תוכן העניינים

אחד הטיפולים הנפוצים והמוכרים ביותר לטיפול בקמטוטים וקמטים והצערת עור הפנים.

בהיותו מנתח פלסטי ד״ר שבשין מבצע סוגים שונים של פילינגים בהתאם למצב המטופל.

  • פילינג שטחי – נעשה באמצעות חומר כימי הנקרא TCA בריכוז נמוך. טיפול זה מבוצע במרפאתו של ד״ר שבשין ונועד להעלים קמטוטים עדינים בעור סביב העיניים, באזור הפה ועוד. הטיפול אורך כ 30 דק׳. לאחר הטיפול ישנה אדמומיות, שינוי גוון של העור שחולפים כעבור זמן.
  • פילינג בינוני באצמעות TCA בריכוז גבוהה יותר – טיפול זה מבוצע בחדר פעולות וכולל טשטוש. הטיפול נועד לקמטים עמוקים יותר ושינויים פיגמנטרים בעור. הטיפול אורך כ 60 דק׳. לאחר הטיפול יש יצירה של גלד עורי ולכן יש צורך בזמן החלמה של שבוע. בנוסף יש צורך בהגנה מפני שמש ושימוש במייק אפ.
  • פילינג בינוני באצמעות לייזר – טיפול זה מבוצע בחדר פעולות בעזרת fractional CO2 לייזר וכולל טשטוש . הטיפול נועד לקמטים עמוקים יותר ושינויים פיגמנטרים בעור. הטיפול אורך כ 60 דק׳. לאחר הטיפול יש יצירה של גלד עורי ולכן יש צורך בזמן החלמה של שבוע. בנוסף יש צורך בהגנה מפני שמש ושימוש במייק אפ.
  • פילינג עמוק – נועד לטיפול בקמטים עמוקים יותר וצלקות אקנה. הפילינג מבוצע בחדר ניתוח בהרדמה כללית או טשטוש עמוק ע״י שימוש בתמיסת קליגמן המכילה פנול. הטיפול אורך כ 60 דק׳. לאחר הטיפול יש יצירה של גלד עורי ולכן יש צורך בזמן החלמה של שבוע. במקרה זה האדמומיות נותרת לפרק זמן יותר ארוך עם שינויי גוון שנותרים. בנוסף יש צורך בהגנה מפני שמש ושימוש במייק אפ.

פילינג שטחי ובינוני ניתן לשלב עם ניתוח מתיחת פנים על מנת להשיג תוצאה מקסימלית.

למי מתאימים סוגי הפילינג השונים?

טיפולי הפילינג השונים מתאימים לכל מי שבפנים שלו או שלה הצטברו קמטים, קמטוטים, כתמי פיגמנטציה, צלקות אקנה ובאופן כללי נוצר מראה פחות מחמיא מכפי שיכול להיות. בדרך כלל עוברים את הטיפול ובני ובנות ה-40 ומעלה שרוצים לחדש את המראה הצעיר והחלק, אבל ניתן כמובן לבצע פילינג שטחי, בינוני או עמוק גם בגיל צעיר יותר, ובפרט כדי לטשטש צלקות אקנה. הטיפול לא מתאים בגיל ההתבגרות ובמהלך ההתמודדות עם האקנה עצמה.

האם הטיפול מתאים לכל סוגי עור הפנים?

על-מנת שהטיפול שמטרתו הצערת עור הפנים ישפר את המצב ולא יזיק, חשוב לוודא התאמה מיטבית של סוג הפילינג לסוג העור.

בפרט נדרשת בדיקה יסודית לבעלי עור פנים שמוגדר שומני, ולכהי עור. ככל שעור הפנים כהה יותר כך ישנה נטייה מוגברת לפיגמנטציה, ולכן חשוב להגיע למנתח פלסטי מנוסה מאוד ובעל יושרה דוגמת ד”ר שבשין, שיציע את הטיפול האופטימלי וכמו כן יבצע אותו באופן מוקפד במיוחד.

המאפיינים הייחודיים של פילינג בלייזר

הצערת עור הפנים באמצעות לייזר במקום על בסיס חומרים כימיים היא דוגמה מצוינת להרחבת סל הפתרונות שמציעה הרפואה האסתטית בזכות שכלול הטכנולוגיות. בפרט כך הדבר כשמדובר על Fractional Laser.

בשיטת טיפול זו, שכאמור לא מצריכה הרדמה כללית אלא רק טשטוש, אנרגיית הלייזר משוגרת לנקודות נבחרות בעור הפנים וחודרת אל שכבת עור שטחית עד הדרמיס העליון .(שנמצאת מתחת לאפידרמיס, שהיא שכבת העור החיצונית). בזכות רמת הדיוק הגבוהה במיוחד הפגיעה ברקמות הבריאות מינימלית והן תורמות לתהליך ההתחדשות של העור ומאיצות את התהליך.

הפגיעה המבוקרת בדרמיס העליון גורמת לגוף לייצר סיבי קולגן שמהווים מרכיב משמעותי ביצירת רקמות עור חדשות. רקמות אלה הן מטבען חלקות מקמטים וקמטוטים, ובנוסף הן גורמות לכתמים הקיימים לדהות ומשפרות באופן כללי את המרקם של עור הפנים. 

על-מנת להפיק מקסימום תועלת מהטכנולוגיה האפקטיבית חשוב לבחור נכון את עוצמת המכשיר ואת הנקודות שאליהן הוא יכוון – כך שגם בטיפול זה באים לידי ביטוי המיומנות הגבוהה של ד”ר שבשין והניסיון הרב שצבר, גם באופן כללי וגם ספציפית לגבי פילינגים עם לייזר.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

הצערת עור הפנים בלייזר או על בסיס חומרים כימיים כמו TCA ופנול הינה טיפול בטוח כשהוא מבוצע בידיים מקצועיות ובמרפאה מצוידת היטב. כמו במרבית הטיפולים האסתטיים ישנן גם תופעות לוואי מסוימות וכמו אחרי כל הליך רפואי עלולים להיות גם סיבוכים.

תופעות הלוואי העיקריות הן אדמומיות של הפנים והיווצרות גלד בעור – כאמור בהתאם לסוג הפילינג, וכשבאופן טבעי ככל שהוא עמוק יותר כך תופעות אלה נשארות למשך ימים רבים יותר, עד שבוע. תופעות נוספות הן אי נוחות מסוימת ותחושת צריבה, ובמידת הצורך ייעשה שימוש במשככי כאבים. לעתים צצות שלפוחיות ומופיעים סדקים וקילופים, אבל גם הם נעלמים עד מהרה כשהרקמות החדשות תופסות את מקומן של אלה הישנות.

בנוסף לתרופות נוגדות כאב ניתן להקל על הימים הראשונים שאחרי פילינג, ובפרט בינוני או עמוק, בעזרת קומפרסים מצננים ומשחות שמטרתן הרגעת העור.

סיבוך אפשרי הוא כאמור פיגמנטציה עקב ביצוע לא נכון של פילינג לעור שלא מתאים לכך. חשיפת הפנים לשמש ללא הגנה אפקטיבית עולה להוביל גם כן לפיגמנטציה ולהזדקנות מואצת של העור, ולכן כדאי למעט ככל האפשר בשהות בשמש בשעות השיא של הקרינה. 

עוד סיבוך הוא הרפס. על-מנת להקדים תרופה למכה ולמנוע מלכתחילה את היווצרות הבעיה, בדרך כלל מקבלים המטופלים בפילינג תרופה נגד הרפס.

מתי רואים את השינוי?

בשבוע שלאחר הטיפול תופעות הלוואי השונות לא מאפשרות כמובן לראות את ההשפעות החיוביות של הפילינג. החל מהשבוע השני ניתן להתחיל להבחין בשיפור המשמעותי. בדרך כלל תוך כחודש (או מעט יותר במקרים של פילינגים עמוקים) השינוי לטובה מושלם והפנים זוכות למראה צעיר, רענן, קורן ומחמיא.

אולי יעניין אותך גם

מתיחת פנים

הזרקת שומן לפנים

 

אהבת? שתפי :)

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד בנושא

עיבוי שפתיים

השפתיים הן איבר שממקד אליו תשומת לב רבה: בדרך כלל מיוחסות לשפתיים עם נוכחות מובהקת תכונות חיוביות כמו נתינה, חיוניות וחושניות. בהתאם עיצוב שפתיים ובפרט

טיפולי פנים וצוואר

טיפולי פנים וצוואר במינימום פולשנות הזרקת שומן עצמי ד"ר אורי שבשין חושף טרנדים חדשים בעולם הרפואה האסתטית: הפנים הן האיבר החשוף ביותר בגוף שלנו, ובהתאם

בוטוקס

בוטוקס – או בשמו המדעי טוקסין הבוטולינום – הוא חומר רב עוצמה שמהווה בסיס למגוון רחב של טיפולים ובפרט לטשטוש קמטים בפנים. בעמוד זה תמצאו

טיפולי פנים

במרפאתו של ד״ר שבשין אנו מבצעים מגוון רחב של טיפולי פנים וצוואר. לכל מטופל/ת אנו מבצעים התאמה אישית ומציעים חבילה שאנו מאמינים שתשדרג משמעותית את מראה