תוכן העניינים

תוכן העניינים

עבור רבים מאיתנו, נשים וגברים גם יחד, שומן מיותר נתפש כפגיעה באסתטיקה. מאחר שאנחנו חיים בעידן שבו לפן הוויזואלי השפעה בלתי מבוטלת על הדימוי העצמי שלנו, אותו שומן מיותר עלול למנוע מאיתנו איכות חיים מקסימלית ולהוות מטרד של ממש. בפרט הופך מצבור שומן שכזה למסתכל אם גם שמירה על תזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית מתאימה לא מצליחים לסלק אותו – כשזה המצב, כדאי להיעזר בפתרונות שמציעה הרפואה האסתטית, ובפרט לנוכח החידושים המרשימים בתחום.

לאור התפתחויות טכנולוגיות בתחום האסתטיקה קיימים כיום מכשירים מתקדמים אשר מאפשרים למנתח להגיע לתוצאות מירביות בפחות פולשנות. לכן מטופלינו פונים לרוב לשיטות אלו וכמעט אינם עוברים את טיפול שאיבת השומן המקורי. ניתן להעמיק בפעולות אלו בקטגוריית עיצוב גוף שמצויה בתפריט הראשי. במקרים בודדים ד״ר שבשין ימליץ בכל זאת לעבור שאיבת שומן על פי הניסיון העשיר שלו בתחום.

במרפאתנו ישנם המכשירים המתקדמים ביותר אשר כוללים אישורים של איכות ובטיחות.

כיצד עובדת שיטת הבודיטייט?

שאיבת שומן בשיטת בודיטייט (Bodytite) מבוססת על אנרגיית החום של גלי רדיו. אנרגיה זו מועברת אל אותה רקמת שומן מיותרת ומתסכלת, שפוגעת במראה החיצוני ועל כן גם בתחושה הפנימית, באמצעות אלקטרודה. האלקטרודה הינה דקיקה מאוד כך שאין צורך בחתכים רציניים לצורך ביצוע שאיבת השומן בשיטה זו – בניגוד לשאיבות השומן שהיו נהוגות בעבר ושחייבו פעולה כירורגית של ממש (ובהתאם זמן החלמה ממושך יחסית).

אנרגיית החום של גלי הרדיו ממיסה את תאי השומן, ודרך אותה אלקטרודה גם מבוצעת מידית פעולת השאיבה של השומן המומס. כדאי לדעת שגם לאחר השלמת הטיפול עצמו, הגוף ממשיך להתחטב ולהתמצק: הסיבה לכך היא שאנרגיית החום של גלי הרדיו מדרבנת את הגוף להגביר את קצב הייצור של שני חלבונים שנקראים אלסטין וקולגן. לאלסטין ולקולגן חלק משמעותי ביצירת רקמות עור חדשות, כשהאלסטין אחראי על הגמישות והקולגן על החוזק. כתוצאה מהאצת קצב הייצור של שני חלבונים חיוניים אלה, הופך העור באזור שממנו נשאב השומן למוצק יותר, מהודק יותר ובהתאם גם מרשים יותר – וביחד עם היעלמות השומן המציק, התוצאה היא מראה מושך הרבה יותר.

מאילו אזורים ניתן לשאוב שומן בשיטות המתקדמות?

השיטות המתקדמות של שאיבת שומן אפקטיביות מאוד באזורים רבים בגוף. למעשה כמעט בכל אזור שבו מצבור שומן נקודתי גורם לתסכול רב ניתן לטפל באמצעות המכשירים המשוכללים הקיימים כיום, להעלים את השומן המיותר, לחטב את האזור ולחזק את הדימוי העצמי.

בפרט פופולריות האופציות של שאיבת שומן בבטן, שאיבת שומן בזרועות, שאיבת שומן בירכיים, שאיבת שומן בגב (קפלי השומן באזור השכמות), שאיבת שומן במותניים וגם מהברכיים, החזה (הקפלים שנמצאים בין החזה לבין בית השחי) הסנטר והישבן ניתן לשאוב שומן עם כל היתרונות הנ"ל.

ניתן כמובן לשאוב שומן ממספר אזורים – חשוב להגיע לכירורג פלסטי בעל יושרה שיוכל לסייע לך להחליט מאילו אזורים כדאי לשאוב שומן ובאילו אזורים אין צורך בהתערבות אלא רק בשימור המצב הקיים. עוד כדאי לדעת כי בזכות המבנה החכם של מכשיר הבודיטייט והידיות שדרכן משוגרת אנרגיית גלי הרדיו לכל אזור שבו רוצים להמיס שומן ולשאוב אותו, יכול הרופא המטפל להגיע לכל נקודה בגוף שיש בה שומן מיותר, גם אם לכאורה קשה להגיע אליה.

למי מתאימה שאיבת שומן בשיטת בודיטייט?

שאיבת שומן באמצעות הטכנולוגיות החדשניות (ובעצם כל שאיבת שומן שהיא) מתאימה למי שמשקל הגוף שלו תקין או מעט מעבר לנורמה. חשוב לדעת כי במקרים של עודף משקל ניכר, שאיבת השומן אינה הפתרון המומלץ שכן כמות השומן שאותה ניתן לשאוב מהגוף מוגבלת (ל-4-5 ליטרים). במקרים אלה ההמלצה היא דיאטה מאוזנת לטווח ארוך או לחילופין ניתוח בריאטרי.

מרכיב נוסף שנבחן בקפידה על-מנת לקבל החלטה מושכלת האם אכן כדאי לבצע את שאיבת השומן הוא מצב העור באזור שאותו רוצים לעצב. הסיבה לכך היא שאם העור כבר אינו גמיש מספיק, או דק מאוד, עלול להיווצר מראה מידלדל ולא מחמיא. גם כשישנם עודפי עור משמעותיים הפתרון המומלץ הוא אחר.

באופן כללי שאיבת השומן מתאימה לנשים ולגברים ללא מחלות רקע משמעותיות, עם עודף משקל קל ועם עור גמיש שמעוניינים להיפטר ממצבורי שומן נקודתיים שפוגמים במראה החיצוני ועל כן גם בדימוי העצמי. במקרים רבים שאיבת השומן היא טיפול משלים לדיאטה שהצליחה היטב אולם גם לאחריה נותרה כמות קטנה (אבל ניכרת לעין) של שומן בזרועות, בגב, בישבן, בזרועות וכו'.

מה ההבדל בין טיפול Bodytite לבין שאיבת שומן "רגילה"?

בעבר עיקר תשומת הלב במסגרת טיפול שאיבת שומן הופנתה לפעולה המכנית של השאיבה. על מנת לאפשר את שאיבתו של השומן נדרשה פעולה פיזית משמעותית מצד הרופא שביצע את הטיפול, ובהתאם נגרמה טראומה משמעותית יותר לרקמה באזור המטופל.

במכשיר ה-Bodytite, לעומת זאת, שאיבת השומן מתבצעת בקלות רבה הרבה יותר – בזכות המסתו על-ידי אותה אנרגייה של גלי הרדיו (שמשמשים את הרפואה האסתטית למגוון רחב של טיפולים). בהתאם אמנם בכל מקרה שאיבת השומן הינה טיפול פולשני במידה מסוימת, אבל הצרת היקפים וחיטוב הגוף עם בודיטייט היא טיפול קל יותר – ובהתאם החזרה לשגרה בעקבותיו מהירה יותר.

שאיבת שומן – שאלות ותשובות

מהי כמות השומן הנשאבת?

על-מנת לא לסכן את המטופלים, כל שאיבת שומן בכל שיטה שהיא מוגבלת מבחינת כמות השומן שמוציאים מהגוף – ללא יותר מ-4-5 ליטרים.

איזה חתך נדרש כדי לבצע את השאיבה?

קוטר האלקטרודה שמוחדרת אל הגוף הוא 3 מ"מ בלבד, ובהתאם החתך הנדרש לצורך שאיבת שומן עם Bodytite הינו מזערי. כמו כן מוקדשת תשומת לב לבחירה אופטימלית של הנקודה בה מבוצע החתך כך שהטיפול יהיה קל ככל האפשר וההחלמה ממנו תהיה מהירה.

כמה טיפולים נדרשים כדי להגיע למראה הרצוי?

עבור מי שמבקש או מבקשת לשאוב שומן מאזור מסוים בגוף מספיק טיפול אחד בשיטת בודיטייט כדי להגיע למראה המיוחל. כשהרצון הוא בשאיבת שומן ממספר אזורים ייתכן שיהיה צורך לחלק את השאיבות ל-2  מפגשים.

האם השאיבה מתבצעת בהרדמה מלאה או מקומית?

במרבית המקרים שאיבת שומן והצרת היקפים ב-Bodytite מתבצעת תחת בחדר ניתוח בהרדמה / טשטוש עמוק + הרדמה מקומית. במהלך מפגש הייעוץ עם המנתח הפלסטי מתקבלת ההחלטה הספציפית לגבי כל שאיבה ושאיבה, בהתאם לאזור או לאזורים שרוצים לחטב.

האם הטיפול בטוח לגמרי?

בהחלט.

כשהשאיבה מתבצעת בהרדמה מלאה ישנם סיכונים מסוימים כתוצאה מההרדמה, אולם פרט לכך שאיבת השומן בשיטה המתקדמת מבוססת כאמור על גלי רדיו, טכנולוגיה שנעשה בה שימוש נרחב גם במסגרת הרפואה האסתטית וגם למטרות אחרות. המכשיר שבאמצעותו מומס השומן ואז נשאב קיבל את כל האישורים הנדרשים, ואם מגיעים לכירורג פלסטי מיומן ומהימן אפשר לעבור את השאיבה בראש שקט ובביטחון מלא.

האם הטיפול כואב?

השימוש בטכנולוגיה המתקדמת והחתך המינימלי מבטיחים רמת כאב נמוכה למדי. גם העובדה שאין צורך בפעולות מכניות ופיזיות כדי לאפשר את שאיבת השומן מפחיתה את מידת הכאב – במרבית המקרים יחושו המטופלים רמת כאב בינונית , ונסבלת לחלוטין.

תופעות לוואי אחרי שאיבת שומן בשיטה המתקדמת

שאיבת שומן עם בודיטייט – מכשיר שפותח בארץ, אגב, כך שהוא גם מקור לגאווה כחול-לבן – כרוכה במעט מאוד תופעות לוואי בהשוואה לשאיבות השומן של פעם. יחד עם זאת ייתכנו סימנים כחולים באזור המטופל, שטפי דם מקומיים, נפיחות קלה וכאב מסוים. תופעות הלוואי חולפות מעצמן תוך מספר ימים.

האם ישנן צלקות אחרי הצרת היקפים בבודיטייט?.

מדובר בטיפול פולשני אבל זהו לא הליך כירורגי, ומאחר שהאלקטרודה מוחדרת אל האזור המטופל הינה דקיקה (3 מ"מ בלבד), החתכים בעור מינימליים ועל כן  גם צלקות.(3-4 ממ')

האם שאיבת שומן בשיטה מתקדמת מתאימה גם לגברים?

כן. מכשיר ה-Bodytite כבר סייע ללא מעט גברים להיפטר ממצבור שומן נקודתי. כדאי לדעת שאצל גברים המקום העיקרי להצטברות תאי שומן הוא הבטן, אם כי ייתכנו עודפי שומן קלים גם באזורים אחרים וגם בהם ניתן כמובן לטפל בהצלחה. כמו לדוגמא הסנטר והצואר

מתי ניתן לחזור לשגרה מלאה?

לאחר שאיבת שומן עם בודיטייט נדרשת מנוחה של מספר ימים. בדרך כלל תוך 5 ימים עד שבוע תוכלו לחזור לשגרה הרגילה שלכם (יתרון משמעותי בהשוואה לשאיבת השומן של פעם שבמרבית המקרים הצריכה מנוחה של שבועיים).

מתי ניתן לראות תוצאות אחרי שאיבת שומן בשיטת בודיטייט?

אמנם השומן נשאב מידית מהגוף מיד לאחר המסתו, אולם מאחר שכאמור ישנה השפעה חשובה נוספת לטיפול בשיטת Bodytite – מיצוק העור באזור המטופל בזכות הקולגן והאלסטין החדשים – תוצאות מובהקות ניתן לראות החל מכחודש לאחר הטיפול. המראה החדש והמרשים במיוחד מושלם תוך כ-3 חודשים.

איך לשמור על התוצאות של שאיבת השומן?

חשוב להדגיש כי אמנם שאיבת השומן מובילה להישגים משמעותיים ולשיפור משמעותי במראה האזור שטופל באמצעות ה-Bodytite – אולם גם הטיפול המתקדם והאפקטיבי ביותר לא ימנע הצטברות שומן מחודשת אם אין הקפדה על אורח חיים בריא.

הבסיס לאורח חיים בריא כולל 2 מרכיבים: תזונה מאוזנת ופעילות גופנית. ההמלצות העיקריות לגבי התזונה הן לצמצם את צריכת הפחמימות "הריקות" (סוכרים, קמחים לבנים וכו'), את צריכת המזונות שיש בהם שומן רווי מן החי ושומן רווי אחר (מאכלים עם שמן דקלים, למשל) ואת המזונות שיש בהם שומן טראנס. כדאי לדעת כי חוקרים רבים ממליצים על תפריט שכזה לא רק על-מנת למנוע הצטברות שומן בטני אלא גם מסיבות בריאותיות.

פעילות גופנית צריכה להתבצע בתדירות נאותה ובאינטנסיביות מספיק גבוהה כדי שתהיה לה השפעה על הגוף. מומלץ להתייעץ עם רופא/ת משפחה או עם אנשי מקצוע מנוסים אחרים בתחום הספורט כדי למצוא את הפעילות הגופנית המתאימה ביותר ליכולות שלכם ולאורח החיים שלכם, וכמובן להבין מהי התדירות האופטימלית ומהי העצימות הנדרשת.

מדוע ישנה חשיבות רבה לזהות הרופא שמבצע את הטיפול?

שאיבת שומן יעילה ובטוחה מבוססת כאמור על טכנולוגיות חדשניות ומכשירים מתקדמים – אבל גם בעידן הטכנולוגי שבו אנחנו חיים ישנה חשיבות רבה למרכיב האנושי, כלומר הרופא שמבצע את הטיפול. הסיבה לכך היא שנדרשת מיומנות בהפעלת המכשור המשוכלל ובבחירת העוצמה האופטימלית, ולא פחות מכך נדרש ידע רחב היקף לגבי האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף האנושי. לד"ר אורי שבשין ניסיון רב בביצוע שאיבות שומן אפקטיביות מאזורי הגוף השונים, הן אצל נשים והן אצל גברים, ועל כן הוא יכול להבטיח – ולקיים! – שאיבת שומן בטוחה, קלה, ובעיקר כזו שתשפר במידה משמעותית את המראה החיצוני שלך ואת הדימוי העצמי.

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא