צלקות בניתוחי הגדלת חזה

ניתוח הקטנת חזה

תוכן העניינים

תוכן העניינים

צלקות הן חלק בלתי נפרד מכל ניתוח, ומחיר סביר שאנחנו מוכנים לשלם כדי להיות בריאים (או יפים יותר, כשמדובר בניתוחים פלסטיים). יחד עם זאת, יותר ויותר תשומת לב ואנרגיה מוקדשות לצמצום הצלקות ככל האפשר ולמזעור מידת הנראות שלהן, ובפרט כשמדובר בניתוחים פלסטיים, וזאת על מנת להבטיח אסתטיקה מרבית ושביעות רצון מקסימלית של המנותחים (ובמקרה של הגדלת חזה, מנותחות כמובן).

מהי צלקת?

צלקת היא רקמת עור שהשכבה העבה בה, כלומר הדרמיס, נפגעה, ועל מנת לנסות לתקן את הנזק יצר הגוף סיבי קולגן חדשים – שבאים לידי ביטוי בצורה שונה של העור, כלומר צלקת.
החלוקה הבסיסית של הצלקות היא לצלקת נורמלית (תוצר של תהליך ריפוי תקין של העור) וצלקת אבנורמלית (שעקב ייצור מוגבר של קולגן עלולה להיות אדומה מאוד, מוגבהת, נוקשה באופן חריג, גדולה מאוד ועוד).
בכל מקרה רקמה צלקתית אינה נהנית מאותה רמת תפקוד של רקמה תקינה, ובפרט אינה מגנה על העור באופן יעיל מפני קרינה אולטרה סגולה, וחשוב לקחת זאת בחשבון.

מדוע נגרמת צלקת בעת ניתוח הגדלת חזה?

כל ניתוח הגדלת חזה מייצר צלקת, גם כשמנתח הוא הכירורג הפלסטי המיומן והמנוסה ביותר בעולם. הסיבה לכך היא שעל מנת להחדיר את השתל אל החזה יש לבצע בו חתך, והחתך מאלץ את הגוף לייצר סיבי קולגן שכאמור גורמים לרקמה באזור החתך להצטלק.
אמנם צלקת היא בלתי נמנעת, אולם תשומת לב לנושא רגיש זה ומיומנות גבוהה של המנתח יובילו לצלקת קטנה יותר ומורגשת פחות, כך שאין לראות בצלקת גזירה שאין דרך להתחמק ממנה.

הגורמים המשפיעים על התפתחות הצלקת

על האופן בו נוצרת הצלקת ובפרט על גודלה משפיעים שני סוגי פרמטרים – כאלה הקשורים לאישה שמבקשת לבצע הגדלת חזה באמצעות ניתוח, וכאלה הקשורים לניתוח הספציפי שמתבצע כדי לסייע לה להגשים את החלום.

הגורמים הקשורים למנותחת הספציפית הם גנטיים (כל אדם מגיב אחרת לחתכים בעור, ובפרט ישנן נשים שכל חתך זעיר יוצר הצטלקות קשה ואחרות שאצלן ההצטלקויות קלות יותר), עישון (שמקשה מאוד על העור לרפא את עצמו ועל כן יוצר צלקות חמורות יותר. מומלץ בחום להיגמל מעישון באופן כללי, ולכל הפחות לוותר על הרגל זה חודש לפני הניתוח ופרק זמן משמעותי אחריו) וכן המצב הבריאותי הכללי (ככל שהוא טוב יותר הגוף מרפא את עצמו מהר יותר).

הגורמים הקשורים לניתוח הם מקום החתך ואיכות המנתח. לגבי איכות המנתח כמובן שחשוב – ולא רק בגלל הצלקות – לבחור בכירורג פלסטי מוסמך ומנוסה מאוד בכל הקשור להגדלות חזה ולא לבחור מנתח לפי מחיר הניתוח, ומבחינת מקום החתך כדאי לדעת שאם המקום הנבחר הוא בית השחי הצלקת תהיה נסתרת מאוד (אולם ישנו חשש לאובדן דם משמעותי), אם בוחרים בקפל התת שדי הרי שהצלקת תהיה דקה ועדינה יחסית, ואילו בחירה בעטרה כמקום בו יבוצע החתך שיאפשר את הגדלת החזה סביר להניח שהצלקת תהיה כמעט בלתי נראית בשל מיקומה.

זיהומים ודימומים לאחר הגדלת חזה

היווצרות זיהומים או דימומים באזור המנותח לאחר הגדלת חזה עלולה להפוך את הצלקות לגדולות יותר, ועל כן חשוב מאוד לפנות לרופא המנתח מייד עם הופעת כל סימן מחשיד – ולטפל במהירות בזיהומים או דימומים אם נוצרו.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

ניתוח להגדלת חזה

מנתח פלסטי בכיר בבית חולים תל השומר  חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (ISPS)  חבר באיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית (ASPS)  חבר באיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית ואסתטית (ASAPS)  חבר באיגוד העולמי

הגדלת חזה חדש

הגדלת חזה – כשרפואה ויופי נפגשים! את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך.את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית

דוגמנית לאחר ניתוח הגדלת חזה

איך להתכונן לניתוח הגדלת חזה?

הגדלת חזה היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר במדינות רבות, וגם כאן בישראל. הסיבה פשוטה: ההליך הכירורגי השתכלל מאוד עם השנים, וכיום ניתן להבטיח לכל

הגדלת חזה

תמונות לפני ואחרי כשרפואה ויופי נפגשים את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך.את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית

הגדלת חזה 2

את כבר שנים חושבת איך היית משדרגת את מראה החזה שלך. את חושבת שהחזה שלך קטן מדי ביחס לגופך, היית רוצה חזה גדול יותר, נשי