הרמת חזה – מסטופקסיה

הרמת חזה במראה טבעי • הרמה והגדלת חזה • הרמת חזה עם שתלים

למעלה מ-

3000
לקוחות מרוצים

מחוייבים לשביעות רצונך

ליווי צמוד לאורך כל התהליך

מעל 30 שנות ניסיון עם אלפי לקוחות

התאמת טיפול אישית עבורך

מה הלקוחות שלנו חושבים

הרמת חזה במראה טבעי

ניתוח הרמת חזה (מסטופקסיה), במרפאת ד"ר שבשין מציע מספר יתרונות עבור נשים המבקשות לשפר את המראה והמיקום של החזה שלהם. נשים רבות שירדו במשקל באופן משמעותי כתוצאה מהריון או דיאטה ושינוי באורח החיים שלהן, חוות גם את השינויים הפיזיים הנלווים. אחד משינויים אלו מתבטא אצל נשים דרך החזה, שכן זהו איזור המושפע מאוד משינויי משקל.

שיפור צורת השד

ניתוח הרמת חזה יוצר צורת חזה עם מראה צעיר ואסתטי יותר על ידי הרמה ומיקום מחדש של חזה נפול. זה יכול לתת מענה לבעיות כמו צניחת חזה ואובדן מוצקות, וכתוצאה מכך מראה צעיר וזקוף יותר.
שיפור הסימטריה בחזה

ניתוח הרמת חזה יכול לתקן אסימטריה של השד, להבטיח ששני השדיים ממוקמים בצורה שווה יותר ובעלי צורה וגודל עקביים. מה שמוביל לשביעות רצון כללית גדולה יותר ממראה השד שלך.
שיפור הביטחון העצמי

מטופלות רבות חוות חיזוק בביטחון העצמי, הרגשה נוחה יותר ושביעות רצון מהמראה הכללי שלהן לאחר ניתוח הרמת חזה.
התאמת בגדים

עם חזה מוצק ומורם יותר, מגוון אפשרויות הלבוש שלך יגדל. מטופלות רבות מגלות שהן יכולות ללבוש סגנונות לבוש שאולי נמנעו מהם בעבר עקב צניחת חזה.
תוצאות ארוכות טווח

בעוד שניתוח הרמת חזה לא יכול לעצור את תהליך ההתבגרות הטבעי, התוצאות שלו יכולות להיות להשמר לאורך זמן. על ידי שמירה על אורח חיים בריא, תוכלי ליהנות מיתרונות הניתוח לאורך שנים.

מידע כללי

זמן ההליך

1.5 – 2 שעות

צלקת

סביב העטרה ומתחתיה

זמן החלמה

1 – 3 שבועות

אשפוז

לא חובה

ההליך

1. ייעוץ

התהליך מתחיל בייעוץ ראשוני עם ד"ר שבשין. במהלך הייעוץ הזה, תדונו במטרות שלך, בהיסטוריה הרפואית ובכל החששות שלך. במהלך הייעוץ יוערך גודל השד, צורתו ומידת הצניחה כדי לקבוע את הגישה הכירורגית המתאימה ביותר.
2. הרדמה

ביום הניתוח, תינתן לך הרדמה על מנת להבטיח שתרגישי נוח וללא כאבים לאורך כל ההליך. סוג ההרדמה בשימוש יכול להשתנות, אך האפשרויות כוללות בדרך כלל הרדמה כללית.
3. קווי מתאר חדשים

ד"ר שבשין יבצע חתכים במקומות שנקבעו מראש. בחירת תבנית החתך תלויה במידת צניחת השד ובתוצאה הרצויה. דפוסי חתך נפוצים כוללים חתכים periareolar (סביב העטרה), אנכיים (בצורת סוכרייה) או חתכים בצורת עוגן.ד"ר שבשין ידון איזה דפוס חתך מתאים ביותר למקרה שלך במהלך הייעוץ.
4. עיצוב מחדש של רקמת השד

לאחר ביצוע החתכים, המנתח ירים ויעצב מחדש את רקמת השד. ניתן להסיר עודפי עור כדי להשיג קו מתאר שד צעיר וזקוף יותר. הפטמה והעטרה עשויים גם להיות ממוקמים מחדש למיקום גבוה יותר וטבעי יותר.
5. תפירה

ד"ר שבשין יסגור בזהירות את החתכים עם תפרים. במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בתפרים מתמוססים.
6. החלמה וטיפול

לאחר הניתוח, תועברי למעקב באזור התאוששות עד שתיהי בעירנות ויציבות מלאים. את עלולה לחוות קצת כאב ונפיחות שניתן לטפל בהם באמצעות תרופות כאב שנקבעו. כמו כן ינתנו הנחיות טיפול לאחר הניתוח, כולל לבישת חזייה תומכת ומגבלות על פעילויות פיזיות.
7. פגישות מעקב

יקבעו פגישות מעקב עם ד"ר שבשין אחר התקדמות הריפוי שלך והסרת תפרים או חבישות לפי הצורך. בנוסף תסופק הדרכה לגבי טיפול בצלקות ומתי בטוח לחזור לפעילות רגילה ופעילות גופנית בפרט.
8. תוצאות

התוצאות הסופיות של ניתוח הרמת חזה הופכות בולטות יותר ככל שהנפיחות פוחתת והשדיים מתיישבים במצבם החדש. חיוני שיהיו ציפיות מציאותיות, שכן זמני הריפוי והתוצאות יכולים להשתנות.

לאחר ההליך

ניתוח הרמת חזה יכול לספק שיפורים משמעותיים בצורת החזה ובמיקומו, אך חשוב להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך שיוכל להעריך את הצרכים הייחודיים שלך ולהדריך אותך בתהליך הניתוח.
אנו מבינים את רצונך לשפר את הביטחון העצמי שלך ולאמץ תחושה פנימית חיובית. הגישה הייחודית שלנו לניתוח הרמת חזה מציעה פתרון מותאם אישית ומקיף שיעזור לך להשיג את קו החזה שתמיד רצית.

במרפאת ד"ר שבשין, הצוות המסור שלנו מחויב לספק תוצאות יוצאות דופן, מתוך הבנה שהמסע של כל מטופלת הוא ייחודי. תוך שימוש בטכניקות מתקדמות וגישה הממוקדת במטופל, אנו שואפים לספק לך את התוצאה הטובה ביותר שתענה על ציפיותייך בכל הקשור להרמת חזה. הדרך שלך לדרך חדשה, בטוחה יותר שאתה מתחיל איתנו.
הרמת חזה – מסטופקסיה - שאלות נפוצות
ניתוח להרמת חזה בכל אחת מהשיטות שפורטו מתבצע כאמור בהרדמה, לרוב מלאה. חשוב לדעת שעל ההרדמה אחראי רופא מומחה לכך, רופא מרדים, ולא המנתח הפלסטי שמבצע את הרמת החזה עצמה. מטרתה של ההרדמה היא כמובן למנוע כאבים במהלך הניתוח. הרדמה מלאה כרוכה בהנשמה, ואילו הרדמה מקומית לא. ככל שהיקף הניתוח מצומצם יותר (כלומר רמת הצניחה פחות חמורה ונדרשת הסרת רקמות עור מועטות יחסית) ישנו סיכוי טוב יותר להסתפק בהרדמה מקומית. מספר ימים לפני הניתוח מתקיימת פגישה עם הרופא המרדים ובמסגרתה סוקר אותו רופא מומחה את כל ההיסטוריה הרפואית של המטופלת ומבצע בדיקות שונות כדי להבטיח הרדמה אפקטיבית במינימום סיכונים. מומלץ לנצל פגישה זו גם לקבלת מידע ותשובות לכל שאלה שעולה על דעתך – באופן טבעי הרדמה מעוררת גם חששות מסוימים, ומידע בהיר ומפורט מפוגג אותם במרבית המקרים.
בחלק מהמקרים תשולב במסגרת הרמת החזה גם הגדלה. אופציה זו, שכרוכה באופן טבעי בהליך כירורגי מורכב יותר, מתאימה למי שמתלוננת הן על חזה נפול והן על שדיים מרוקנים וקטנים. הניתוח המשולב מחזיר לחזה הן את זקיפות הקומה והן נוכחות בולטת ומחמיאה יותר מבחינת הגודל. ישנם מצבים שבהם מטופלת מגיעה לכירורגי פלסטי על-מנת לבצע הרמה בלבד, אולם מאחר שבכל הרמה ישנו גם אלמנט מסוים של הקטנה, הרי שאם החזה יחסית קטן, ההמלצה של איש המקצוע תהיה לשלב גם שתלים בהליך הכירורגי.
ניתוחי הרמת חזה מתאימים לכל מי שמרגישה כי החזה שלה איבד את זקיפות הקומה שאפיינה אותו בעבר. ישנן שתי בדיקות פשוטות שניתן לבצע בבית, לפני שמגיעים למפגש ייעוץ, כדי לקבל אינדיקציה טובה לגבי מידת הצניחה של השדיים: מבחן אחד נקרא "מבחן העיפרון" והוא כולל הנחת עיפרון מתחת לאחד השדיים. אם העיפרון נשאר במקום שבו הוא הונח, קרוב לוודאי שהרמת חזה בניתוח תשפר את המראה שלו. המבחן השני הוא בדיקת מיקומה של הפטמה בהשוואה לקפל התת-שדי: אם הפטמה נמצאת מעל לקפל זה, ייתכן שאין צורך בהרמת חזה, ולעומת זאת אם הפטמה נמצאת במקום נמוך יותר, ובפרט אם הפרש הגבהים משמעותי, ישנה צניחה ואפילו ניכרת וכדאי לבחון את האפשרות לתקן זאת בעזרת ההליך הכירורגי המתאים. קבוצות אוכלוסיה ספציפיות שפונות למנתחים פלסטיים במטרה להרים את החזה שצנח הן נשים לאחר ירידה דרסטית במשקל (בזכות דיאטה מוצלחת או ניתוח בריאטרי), ונשים שהשלימו את הקמת המשפחה ורוצות להשיב לעצמן את המראה והתחושות שאפיינו אותן בגיל צעיר יותר. דגש חשוב נוסף הוא בריאות כללית תקינה – ניתוח להרמת החזה הוא הליך כירורגי שמחייב תקופת החלמה, ועל-מנת לוודא שהגוף יעמוד בכך, נבחנת במסגרת פגישת הייעוץ גם ההיסטוריה הרפואית של המטופלת.

הליך כירורגי נוסף שמציעה הרפואה האסתטית הוא שילוב של הרמת והקטנת חזה. כאמור אחת הסיבות לצניחת חזה היא כובד משקלו, ובמקרים אלה מן הסתם אין טעם רק להרים את החזה שכן המשקל הניכר של השדיים ימשיך למשוך אותם כלפי מטה.

עוד כדאי לציין שחזה גדול מוביל לא רק למצוקה אסתטית ולדימוי עצמי נמוך, אלא גם לבעיות פיזיות חמורות: כאבים בגב, כאבים בכתפיים (בגלל הלחץ של הרצועות של החזייה), יציבה לקויה (גם עקב המשקל הרב וגם עקב התחושה שהשדיים גדולים מדי והניסיון לטשטש זאת) וגירויים בעור, באזור שבו השדיים פוגשים את הגוף (וכתוצאה מכך גם פריחה ושפשפות). ההליך הכירורגי כולל הרחקת רקמות שד פנימיות עודפות, הסרת עודפי עור ושומן ומיקום מחדש של הפטמות והעטרות בנקודה גבוהה יותר כך שהמראה הכללי שמתקבל הוא של חזה בממדים האופטימליים עבור המטופלת ובעל זקירות מרשימה.

השלב הראשון בהיערכות לקראת ניתוח הרמת חזה הוא כאמור מפגש הייעוץ. במסגרת המפגש מתבצעת בדיקה יסודית ומקצועית של החזה על-מנת לספק המלצה מושכלת האם ההליך הכירורגי אכן יכול לשנות את המראה של השדיים, ואם כן האם כדאי לשלב גם הנחת שתלים או הקטנה של החזה. מפגש הייעוץ מאפשר גם תיאום ציפיות – מרכיב חשוב מאוד בהכנה הרגשית לקראת כל ניתוח פלסטי. הסיבה לכך היא שבמקרים מסוימים יש למטופלת ציפיות לא ריאליות מההליך הכירורגי, ובהתאם גם אם הוא מוכתר בהצלחה ומצליח להקנות לחזה זקיפות קומה מרשימה, היא עצמה חווה עוגמת נפש. ד"ר שבשין שהינו מנתח פלסטי מנוסה ומיומן יוודא שהמטופלת מבינה מה ניתן להשיג באמצעות הניתוח ומה לא, ושהציפיות שלה הן כאלה שניתן לממש. המרכיב הרפואי של ההכנות לקראת ניתוח הרמת החזה כולל בדיקות דם, ובחלק מהמקרים גם צילום חזה, בדיקת א.ק.ג וממוגרפיה – הכל בהתאם למצב הרפואי הספציפי של כל מטופלת. החל משבועיים לפני מועד הניתוח חובה להפסיק לעשן. גם לאחר הניתוח יש להימנע מהרגל מזיק זה למשך תקופת ההחלמה, והסיבה לכך היא שהחומרים שמכילות הסיגריות מקשים מאוד על יכולתו של הגוף להתאושש בעקבות הליכים כירורגיים ולהחלים בצורה נאותה. דגש חשוב אחר לקראת הרמת חזה בניתוח הוא להפסיק ליטול כדורים מדללי דם (קומדין, אספירין ועוד) או תוספי תזונה שיש להם השפעה דומה. צעד זה מבוצע כמובן בהתייעצות עם רופא ותוך תשומת לב קפדנית למצב הפיזי באופן כללי. במועד הניתוח עצמו נדרש צום של 8 שעות, וכמו כן יש לדווח למנתח הפלסטי על כל מחלה, כולל הצטננות קלה, כדי לוודא שאכן ניתן לעבור את ההליך הכירורגי.
במרבית המקרים נדרשת מנוחה של שבוע לאחר הרמת חזה, אם כי את רוב הפעולות היומיומיות ניתן לבצע כבר לאחר 24-48 שעות. מפעילות גופנית כולל הרמת משאות כבדים ובעצם כל פעולה שעלולה לטלטל את השדיים יש להימנע במשך כחודש. דגש נוסף בתקופת ההחלמה הוא להשתמש בחזיית ספורט (למשך מספר שבועות בהתאם להמלצת הרופא המנתח, כולל בלילות), וכן יש להימנע משינה על הבטן ומפעולות אחרות שגורמות ללחץ על החזה. חשיפת השדיים לשמש אסורה אף היא, ובמיוחד חשוב להגן על הצלקות שכן חשיפה לקרינת השמש עלולה להפוך אותן לבלתי אסתטיות (כהות יותר, בולטות יותר וכו'). החשיפה לשמש גם מעכבת את תהליך ההחלמה, והשפעה דומה יש לסיגריות (הן על ההחלמה והן על ההצטלקות) ועל כן חשוב מאוד כאמור לא לעשן במשך כחודש.
סיבוכים אפשריים בניתוחי הרמת חזה
צורת הצלקות ואורכן משתנות בהתאם לשיטה שנבחרה לניתוח. במרבית המקרים הצלקת כולל עיגול סביב העטרה וקו אנכי ממנה כלפי מטה. לעתים ישנה גם צלקת רוחבית בחלק התחתון, ובכל מקרה המיומנות של ד"ר שבשין מובילה ברוב רובם של המקרים לצלקות עדינות שמוסתרות על-ידי בגד הים או החזייה ושהולכות ומתבהרות עם הזמן עד שהן לא מורגשות כלל. יחד עם זאת אין דרך לדעת בוודאות כיצד יגיב הגוף של כל מטופלת ספציפית להליך הכירורגי, ועלול להיווצר מצב שבו הצלקת אדומה ומורמת (בכל מקרה הסיכון לכך אינו גבוה).
לאחר תום תקופת ההחלמה הראשונית ניתן להתחיל לראות את השינוי. התוצאות המלאות של הניתוח באות לידי ביטוי תוך כ-3-6 חודשים.
באופן עקרוני תוצאות ניתוח הרמת חזה הן ארוכות טווח עד מאוד, ובפרט אם האישה לא חווה שינויים גופניים משמעותיים – כך שניתן ליהנות מהחזה הזקור והמרשים, ואיתו מדימוי עצמי משופר, למשך שנים רבות.
תוכן עניינים

הרמת חזה – מסטופקסיה תמונות לפני ואחרי

צרי איתנו קשר