ניתוח הקטנת חזה

צלקות בניתוחי הגדלת חזה

צלקות הן חלק בלתי נפרד מכל ניתוח, ומחיר סביר שאנחנו מוכנים לשלם כדי להיות בריאים (או יפים יותר, כשמדובר בניתוחים פלסטיים). יחד עם זאת, יותר ויותר תשומת לב ואנרגיה מוקדשות לצמצום הצלקות ככל האפשר ולמזעור מידת הנראות שלהן, ובפרט כשמדובר בניתוחים פלסטיים, וזאת על מנת להבטיח אסתטיקה מרבית ושביעות רצון מקסימלית של המנותחים (ובמקרה של הגדלת חזה, מנותחות כמובן).

מהי צלקת?

צלקת היא רקמת עור שהשכבה העבה בה, כלומר הדרמיס, נפגעה, ועל מנת לנסות לתקן את הנזק יצר הגוף סיבי קולגן חדשים – שבאים לידי ביטוי בצורה שונה של העור, כלומר צלקת.
החלוקה הבסיסית של הצלקות היא לצלקת נורמלית (תוצר של תהליך ריפוי תקין של העור) וצלקת אבנורמלית (שעקב ייצור מוגבר של קולגן עלולה להיות אדומה מאוד, מוגבהת, נוקשה באופן חריג, גדולה מאוד ועוד).
בכל מקרה רקמה צלקתית אינה נהנית מאותה רמת תפקוד של רקמה תקינה, ובפרט אינה מגנה על העור באופן יעיל מפני קרינה אולטרה סגולה, וחשוב לקחת זאת בחשבון.

מדוע נגרמת צלקת בעת ניתוח הגדלת חזה?

כל ניתוח הגדלת חזה מייצר צלקת, גם כשמנתח הוא הכירורג הפלסטי המיומן והמנוסה ביותר בעולם. הסיבה לכך היא שעל מנת להחדיר את השתל אל החזה יש לבצע בו חתך, והחתך מאלץ את הגוף לייצר סיבי קולגן שכאמור גורמים לרקמה באזור החתך להצטלק.
אמנם צלקת היא בלתי נמנעת, אולם תשומת לב לנושא רגיש זה ומיומנות גבוהה של המנתח יובילו לצלקת קטנה יותר ומורגשת פחות, כך שאין לראות בצלקת גזירה שאין דרך להתחמק ממנה.

הגורמים המשפיעים על התפתחות הצלקת

על האופן בו נוצרת הצלקת ובפרט על גודלה משפיעים שני סוגי פרמטרים – כאלה הקשורים לאישה שמבקשת לבצע הגדלת חזה באמצעות ניתוח, וכאלה הקשורים לניתוח הספציפי שמתבצע כדי לסייע לה להגשים את החלום.

הגורמים הקשורים למנותחת הספציפית הם גנטיים (כל אדם מגיב אחרת לחתכים בעור, ובפרט ישנן נשים שכל חתך זעיר יוצר הצטלקות קשה ואחרות שאצלן ההצטלקויות קלות יותר), עישון (שמקשה מאוד על העור לרפא את עצמו ועל כן יוצר צלקות חמורות יותר. מומלץ בחום להיגמל מעישון באופן כללי, ולכל הפחות לוותר על הרגל זה חודש לפני הניתוח ופרק זמן משמעותי אחריו) וכן המצב הבריאותי הכללי (ככל שהוא טוב יותר הגוף מרפא את עצמו מהר יותר).

הגורמים הקשורים לניתוח הם מקום החתך ואיכות המנתח. לגבי איכות המנתח כמובן שחשוב – ולא רק בגלל הצלקות – לבחור בכירורג פלסטי מוסמך ומנוסה מאוד בכל הקשור להגדלות חזה ולא לבחור מנתח לפי מחיר הניתוח, ומבחינת מקום החתך כדאי לדעת שאם המקום הנבחר הוא בית השחי הצלקת תהיה נסתרת מאוד (אולם ישנו חשש לאובדן דם משמעותי), אם בוחרים בקפל התת שדי הרי שהצלקת תהיה דקה ועדינה יחסית, ואילו בחירה בעטרה כמקום בו יבוצע החתך שיאפשר את הגדלת החזה סביר להניח שהצלקת תהיה כמעט בלתי נראית בשל מיקומה.

זיהומים ודימומים לאחר הגדלת חזה

היווצרות זיהומים או דימומים באזור המנותח לאחר הגדלת חזה עלולה להפוך את הצלקות לגדולות יותר, ועל כן חשוב מאוד לפנות לרופא המנתח מייד עם הופעת כל סימן מחשיד – ולטפל במהירות בזיהומים או דימומים אם נוצרו.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

אהבת? שתף

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

On Key

Related Posts

ניתוח הקטנת חזה

הוצאת שתלי סיליקון

הוצאת שתלי סיליקון הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. נשים רבות, בישראל וכמובן שגם במדינות אחרות ברחבי העולם, עברו אותו ונהנות בזכותו משדיים

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן מחיר

מתיחת בטן היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. אם אתם שוקלים לעבור את ההליך הכירורגי מן הסתם תרצו לדעת גם מהו מחיר הניתוח. בעמוד זה

הקפאת שומן מחיר

הקפאת שומן מחיר

שומן עיקש שמסרב להיעלם וממשיך להיצמד לגוף גם כשמקפידים על ביצוע פעילות גופנית וכמובן על תזונה נכונה הוא מקור לעוגמת נפש משמעותית. ישנם גם לא

אישה לאחר ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה ללא ניתוח

הקטנת חזה ללא ניתוח באופן קצר ובטוח חזה גדול הוא כמעט תמיד גם חזה כבד, ועל כן עלול ליצור בעיות פיזיות שונות. בפרט חשופות נשים