תוכן העניינים

תוכן העניינים

ניתוח מתיחת צוואר הינו ניתוח שיכול לשנות בהרבה את מראה פנייך, במקרים רבים הפנים נשארים מתוחים ויפים בעוד הצוואר רופף ומדולדל.

ניתוח מתיחת צוואר עשוי לשנות פלאים את המראה שלך, יכול להפחית שנים ממראה גילך ולאפשר לך להנות מצוואר מתוח ויפה כמו שהיה לך לפני שנים.

במרפאה של ד"ר שבשין אנו מודעים לכך שניתוח לפעמים עשוי להפחיד ולהרתיע מטופלים ולכן אנו מאמצים שיטות חדשניות ומתקדמות למתיחה ועיצוב הצוואר אשר מתבצעות בינימום פולשנות,בכמה שפחות חתכים ומאפשרים חזרה מהירה לשגרה.

הפעולה העיקרית שאנו מבצעים נקראת Necktite. פעולה זו יכולה להחליף את הפרוצדורה של ניתוח וכך לאפשר לך להנות ממראה צוואר מתוח וחלק וחזרה מהירה לשגרה.

חשוב לדעת שבמקרים מסוימים ד"ר שבשין ימליץ עבורך ניתוח או שילוב של ניתוח עם הפעולה החדשנית.

באילו מצבים מומלצת מתיחת הצוואר?

חשוב לדעת שהצוואר הוא איבר שמתבגר יחסית מוקדם, אפילו לפני הפנים. בנוסף קשה לעכב את ההזדקנות באמצעות תכשירים קוסמטיים וזאת מפני שהעור באזור זה עבה והחומרים השונים מתקשים לחדור אותו ולחולל את השינוי הרצוי. מאחר שהצוואר כמעט תמיד חשוף, וגם מושך אליו תשומת לב בגלל הסמיכות לפנים, כשהוא הופך למקומט, רפוי ועייף, התוצאה היא חזות חיצונית פחות מחמיאה באופן כללי.

במצבים שכאלה הפתרון הוא כמובן מתיחת צוואר באחת הדרכים הקיימות כיום (פירוט על כך בהמשך). בפרט מומלצת פעולה לשיפור המראה כשמתרחשת אחת התופעות הבאות:

א. עודפי עור – בחלק מהמקרים יש רקמות עור מיותרות בכל חלקי הצוואר. במקרים אחרים עודפי העור מתרכזים באזור הלסת ומשפיעים לרעה על המראה שלה.

ב. שרירים רפויים – בצוואר ישנו שריר מרכזי שנקרא פלסטימה. רפיון של שריר זה מקנה לצוואר מראה גידי שכמובן אינו מחמיא.

ג. מצבורי שומן – כולנו מכירים את המראה של הסנטר הכפול. כדאי לדעת שתופעה לא רצויה זו היא בדרך כלל תוצאה של שומן מיותר באזור רצפת הפה.

באיזה גיל כדאי לעבור ניתוח או טיפול אחר למתיחת צוואר?

במרבית המקרים, בגלל ההזדקנות המוקדמת יחסית של הצוואר והצטברות התופעות הנ”ל, ניתוח מתיחת צוואר או טיפול מתקדם אחר למען אותה מטרה מתבצעים בגיל צעיר למדי – בין 40 ל-50. כמובן שאפשר לעבור את ההליך הרפואי גם בשלב מאוחר יותר בחיים, ובכל מקרה כדאי לקבל המלצות ספציפיות על סמך מפגש ייעוץ אישי ולא מחייב.

מה כולל ניתוח מתיחת צוואר?

הצורך במתיחת הצוואר נוצר כאמור עקב 3 תופעות אפשריות: רפיון שריר הפלסטימה, שומן מיותר ורקמות עור עודפות. בהתאם אם נבחרת האופציה של הניתוח, הוא עשוי לכלול 3 מרכיבים – הסרת עודפי העור, שאיבת השומן שפוגם במראה האזור והידוק שרירים רלוונטיים.

הסרת רקמות עור מיותרות מתבצעת דרך חתך מעגלי סביב תנוך האוזן או מאחוריה. שאיבת השומן תתבצע מהמקומות שבהם הוא מצטבר – בחלק מהמקרים רק מאזור הסנטר ובמקרים אחרים בקנה מידה נרחב יותר. במידת הצורך תתווסף גם פעולה למיצוק העור במקומות שמהם נשאב שומן כדי למנוע את התופעה של היווצרות עור רפוי. פתרון לרפיון שרירים ניתן לבצע באמצעות חתך צנוע מאחורי הסנטר.

ההחלטה מה כולל כל ניתוח מתיחה נקבעת בהתאם למאפיינים הספציפיים של המטופל או המטופלת. לשם כך נערך כאמור מפגש ייעוץ שבו נבחן המצב הקיים ונבחרות הפעולות שיעניקו לצוואר את המראה הרצוי והמחמיא לו ביותר.

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות ניתוח בצוואר?

ניתוח מתיחת צוואר מוביל לשינוי משמעותי לטובה, ועוד בשורה חשובה היא שהמראה החדש מחזיק מעמד זמן רב מאוד – ברוב המקרים 5 עד 10 שנים!

הקפדה על אורח חיים נכון, ובפרט תזונה בריאה ופעילות גופנית מתאימה, תסייע לשימור הישגי ההליך הכירורגי.

מהי מתיחת צוואר בנקטייט?

בחלק מהמקרים שבהם נדרש שינוי במראה הצוואר ועדיין אין צורך בניתוח קלאסי אפשר לבצע פעולה בשיטה חדשנית שנקראת נקטייט (Necktite) – מתיחת צוואר בנקטייט מייצרת מראה חלק, מוצק, הדוק וצעיר , ובהתאם זהו פתרון אפקטיבי להפליא.

הטיפול שמתבצע באמצעות מכשיר שזהו שמו, נקטייט, מבוסס על גלי רדיו. הגלים משוגרים אל נקודות ספציפיות ברחבי הצוואר, כמובן כאלה שנבחרו בקפידה ועל סמך ניסיון רחב היקף והבנה מעמיקה של מבנה הצוואר. אנרגיית החום של גלי הרדיו ממיסה שומן מיותר ומיד לאחר מכן הוא נשאב החוצה מהאזור ע”י המכשיר.

חשוב להבהיר שמתיחת צוואר בנקטייט היא לא “רק” סילוק שומן: גלי הרדיו מגיעים אל שכבות עמוקות בעור הפנים – הדרמיס – ובגלל הפגיעה באותן שכבות (פגיעה שהיא כמובן מבוקרת ומדויקת) הגוף נכנס לפעולה ומתגייס לתיקון הפגיעה. הדרך היא ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין, שני חלבונים שאחראים על יצירת רקמות עור חדשות, ומאחר שמדובר ברקמות חדשות הן כמובן חלקות והדוקות.

עוד פעולה של הנקטייט היא מעין “גיהוץ” של עור הצוואר, כך שהתוצאה היא מוצקות רבה יותר, בנוסף להחלקת הקמטים והעלמת השומן, ובסך הכל המטופלים זוכים לחזות רעננה ומרשימה.

החלמה בעקבות מתיחה בצוואר

משך תקופת ההחלמה תלוי בפתרון שנמצא כמתאים ביותר עבורך. מתיחה בנקטייט כרוכה בפרק זמן קצר של פחות משבוע, ואילו אחרי ניתוח סביר להניח שתצטרכו לנוח כ-10 ימים אך יתכן שפחות.

[/av_textblock]

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא