הקטנת חזה לגבר – גניקומסטיה

מינימום פולשנות • זמן החלמה מהיר

למעלה מ-

3000
לקוחות מרוצים

מחוייבים לשביעות רצונך

ליווי צמוד לאורך כל התהליך

מעל 30 שנות ניסיון עם אלפי לקוחות

התאמת טיפול אישית עבורך

מה הלקוחות שלנו חושבים

ניתוח גניקומסטיה מתאים לכל מי שהמראה הנוכחי של החזה שלו גורם לו לעוגמת נפש, תחושת אי נוחות, קושי ליצור אינטראקציות אינטימיות, הימנעות מסיטואציות חברתיות שנהוג לחשוף בהן את פלג הגוף העליון, יציבה לא נכונה (כפופה, על-מנת להסתיר את החזה) ובאופן כללי איכות חיים לא אידיאלית

תנאי הכרחי לביצוע הקטנת חזה לגבר הוא משקל תקין, ולא רק תקין אלא גם יציב – כלומר ללא שינוי משמעותי במשך מספר חודשים לפחות. בהקשר זה חשוב לדעת שלעתים החזה המוגדל הוא לא תוצר של רקמות שד מוגדלות וגם לא בליטה מוגברת של הפטמה והעטרה, אלא פשוט עודף שומן ונטייה גנטית לצבור שומן באיזור ספציפי זה. כאמור גם בבעיה זו ניתן לטפל, אבל כדי לדעת כיצד לתכנן את ההליך הכירורגי האופטימלי נדרש משקל יציב.

שיפור בביטחון העצמי

ניתוח גינקומסטיה יכול לעזור להפחית את גודל החזה המוגדל אצל גברים, מה שמוביל לשיפור בדימוי גוף חיובי יותר. לכך יכולה להיות השפעה משמעותית על הביטחון העצמי של האדם ועל רווחתו הנפשית הכללית.
נוחות פיזית

רקמת שד מוגדלת יכולה להיות לא נוחה פיזית, ולגרום לכאב ורגישות כתוצאה משפשופים. טיפול בגינקומסטיה יכול להקל על אי הנוחות הגופניות הללו, ולאפשר למטופלים להרגיש יותר בנוח בגופם.
ללבוש בגדים בכיף

גברים רבים עם גינקומסטיה עשויים להרגיש מוגבלים בבחירת הלבוש שלהם בשל הצורך להסתיר או למזער את מראה החזה המוגדל שלהם. מטופלים רבים מדווחים על הרגשת נוחות ללבוש מגוון רחב יותר של סגנונות לבוש לאחר הטיפול.
יציבה טובה יותר

חלק מהאנשים עם גינקומסטיה עלולים לפתח יציבה לקויה או כיפוף כדרך להסתיר את החזה שלהם. טיפול בגינקומסטיה יכול להוביל לשיפור היציבה ושפת הגוף.
שיפור בפעילות פיזית

עבור אנשים מסוימים, גינקומסטיה עשויה להרתיע אותם מהשתתפות בפעילויות גופניות או ספורט עקב מודעות עצמית. לאחר הטיפול, הם עשויים להרגיש יותר בנוח לעסוק בפעילות גופנית ובכושר גופני, שיכולים להיות להם יתרונות בריאותיים רבים.

מידע כללי

זמן ההליך

1 – 2 שעות

צלקת

מינימלית

זמן החלמה

2 – 3 שבועות

אשפוז

אין צורך

ההליך

1. ייעוץ

במהלך הייעוץ הראשוני עם ד"ר שבשין תדון במטרות והציפיות שלך וכמו כן בהיסטוריה הרפואית שלך. בנוסף תבדק גם סוג הבעיה (הגניקומסטיה אמיתית עם רקמת בלוטות או פסאודוגינקומסטיה עם עודף שומן).
2. תהליכים טרום ניתוחיים

שלב זה כולל לרוב כמה בדיקות רקע כמו צילום האיזור, בדיקות דם וכדומה.
3. הרדמה

לפני ביצו הניתוח עצמו תינתן הרדמה ע"י רופא מרדים על מנת להבטיח נוחות ומניעת כאב במהלך הניתוח.
4. עיקר הניתוח

טכניקות כירורגיות נפוצות לגינקומסטיה כוללות שאיבת שומן, הורדה של רקמת בלוטות או שילוב של שניהם. שאיבת שומן משמשת להסרת עודפי שומן, בעוד שהורדת רקמת בלוטות נעשית דרך חתכים שנעשים סביב העטרה או בקמטים הטבעיים של בית החזה.
5. מיקום מחדש של העטרה והפטמה

ברוב המקרים, העטרה ממוקת מחדש למיקום גבוה יותר וטבעי יותר על החזה כדי לשמור על פרופורציה ומראה נאותים.
6. תפירה וסיום

החתכים נסגרים בזהירות עם תפרים. במקרים מסוימים, ניתן למקם נקזים כירורגיים כדי למנוע הצטברות נוזלים במהלך שלב הריפוי הראשוני.
7. התאוששות ומעקב

לאחר הניתוח תועבר לחדר התאוששות ומעקב עד שתגיע לעירנות מלאה מההרדמה. תשוחרר הבייתה ברגע שתרגיש מוכן.
8. החלמה ומעקב

בסוף ההליך תשחורר הבייתה עם הוראות להמשך טיפול, בנוסף ייקבעו פגישות למעקב וביקורת.

לאחר ההליך

פירוט זה מספק סקירה ברורה של תהליך ניתוח גינקומסטיה, מהייעוץ הראשוני ועד לטיפול לאחר הניתוח ולפגישות מעקב. חיוני לעקוב אחר ההנחיות וההמלצות של צוות המרפאה בכל שלב של התהליך לתוצאה מוצלחת. חשוב לציין שיש לשמור על משקל יציב ואורח חיים בריא על מנת למקסם ולשמר את תוצאות ההליך.
אנחנו מזמינים אותך לקחת צעד ולהצטרף לאלפי לקוחות שעזרנו להם לשנות את חייהם. אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע להנות מגופו ולהרגיש ביטחון וסיפוק מהמראה שלו. קח את הצעד הראשון לעבר שינוי מהותי בביטחון העצמי שלך.
הקטנת חזה לגבר – גניקומסטיה - שאלות נפוצות
גניקומסטיה היא תופעה שכיחה למדי במהלך גיל ההתבגרות. על-פי הערכות שונות, אצל כרבע מהבנים בשלב התפתחותי זה ניתן להבחין ברקמות שד שנוצרות מתחת לפטמות ומייצרות מראה דמוי שד נשי. ברוב המקרים עד לסיומו של גיל ההתבגרות התופעה נעלמת מעצמה, אבל בגלל הרגישות הגבוהה בגיל הנעורים, והעובדה שהדימוי העצמי עדיין לא התייצב ועלול להתערער בקלות, הפגיעה באיכות החיים עלולה להיות משמעותית. לקראת הגיוס לצבא מתעצמת הרגישות לגניקומסטיה, בגלל החשש שבמהלך השירות לא תהיה ברירה אלא להיחשף (במקלחות המשותפות) ובגלל הפגיעה ב”גבריות”.  למרות זאת ניתוח הקטנת חזה בגיל צעיר מחייב תשומת לב ספציפית ובעיקר יושרה מלאה. מצד אחד ניתן לבצע את ההליך הכירורגי כבר מגיל 16, ובכך למנוע סבל וקושי ניכר מהנער, אבל מצד שני מאחר שבחלק גדול מהמקרים הבעיה תיפתר מעצמה, גם ללא התערבות כירורגית, חשוב לוודא שאכן נדרש ניתוח – בין השאר על סמך בדיקה אנדוקרינולוגית מקיפה, וכן על בסיס ניסיון נרחב של המנתח הפלסטי.
ברוב המקרים ניתוחי הקטנת חזה לגברים מתבצעים דרך חתך צנוע יחסית בגבול שבין העור לבין העטרה של הפטמה, בחלק התחתון שלה. בהתאם הצלקות עדינות מאוד ולמעשה כמעט לא מורגשות מה גם שהן מיטשטשות עם הזמן. בחלק קטן מהמקרים בנוסף לאותו חתך שדרכו נשאב השומן המיותר ומוצאות רקמות שד עודפות יבוצע עוד חתך לטובת הסרת רקמות עור עודפות. גם החתך השני יהיה באזור העטרה, אולם הוא עלול להיות גדול יותר ולכן חשוב גם לתכנן באופן מוקפד במיוחד את ההליך (ובפרט לוודא שאכן הפעולה הכרחית) וגם לבצע אותו במיומנות מרבית. זו אחת הסיבות שבגללן חשוב מאוד להגיע למנתח פלסטי בעל ניסיון רב, גם באופן כללי וגם ספציפית בניתוחי גניקומסטיה.
במרבית המקרים ניתוחי הקטנת חזה לגברים אורכים בין שעה לשעתיים. במקרים היותר מורכבים הניתוח יימשך מעט יותר. העיצוב מחדש של אזור החזה מתבצע תחת הרדמה כללית, ולכן חלק מהמטופלים  נפגשים  עם הרופא המרדים עוד לפני יום הניתוח. במפגש זה איש המקצוע המנוסה סוקר את המצב הרפואי של הגבר, ובפרט בודק אם ישנן רגישויות לתרופות, אלרגיות לחומרים כאלה ואחרים, ומחלות רקע כרוניות (אסתמה, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד). כל המידע הנ”ל חיוני כדי לתכנן את ההרדמה המיטבית. במהלך המפגש יכולים המטופלים כמובן גם לשאול את הרופא המרדים כל שאלה שירצו. בלא מעט מקרים ההרדמה מעוררת חששות – וטבעי שכך יהיה, שכן מדובר למעשה באובדן הכרה מבוקר – ולשאלות ולשיחה יש אימפקט מרגיע.

ניתוחים פלסטים, כמו כל הליך רפואי, עלולים לגרום לסיבוכים מסוימים. הסיבוכים לא נפוצים ורובם נדירים מאוד, אבל מנתח פלסטי בעל יושרה מלאה מפרט אותם באוזני המטופלים, כדי שיוכלו לקחת אותם בחשבון כשהם מתלבטים אם להקטין את החזה.

הסיבוכים האפשריים הם זיהום (שאותו מאיינים בעזרת אנטיביוטיקה), דימום (לעתים תידרש התערבות כירורגית בחדר הניתוח כדי לעצור אותו), נפיחות או בצקת באזור החזה, פתיחה של אחד התפרים,ירידה בתחושה של הפטמות ונמק (חלקי או מלא) בפטמה.

סיבוכים הקשורים להרדמה הם הקאות, בחילות, כאבים בגרון, קושי בבליעה, נזק לקנה הנשימה ובמקרים נדירים במיוחד תגובה אלרגית חמורה ועלייה מהירה של חום הגוף. הסיכון כאמור מזערי אבל בכל מקרה המטופלים נמצאים בהשגחה לאחר ההתעוררות מהניתוח כדי לוודא שהם חוזרים לעצמם ללא בעיות ויכולים להתחיל את תהליך ההחלמה.

בהיבט האסתטי התוצאות הלא רצויות עלולות להיות פטמה או עטרה שקועה, צלקת בולטת וא-סימטריה של החזה. גם תופעות אלה נדירות.

לאחר מספר ימים שבהם תיתכן נפיחות מסוימת, כבר אפשר להתחיל לראות את תוצאות הניתוח ולזהות את השינוי הניכר במבנה החזה. כעבור כשבוע כבר ניתן לחזור לשגרה, פרט לצורך להמשיך להשתמש בחגורה האלסטית (במשך מספר שבועות) ולחשיבות ההימנעות מפעילות גופנית (גם כן במשך כחודש). התוצאות מושלמות תוך כ-3 חודשים – ומאפשרות לגברים שבחרו לעבור את ההליך הכירורגי ליהנות מחזה בעל מראה כפי שתמיד חלמו עליו. אמנם גניקומסטיה נגרמת בעיקר עקב בעיה הורמונלית (ובמקרים אחרים כתופעת לוואי של מחלה מסוימת), אבל בכל מקרה כדאי להקפיד על אורח חיים בריא, ובפרט תזונה נכונה ופעילות גופנית מתאימה, שכן עודף משקל ושומן מיותר עלולים לפגום בתוצאות ההליך הכירורגי.  באופן כללי הקטנת חזה לגבר הוא אחד מאותם ניתוחים פלסטים שהתוצאות שלהם מחזיקות מעמד במשך שנים רבות מאוד, ולמעשה אם שומרים של משקל מומלץ, ניתן ליהנות ממראה מרשים ומדימוי עצמי משופר לכל המשך החיים.
תוכן עניינים

הקטנת חזה לגבר – גניקומסטיה תמונות לפני ואחרי

צרי איתנו קשר