מיצוק העור בלייזר – 2 טיפולים להצערת עור הפנים והגוף

עור הפנים הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על המראה החיצוני שלנו. החל מגיל מסוים – לעתים כבר בתחילת העשור הרביעי לחיים, כלומר בגילאי 30 ומשהו, ולפעמים בשלב מאוחר יותר, לקראת גיל 50 פלוס מינוס – העור שלנו מתחיל להפוך לרפוי.

הרפיון מקנה לאדם מראה מבוגר מאוד, אפשר אפילו לומר מותש, וכמובן מאוד לא מחמיא. מיצוק עור הפנים מחזיר לו את החיוניות ובמידה רבה את חן הנעורים והופך אותו שוב לקורן ומושך. בעמוד זה תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות החשובות בהקשר של טיפולים למיצוק עור הפנים – כיצד הם מתבצעים, מהן תופעות הלוואי האפשריות, איך להבטיח מקסימום שיפור ומינימום סיכונים ואיך לשדרג עוד יותר את תוצאות הטיפול.

מיצוק העור וחידוש קולגן

הטיפול בפרקטורה מספק אנרגית RF ממוקדת לעומקים שונים בעור ובכך משיג תוצאות דומות לשימוש בפילינג לייזר CO2 ללא זמן החלמה ארוך, ללא אדמומיות ממושכת וללא הסיכונים בפיגמנטציה. תוצאות הטיפול בפרקטורה כוללות טיפול בכל שכבות העור ובהן חידוש קולגן, מיצוק העור והעלמת קמטוטים. ניתן לטפל בעומקים שונים ובעוצמות שונות בהתאם למצב המטופל.

טיפול הפורמה מחדש קולגן ובכך גורם להצערת העור. בנוסף מטפל בקמטים, קמטוטים ומשפר את האלסטיות של העור. בטיפול מועברים גלי רדיו בין אלקטרודות על מנת לאפשר חווית טיפול נוחה ונעימה, ללא חשש מכוויות. הטיפול יאפשר לך לקבל מראה טבעי וצעיר ללא פולשנות ועם חזרה מהירה לשגרה.

ישנן מספר דרכים לבצע את מיצוק העור בפנים. המכנה המשותף לטיפולים האפקטיביים באמת הוא שהם מבוססים על אנרגיית גלי רדיו (RF).

אנרגיה זו מנוצלת לטובת פגיעה מבוקרת בשכבת העור העמוקה, הדרמיס, וזאת מבלי להזיק לשכבת העור החיצונית, האפידרמיס. כשהגוף מזהה את הפגיעה בדרמיס, נכנסים לפעולה מספר מנגנונים חיוניים ובראשם זה שמייצר קולגן.

קולגן הוא חלבון משמעותי במיוחד בגוף האדם – החלק שלו בתוך סך החלבונים שיש לנו בגוף הוא בין רבע לשליש, ובסך הכל כ-6% מהמשקל שלנו הם קולגן. עם השנים פוחת קצב הייצור של הקולגן, ואחת ההשפעות של מגמה זו היא הקושי ההולך וגובר של העור לחדש את עצמו. הפגיעה המבוקרת והמדויקת של אנרגיית גלי הרדיו מובילה כאמור לייצור מואץ של החלבון החיוני, וכתוצאה מכך נוצרות רקמות עור חדשות וחזקות. ביחד עם הקולגן מייצר הגוף גם אלסטין, חלבון חשוב אחר שתפקידו הוא לתרום את הגמישות. ביחד מתקבלות רקמות מוצקות ומתוחות, ועל כן גם מרשימות וכאלה שמשפרות במידה משמעותית את המראה החיצוני שלנו.

בניגוד לטיפולים אסתטיים בפנים כמו החלקת קמטים בבוטוקס או מילוי שקעים עם חומצה היאלרונית, שבהם השיפור הוא כמעט מידי, במקרה של מיצוק העור נדרשת סבלנות.

הסיבה לכך היא כמובן שצריך להמתין להיווצרות הקולגן והאלסטין החדשים ולכך שהם יתחילו להשפיע על ייצור רקמות העור החדשות והמוצקות. בדרך כלל נדרשים מספר שבועות, כשקצב השינוי משתנה מאדם לאדם בהתאם למאפיינים הספציפיים שלו.

בחלק מהמקרים מומלץ לבצע טיפול שמורכב מ-2-3 מפגשים כדי להגיע לשיפור המרבי האפשרי מבחינת מוצקות העור בפנים. עבור מטופלים אחרים ההמלצה היא לשלב עם מיצוק העור גם שאיבת שומן או המסת שומן כדי להבטיח מראה מחמיא במיוחד. המפתח הוא תכנון מדויק של ההליך הטיפולי, וכדי שתוכלו לדעת בוודאות שאתם עוברים את הטיפול המתאים לכם ביותר מומלץ בחום לא להתפשר אלא להגיע לכירורג פלסטי בעל ניסיון רב במיוחד ועם מומחיות לגבי עור הפנים.

המכשירים המתקדמים שבאמצעותם מתבצע מיצוק עור הפנים מצליחים כאמור להחדיר את אנרגיית גלי הרדיו שאחראית לשינוי אל עומק העור, אל שכבת הדרמיס, מבלי לפגוע באפידרמיס – שכבת העור החיצונית.

בהתאם, תופעות הלוואי של הטיפולים מצומצמות וחולפות מעצמן תוך מספר ימים מבלי שיידרש פינוי פרק זמן משמעותי לטובת החלמה. התופעות העיקריות האפשריות הן שטפי דם נקודתיים, סימנים כחולים או אדמומיות קלה ואי נוחות מסוימת. הטיפול מאושר על-ידי כל הרשויות הרלוונטיות והוא בטוח לחלוטין – ובמיוחד כשהוא מבוצע בעזרת מכשיר מתקדם ועל-ידי פלסטיקאי מיומן. עוד כדאי לדעת שמדובר בטיפול קצר למדי, כך שהוא כמעט ולא משבש את השגרה הרגילה.

שיפורים אפשריים נוספים בעור הפנים

בהתאם לשיטת הטיפול שנבחרת – וכאמור המפתח לבחירה מושכלת הוא הגעה לכירורג פלסטי בעל ניסיון רב ולא פחות חשוב, יושרה מלאה – ייתכנו שיפורים נוספים במראה של עור הפנים.

בפרט אפשריים טשטוש קמטים והחלקת קמטוטים, כך שהעור יהפוך לא "רק" מוצק יותר אלא גם חלק יותר, מהודק יותר ומתוח יותר.

על מה חשוב להקפיד לאחר הטיפול ?

חשוב להדגיש כי טיפול מיצוק העור בפנים (שלעתים ובמידת הצורך מבוצע ביחד עם מיצוק עור הצוואר) אמנם מחזיר את הגלגל לאחור ומשיב את החיוניות למראה החיצוני, אבל הוא כמובן לא עוצר את הזמן.

על-מנת לשמר את ההישגים המשמעותיים של אנרגיית גלי הרדיו, כדאי להקפיד על אורח חיים בריא ובפרט על תזונה נכונה, כזו שכוללת מינימום מרכיבים שעלולים להזיק לעור ולגוף ומספקת לעור הפנים את החומרים המזינים ואת הלחות החיונית לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *