדעוך ולהיות פחות בולטות עם הזמן.
תוכן עניינים

ניתוח הצמדת אוזניים תמונות לפני ואחרי

צרי איתנו קשר