מתיחת צוואר

הרמת צוואר • הידוק עור הצוואר • שיפור קו הלסת

למעלה מ-

3000
לקוחות מרוצים

מחוייבים לשביעות רצונך

ליווי צמוד לאורך כל התהליך

מעל 30 שנות ניסיון עם אלפי לקוחות

התאמת טיפול אישית עבורך

מה הלקוחות שלנו חושבים

היתרונות במתיחת צוואר

ניתוח מתיחת צוואר הוא אחד הניתוחים הפופולאריים והמבוקשים ביותר בקרב חתך הגילאים הגבוה יותר. אצל חלקנו, עור הצוואר הינו אחד האיזורים בגוף שמעיד על התבגרותנו ושנוטה להזדקן מהר יותר משאר איזורי הגוף. הליך ההזדקנות הטבעי של הצוואר מתבטא בדרך כלל בריפיון שרירי ועור הצוואר ובעקבות כך נוצר מראה של עור נפול. מלבד איזור הצוואר עצמו, תהליך זה משפיע גם על מתאר קו הלסת ובכך על הניראות הכללית של הפנים.

מראה צעיר ורענן

אחד היתרונות העיקריים של ניתוח מתיחת צוואר הוא השגת מראה צעיר יותר. ככל שאנו מתבגרים, הצוואר הוא אחד האזורים שמראים סימני הזדקנות באופן הבולט ביותר, כתוצאה מרפיון עור ורפיון שרירים. בניתוח מתיחת צוואר נהדק ונמקם מחדש את רקמות הצוואר ובכך נשיג מתאר צעיר ורענן יותר.
שיפור דרסטי בקו הלסת

מתיחת צוואר משפרת משמעותית את מתאר קו הלסת. על ידי טיפול בעור נפול ושרירים בצוואר ובלסתות, ההליך יוצר קו לסת מוגדר ומפוסל יותר, מה שמביא להשפעה ניכרת על שאר הפנים, ויוצר מראה צעיר ורענן יותר כשלעצמו.
הפחתת עודפי שומן ועור

כחלק מניתוח מתיחת צוואר אנו משתמשים במכשיר הNeckTite. מכשיר זה מבצע 3 פעולות, שאיבת שומן, הידוק העור ומיצוק העור. פעולת המכשיר מעודדת ייצור קולגן אשר מהדק וממצק את עור הצוואר.
שיפור הביטחון העצמי

המטופלים/ות שלנו מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאוד מהתוצאות. הליך מתיחת צוואר נותן להם תחושת ביטחון גבוה בסיטואציות חברתיות ומקצועיות כאחד, מה שמשפר משמעותית את איכות חייהם/ן.
תוצאות ארוכות טווח

בעוד שתהליך ההתבגרות נמשך, התוצאות של ניתוח מתיחת צוואר הן בדרך כלל ארוכות טווח. ההליך מספק שיפור משמעותי במראה הצוואר, ותוצאותיו נמשכות מספר שנים, מה שהופך אותו לפתרון יעיל ומתמשך. יש לציין ששימור התוצאות כמובן תלוי באורח החיים של המטופל/ת.

מידע כללי

זמן ההליך

2 – 2.5 שעות

צלקת

מאחורי האוזניים

זמן החלמה

2 – 3 שבועות

אשפוז

לא חובה

ההליך

1. ייעוץ

התהליך מתחיל בייעוץ עם ד"ר שבשין. במהלך הייעוץ הזה, תדונו במטרות, בחששות ובציפיות שלך מהניתוח. ד"ר שבשין יבחן ויעריך את הצוואר והבריאות הכללית שלך כדי לקבוע אם את/ה מועמד/ת מתאים/ה להליך. בנוסף יוסבר על ההליך עצמו, על ההרדמה החלמה ועוד.
2. הרדמה

ביום הניתוח תינתן לך הרדמה ע"י רופא מרדים. סוג ההרדמה בשימוש יכול להשתנות, אך בדרך כלל מדובר בהרדמה כללית, או הרדמה מקומית עם סדציה כדי לשמור על רגיעה ומניעת כאבים במהלך ההליך.
3. חתכים

ד"ר שבשין יבצע חתכים מתוכננים בקפידה. מיקומי החתך הנפוצים הם בדרך כלל מאחורי האוזניים ולפעמים מתחת לסנטר. דפוס החתך הספציפי עשוי להשתנות בהתאם לאנטומיה האישית שלך ולהחלטתו של ד"ר שבשין.
4. הידוק שרירי הצוואר

כחלק מההליך, מבוצע הידוק של שרירי הצוואר לפי הצורך. שלב זה עוזר לשחזר קו מתאר צעיר והדוק יותר.
5. שאיבת שומן

במקרים של עודפי שומן בצוואר, יעשה שימוש במכשיר הNeckTite כדי לשאוב אותם. חלק זה עוזר לשפר את מתאר קו הלסת ומרקם הצוואר.
6. הידוק העור

ד"ר שבשין ימתח וימקם מחדש את העור כדי ליצור מראה צוואר חלק ומהודק יותר. בחלק מהמקרים, יוסרו עודפי עור לפי הצורך כדי להשיג את התוצאה הרצויה.
7. סגירה

לאחר ביצוע ההליך, השלב האחרון הוא לסגור את החתכים הקטנים בעזרת תפרים נמסים או דבק כירורגי לתמיכה בריפוי מהיר.
8. התאוששות

בסיום ההליך תועבר/י לחדר התאוששות עד הגעה להכרה מלאה ותחושת יציבות. בחלק מהמקרים תבוצע חבישת לחץ על מנת לסייע להליך הריפוי ומיקסום התוצאות.

לאחר ההליך

תהליך ההחלמה משתנה מאדם לאדם אך בגדול הוא לוקח בין 2 ל 3 שבועות. במהלך זמן ההחלמה יש להשמע להוראות הטיפול שסופק ע"י צוות המרפאה וד"ר שבשין. בימים הראשונים שאחרי הניתוח יש להמנע מפעילויות פיזיות, לאחר כמספר שבועות ניתן לחזור לשגרה ולפעילות מלאה בהדרגה. במהלך זמן ההחלמה יקבעו פגישות בקרה ומעקב במרפאה.
להשיג מראה צעיר ורענן בהליך פשוט ומהיר. על אף שאיזור הטיפול הוא בצוואר, ניתוח מת יחת צוואר משפיע על הניראות הכללית של הפנים באופן דרסטי. שיפור קו הלסת והידוק עור הצוואר נותנים אפקט מדהים שמשפיע על כל הפנים ועל האסתטיקה הכללית של צורת הפנים. זו הסיבה שהלקוחות שלנו מביעים רמת שביעות רצון גבוהה מאוד מהליך זה שמחזיר להם כמה שנים למראה ויוצר תחושה פנימית של התחדשות ורעננות. קחו את הצעד הראשון והצטרפו לאלפי הלקוחות המרוצים של ד"ר שבשין.
מתיחת צוואר - שאלות נפוצות
תקופת ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת צוואר יכולה להשתנות מאדם לאדם, אך בדרך כלל כרוכה במספר שבועות כדי לחזור לפעילות רגילה באופן מלא. את/ה עלול/ה לחוות נפיחות וחבורות, שהן תופעות לוואי נפוצות לאחר הניתוח. ד"ר שבשין וצוות המרפאה יספקו הנחיות ספציפיות לטיפול לאחר הניתוח, שעשויות לכלול לבישת בגד דחיסה, הימנעות מפעילויות מאומצות ושמירה על היגיינת איזורי החתך. חיוני לעקוב אחר הוראות אלה בקפידה כדי להבטיח החלמה חלקה ומוצלחת.
סיכונים נפוצים וסיבוכים פוטנציאליים של ניתוח מתיחת צוואר יכולים לכלול זיהום, דימום, צלקות, בעיות הקשורות להרדמה ותוצאות לא משביעות רצון. סיכונים אלו ממוזערים על ידי בחירת מנתח פלסטי מוסמך ומנוסה, ביצוע הנחיות לפני הניתוח ולאחר הניתוח, ושמירה על תקשורת פתוחה עם ד"ר שבשין. ד"ר שבשין נוקט באמצעים כדי למזער סיכונים אלו, כגון הקפדה על טכניקות ניתוח סטריליות ומעקב קפדני אחר מטופלים במהלך ואחרי ההליך.
הצטלקות היא בלתי נמנעת בכל הליך כירורגי, כולל בהרמת צוואר. עם זאת, ד"ר שבשין ידע למקם את החתכים במקומות מוצנעים ולהשתמש בטכניקות כדי למזער צלקות. עם הזמן, צלקות נוטות לדעוך ולהיות פחות בולטות. ישנם גם טיפולים להפחתת צלקות, כגון יריעות ג'ל סיליקון או קרמים, שיכולים לסייע בשיפור מראה הצלקות. צוות המרפאה יספק הדרכה על טיפול בצלקות.

התוצאות של ניתוח מתיחת צוואר הן בדרך כלל ארוכות טווח, והמטופלים יכולים ליהנות מהיתרונות במשך שנים רבות. עם זאת, תהליך ההזדקנות ממשיך, וגורמים כמו גנטיקה ואורח חיים יכולים להשפיע על אורך החיים של התוצאות. מטופלים מסוימים עשויים לבחור לבצע תהליכי טאצ'-אפ בעתיד כדי לשמור על המראה הרצוי. ד"ר שבשין יכול לספק הנחיות כיצד להאריך את התוצאות ולדון בתחזוקה עתידית אפשרית.

קביעת הטיפול המתאים ביותר עבורך צריכה לכלול התייעצות יסודית עם ד"ר שבשין. במהלך הייעוץ, תוכל/י לדון במטרות ובדאגות שלך, ד"ר שבשין יוכל להעריך את האנטומיה שלך ולספק המלצות. הם עשויים להציע טיפולים חלופיים, כגון אפשרויות לא ניתוחיות כמו הזרקות או הליכי מיצוק עור, בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיות שלך.

ניתוח מתיחת צוואר הינו ניתוח שיכול לשנות בהרבה את מראה פנייך, במקרים רבים הפנים נשארים מתוחים ויפים בעוד הצוואר רופף ומדולדל. ניתוח מתיחת צוואר עשוי לשנות פלאים את המראה שלך, יכול להפחית שנים ממראה גילך ולאפשר לך להנות מצוואר מתוח ויפה כמו שהיה לך לפני שנים.

במרפאה של ד"ר שבשין אנו מודעים לכך שניתוח לפעמים עשוי להפחיד ולהרתיע מטופלים ולכן אנו מאמצים שיטות חדשניות ומתקדמות למתיחה ועיצוב הצוואר אשר מתבצעות בינימום פולשנות,בכמה שפחות חתכים ומאפשרים חזרה מהירה לשגרה.

הפעולה העיקרית שאנו מבצעים נקראת Necktite. פעולה זו יכולה להחליף את הפרוצדורה של ניתוח וכך לאפשר לך להנות ממראה צוואר מתוח וחלק וחזרה מהירה לשגרה. חשוב לדעת שבמקרים מסוימים ד"ר שבשין ימליץ עבורך ניתוח או שילוב של ניתוח עם הפעולה החדשנית.

באילו מצבים מומלצת מתיחת הצוואר?

חשוב לדעת שהצוואר הוא איבר שמתבגר יחסית מוקדם, אפילו לפני הפנים. בנוסף קשה לעכב את ההזדקנות באמצעות תכשירים קוסמטיים וזאת מפני שהעור באזור זה עבה והחומרים השונים מתקשים לחדור אותו ולחולל את השינוי הרצוי. מאחר שהצוואר כמעט תמיד חשוף, וגם מושך אליו תשומת לב בגלל הסמיכות לפנים, כשהוא הופך למקומט, רפוי ועייף, התוצאה היא חזות חיצונית פחות מחמיאה באופן כללי.

במצבים שכאלה הפתרון הוא כמובן מתיחת צוואר באחת הדרכים הקיימות כיום (פירוט על כך בהמשך). בפרט מומלצת פעולה לשיפור המראה כשמתרחשת אחת התופעות הבאות:

א. עודפי עור – בחלק מהמקרים יש רקמות עור מיותרות בכל חלקי הצוואר. במקרים אחרים עודפי העור מתרכזים באזור הלסת ומשפיעים לרעה על המראה שלה.

ב. שרירים רפויים – בצוואר ישנו שריר מרכזי שנקרא פלסטימה. רפיון של שריר זה מקנה לצוואר מראה גידי שכמובן אינו מחמיא.

ג. מצבורי שומן – כולנו מכירים את המראה של הסנטר הכפול. כדאי לדעת שתופעה לא רצויה זו היא בדרך כלל תוצאה של שומן מיותר באזור רצפת הפה.

באיזה גיל כדאי לעבור ניתוח או טיפול אחר למתיחת צוואר?

במרבית המקרים, בגלל ההזדקנות המוקדמת יחסית של הצוואר והצטברות התופעות הנ”ל, ניתוח מתיחת צוואר או טיפול מתקדם אחר למען אותה מטרה מתבצעים בגיל צעיר למדי – בין 40 ל-50. כמובן שאפשר לעבור את ההליך הרפואי גם בשלב מאוחר יותר בחיים, ובכל מקרה כדאי לקבל המלצות ספציפיות על סמך מפגש ייעוץ אישי ולא מחייב.

מה כולל ניתוח מתיחת צוואר?

הצורך במתיחת הצוואר נוצר כאמור עקב 3 תופעות אפשריות: רפיון שריר הפלסטימה, שומן מיותר ורקמות עור עודפות. בהתאם אם נבחרת האופציה של הניתוח, הוא עשוי לכלול 3 מרכיבים – הסרת עודפי העור, שאיבת השומן שפוגם במראה האזור והידוק שרירים רלוונטיים.

הסרת רקמות עור מיותרות מתבצעת דרך חתך מעגלי סביב תנוך האוזן או מאחוריה. שאיבת השומן תתבצע מהמקומות שבהם הוא מצטבר – בחלק מהמקרים רק מאזור הסנטר ובמקרים אחרים בקנה מידה נרחב יותר. במידת הצורך תתווסף גם פעולה למיצוק העור במקומות שמהם נשאב שומן כדי למנוע את התופעה של היווצרות עור רפוי. פתרון לרפיון שרירים ניתן לבצע באמצעות חתך צנוע מאחורי הסנטר.

ההחלטה מה כולל כל ניתוח מתיחה נקבעת בהתאם למאפיינים הספציפיים של המטופל או המטופלת. לשם כך נערך כאמור מפגש ייעוץ שבו נבחן המצב הקיים ונבחרות הפעולות שיעניקו לצוואר את המראה הרצוי והמחמיא לו ביותר.

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות ניתוח בצוואר?

ניתוח מתיחת צוואר מוביל לשינוי משמעותי לטובה, ועוד בשורה חשובה היא שהמראה החדש מחזיק מעמד זמן רב מאוד – ברוב המקרים 5 עד 10 שנים!

הקפדה על אורח חיים נכון, ובפרט תזונה בריאה ופעילות גופנית מתאימה, תסייע לשימור הישגי ההליך הכירורגי.

מהי מתיחת צוואר בנקטייט?

בחלק מהמקרים שבהם נדרש שינוי במראה הצוואר ועדיין אין צורך בניתוח קלאסי אפשר לבצע פעולה בשיטה חדשנית שנקראת נקטייט (Necktite) – מתיחת צוואר בנקטייט מייצרת מראה חלק, מוצק, הדוק וצעיר , ובהתאם זהו פתרון אפקטיבי להפליא.

הטיפול שמתבצע באמצעות מכשיר שזהו שמו, נקטייט, מבוסס על גלי רדיו. הגלים משוגרים אל נקודות ספציפיות ברחבי הצוואר, כמובן כאלה שנבחרו בקפידה ועל סמך ניסיון רחב היקף והבנה מעמיקה של מבנה הצוואר. אנרגיית החום של גלי הרדיו ממיסה שומן מיותר ומיד לאחר מכן הוא נשאב החוצה מהאזור ע”י המכשיר.

חשוב להבהיר שמתיחת צוואר בנקטייט היא לא “רק” סילוק שומן: גלי הרדיו מגיעים אל שכבות עמוקות בעור הפנים – הדרמיס – ובגלל הפגיעה באותן שכבות (פגיעה שהיא כמובן מבוקרת ומדויקת) הגוף נכנס לפעולה ומתגייס לתיקון הפגיעה. הדרך היא ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין, שני חלבונים שאחראים על יצירת רקמות עור חדשות, ומאחר שמדובר ברקמות חדשות הן כמובן חלקות והדוקות.

עוד פעולה של הנקטייט היא מעין “גיהוץ” של עור הצוואר, כך שהתוצאה היא מוצקות רבה יותר, בנוסף להחלקת הקמטים והעלמת השומן, ובסך הכל המטופלים זוכים לחזות רעננה ומרשימה.

החלמה בעקבות מתיחה בצוואר

משך תקופת ההחלמה תלוי בפתרון שנמצא כמתאים ביותר עבורך. מתיחה בנקטייט כרוכה בפרק זמן קצר של פחות משבוע, ואילו אחרי ניתוח סביר להניח שתצטרכו לנוח כ-10 ימים אך יתכן שפחות.

תוכן עניינים

מתיחת צוואר תמונות לפני ואחרי

צרי איתנו קשר